• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

09.04.2026

12:21

''Bili smo na putu da se zaborave...'' - Danas učimo srpsku decu da su heroji sa Košara simbol patriotizma

Informer

Vesti

''Bili smo na putu da se zaborave...'' - Danas učimo srpsku decu da su heroji sa Košara simbol patriotizma

Predsednik SNS i savetnik predsednika Srbije Miloš Vučević poručio je danas da Srbija ne zaboravlja heroje sa Košara!

Vučević je poručio danas, povodom 27 godina od početka bitke na Košarama, da su mnogi pokušali da učine da se heroji sa Košara zaborave.

"Kažu ljudi da svaki čovek umire dva puta, jednom kada se prekida taj zemaljski život i za one koji veruju u Gospoda Boga počinje večni, i kažu da postoji jedna druga, teža, gora smrt, a to je smrt kada oni koji umru budu zaboravljeni. Mi smo bili na putu da se zaborave svi oni koji su, suštinski, besmrtni. Pošto smo ćutali gotovo su nas ubedili da treba da se stidimo onih koji su bili najhrabriji i najbolji, a onda su oni koji su bili manje hrabri ili su imali više sreće, hteli da nam nametnu da mi one najodvažnije treba da zaboravimo", naveo je Vučević na svom Instagram profilu.

Vučević je naveo da će deca učiti da su heroji sa Košara simbol patriotizma

"Heroje sa Košara ne zaboravljamo, njihova borba ostaće urezana u srcu svakog Srbina, učićemo srpsku decu da su oni simbol patriotizma i u sećanju na njih stasavaće nove generacije mladih patriota", poručio je Vučević.

Bitka na Košarama počela je na Veliki petak, 9. aprila 1999. godine, sedamnaestog dana NATO agresije na Srbiju odnosno SRJ.

 

BONUS VIDEO



Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set