Da je Dinko Gruhonjić pustio svoje korene duboko u grane novinarstva i u oblikovanje svesti mladih novinara, možemo videti i na primeru Sanje Kosović. Osnovne studije Sanja je završila na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, a prvo iskustvo u medijima stekla je kod Dinka, na portalu Autonomija.
Otuda i nadimak – Dinkovo čeljade, a sasvim je jasno i zašto.
Zato što je Sanja odabrala da bude propagandista Dinkovih stavova i mišljenja, bez sopstvenog razmišljanja. Da bude glasnik i prenosilac dezinformacija, bez da razmišlja svojom glavom. Neki bi, naime, rekli da Sanja obavlja svoj posao odlično, objektivno i medijski nezavisno, da govori o temama o kojima se drugde ne može čuti. Elem, sve bi to zaista bilo sjajno i bajno – kada bi bilo istinito.
Redakcija portla "NS Uživo" se do sada nekoliko puta uverila da Sanja na terenu usko sarađuje sa poznatim blokaderima, što je, u neku ruku, i logično, jer joj u biografiji piše da se bavi i dezinformacijama. Kako se može zaključiti, po svemu sudeći, Sanja je doktor za te stvari.
Foto: Društvene mreže
Dinkov separatistički portal služi za širenje dezinformacija, za koje se uzimaju ozbiljna novčana sredstva, a upravo tu je Sanja ispekla zanat. Ovo nije prvi put da portal Autonomija, kao i N1, netačno izveštavaju, a među dopisnicima je i Sanja Kosović. Plasira se narativ koji oni žele, bez prethodne provere informacija.
Foto: Društvene mreže
Upravo zato nadimak „Dinkovo čeljade“ nije slučajan, jer kada učenik ponavlja lekcije svog mentora, teško je govoriti o nezavisnom novinarstvu.
Na kraju ostaje samo isti narativ, sa drugim potpisom ispod teksta, piše "NS Uživo".
U Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu u ponedeljak je održana svečana akademija povodom dva veka od osnivanja Matice srpske, a blokaderi siledžije su užasnim i agresivnim ispadima, napadajući žene i sveštenike, pokušali da tu manifestaciju prekinu. S druge strane, u Beogradu je u utorak održan skup na Ušću, gde su blokaderi rušili ograde na mestu gde treba da se izgradi akvarijum.
Vladimir Štimac, osvedočen blokader koji je zbog svojih agresivnih istupa, kada je pozvao na rušenje vlasti bio i privođen, sve je više poznat po svojoj nepismenosti, a sve manje po borbi uz blokadere.
Rat blokadera i opozicije uoči lokalnih izbora, koji su raspisani za 29. mart, zahuktava se, pa svaki dan opozicija i blokaderi razmenjuju uvrede i optužbe.
Nezavisno udruženje novinara Srbije (NUNS) - nezavisno od časti, morala i zakona, a zavisno od stranih donacija - na čijem čelu je Željko Bodrožić, a koje okuplja tajkunske novinare, objavilo je publikaciju čiji je cilj da se srpska policija unapred optuži za nasilje.
Dinko Gruhonjić, okoreli antisrbin sa dna kace, vojvođanski separatista, pljuvač Srpske pravoslavne crkve (SPC) koji bi manastire pretvarao u pabove, obrušio se na Informer.
Sukob između Sava Manojlovića, lidera "Kreni-promeni" i Dinka Gruhonjića prerasta u rat do istrebljenja i ima mnogo dublju dimenziju, saznaje Informer.
Da "blokaderi" nemaju plan i program nije nikakva novost, ali oni to neprestano potvrđuju, nadajući se da će uprkos tome dobiti podršku glasača na budućim izborima.
Tokom izveštavanja sa događaja u Čačku, snimatelj "Glasa zapadne Srbije" našao se na meti okupljenih, nakon čega ga je policija legitimisala i isključila mu kameru.
Predsednica Skupštine Grada Novog Sada Dina Vučinić osvrnula se na lik i delo profesorke Marije Vasić, blokaderke koja je poslednjih dana dospela u žižu javnosti jezivom tvrdnjom da je poklonjenje pojasu presvete Bogorodice - "fetišizam".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Jovana
pre 2 meseca
Dinko je instalirao svoje ljude svugdje u blokaderskim redovima.
U Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu u ponedeljak je održana svečana akademija povodom dva veka od osnivanja Matice srpske, a blokaderi siledžije su užasnim i agresivnim ispadima, napadajući žene i sveštenike, pokušali da tu manifestaciju prekinu. S druge strane, u Beogradu je u utorak održan skup na Ušću, gde su blokaderi rušili ograde na mestu gde treba da se izgradi akvarijum.
Diplomatski uspeh i sastanci predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa najvažnijim evropskim liderima u Tivtu bio je povod za najnoviji rat na relaciji blokaderi-opozicija.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
Dok su mnogi birali luksuzne automobile i klasične načine dolaska na matursko veče, učenici Tehničke škole u Valjevu, odeljenja 3-2 odlučili su da na proslavu dođu bagerom!
Navodnom pripadniku tzv. "vračarskog klana" i suprugu starlete Tamare Đurić Nikoli Kačareviću ponovo je odobreno puštanje iz pritvora, ali uz pozamašno jemstvo!
U Makarskoj je u utorak došlo do incidenta prilikom policijskog postupanja zbog droge, pri čemu je jedna žena uhapšena, nakon što je pružila otpor i napala policajce.
Viši sud u Beogradu je završio izvođenje dokaza u postupku protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, roditelja dečaka-ubice koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro svojih vršnjaka i radnika obezbeđenja, a u sredu bi trebalo da počne iznošenje završnih reči pred donošenje druge presude.
Premijer Slovačke Robert Fico upozorio je da bi incidenti poput eksplozije pomorskog drona u crnomorskoj luci Konstanca u Rumuniji mogli da predstavljaju uvod u širu globalnu eskalaciju, uključujući i Treći svetski rat.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski rekao je danas da odgovor ruskog predsednika Vladimira Putina na njegovo otvoreno pismo, u kojem je pozvao na održavanje direktnog sastanka, znači da Rusija ponovo bira rat.
Mogući mirovni sporazum između Sjedinjenih Američkih Država i Irana zavisi od toga da li će administracija Donalda Trampa pristati da oslobodi 24 milijarde dolara zamrznute iranske imovine.
Više demonstranata privedeno je danas u Briselu tokom studentskih protesta protiv najavljenih vladinih mera štednje koje bi pogodile obrazovanje na francuskom jeziku.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Tokom letnjih vrućina i kućni ljubimci su izloženi ozbiljnom riziku od pregrevanja, zbog čega je važno prilagoditi njihove aktivnosti i na vreme prepoznati simptome toplotnog udara.
Spor internet, prekidi tokom video-poziva ili sporo učitavanje stranica često se mogu rešiti jednostavnim restartovanjem Wi-Fi rutera, koji može pomoći da mreža ponovo radi stabilno i bez problema.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar