• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

04.03.2026

17:31

Vučiću, ovo ti nikada nećemo zaboraviti: Odjeknula poruka iz BiH za predsednika Srbije

Peđa Milosavljević

Vesti

Vučiću, ovo ti nikada nećemo zaboraviti: Odjeknula poruka iz BiH za predsednika Srbije

Ponuda predsednika Srbije Aleksandra Vučića za pomoć pri evakuaciji građana BiH iz zemalja Bliskog istoka potvrda je odgovorne politike i rezultat bratskih i prijateljskih odnosa sa Republikom Srpskom, poručio je danas zamenik predsedavajuće Saveta ministara Staša Košarac.

Košarac je iskazao zahvalnost Vučiću i Vladi Srbije za uspešnu organizaciju evakuacije građana Srbije i regiona, uključujući i BiH, iz zemalja Bliskog istoka.

- To je još jedan dokaz odgovorne i dobrosusedske politike predsednika Vučića i Vlade Srbije, koji su avione "Er Srbiji" stavili na raspolaganje za pomoć građanima BiH - napisao je Košarac na Instagramu.

On je naveo da je to dokaz univerzalnog i senzibilnog pristupa Srbije prema svim građanima BiH, kako je to bilo i u vreme pandemije virusa korona, kao i bezbroj puta do sada.

- Rezultat je ovo bratskih i prijateljskih veza Srpske i Srbije, predsednika Milorada Dodika i Vučića - naveo je Košarac.

Istakao je da Srbija ponovo potvrđuje da je regionalni lider i da njeno rukovodstvo vodi odgovornu politiku.

- Zaprepašćujuća je i poražavajuća činjenica da niko od bošnjačkih političkih lidera nije pohvalio humani gest Srbije, niti zahvalio predsedniku Vučiću za pomoć - napisao je Košarac.

BONUS VIDEO

 




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Fond PIO: I povišica i dodatak za penzionere
Društvo

Fond PIO: I povišica i dodatak za penzionere

Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam danas sa vama i nadam se da ćemo kroz razgovor uspeti da rešimo i nešto od problema koje možda niste mogli da rešite, ali ono što mi je najvažnije jeste da zajednički napravimo nove planove i da vi budete oni koji upravljaju novcem koji ste tokom decenija svog rada kroz doprinose uplaćivali u naš Fond, kazao je Relja Ognjenović, direktor Republičkog fonda PIO, danas pred više od 300 penzionera Čačka okupljenih na tribini koju su organizovali Fond PIO i Savez penzionera Srbije.

15.06.2026

20:45

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set