• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

05.05.2026

11:05

Darko Mladić hitno otputovao u Hag: Očekujemo najgore vesti o mom ocu

Inofrmer/Pedja Milosavljević

Vesti

Darko Mladić hitno otputovao u Hag: Očekujemo najgore vesti o mom ocu

Darko Mladić, sin generala Ratka Mladića, izjavio je danas da je zdravstveno stanje njegovog oca dramatično loše.

Darko Mladić je istakao da ako se nešto ne uradi u vezi Ratkovog puštanja na lečenje u Srbiju, može se očekivati najgore.

- Nažalost, nemam dobre vesti, on je još gore nego pre dve nedelje. Ovo je dramatično loše, ako se nešto brzo ne uradi, možemo očekivati najgore vesti - rekao je Darko Mladić u izjavi za Jutarnji program RTRS.

Sin generala Mladića, koji je otputovao u Hag da bi posetio oca, kaže da odugovlačenje u donošenju odluke vodi u tom pravcu.

- Nemamo izveštaj veštaka. Nezavisni lekari potrošili su sedam dana za jedan telefonski poziv. Moj otac je bolesniji od većine onih koji su pušteni iz zdravstvenih razloga iz Haga - naveo je Darko Mladić.

On je istakao da će u Hagu ostati do srede.

- Sve mi ovo liči na to da oni brutalno produžavaju vreme mom ocu u zatvoru, da ne bude pušten na lečenje, odnosno da umre u Hagu. A kako se stvari razvijaju, sve vodi ka tom scenariju - naveo je Darko.

Podsetimo, general Ratko Mladić je 10. aprila imao moždani udar i zdravstveno stanje mu se dodatno pogoršalo zbog ozbiljnih neuroloških, kardiovaskularnih i nefroloških zdravstvenih problema. On se od 2024. godine nalazi u pritvorskoj bolnici u Hagu, gde je na palijativnoj nezi. Mladić je u subotu, 2. maja bio prebačen u civilnu bolnicu, jer je imao simptome moždanog udara.

Međunarodi rezidualni mehanizam za krivične sudove u Hagu je više puta odbio zahtev da general Ratko Mladić bude pušten na privremenu slobodu zbog lečenja u Srbiji.

BONUS VIDEO

 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Plate nastavljaju da rastu: Evo koji je prosek bio u martu
Društvo

Plate nastavljaju da rastu: Evo koji je prosek bio u martu

Prema podacima iz Republičkog zavoda za statistiku, prosečna plata za mart na nivou Srbije iznosila je 121.650 dinara, odnosno 1.036 evra i u odnosu na isti mesec prethodne godine bila je nominalno veća za 12,6 odsto, a realno za 9,5 odsto, rezultati su.

25.05.2026

13:27

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set