Predsednik SNS Miloš Vučević gostovao je na K1 televiziji, gde je govorio o odnosima Srbije i Kine, kao i o nedavnoj poseti predsednika Aleksandra Vučića Pekingu.
Tom prilikom Miloš Vučević je ukazao na razlike između kineskog sistema i ponašanja dela poslovne i političke elite u drugim državama, ističući da je upravo disciplina i poštovanje državnog sistema jedan od ključnih razloga ekonomskog uspeha Kine.
- Hoćete privatni biznis u Kini? Možete da imate 15 ferarija i 10 jahti, ali kod njih privatnik ne smatra da bolje zna od predsednika Sija kako treba da vodi državu. On ne ide posle radnog vremena na Tviter da kaže: "Ovo je najgora država, odavde treba bežati" - rekao je Vučević.
Na to ga je voditeljka upitala:
- Zato što neće ili ne sme?
Vučević je odgovorio:
- Pa kako god, ne rade to. Zato postižu rezultate. Zato što znaju ko šta radi.
Lider SNS-a istakao je da se u Kini jasno zna podela odgovornosti i da se poštuje politički sistem države.
- Morate da poštujete politički sistem, a ako hoćete da idete u politiku onda možete da imate neku političku poziciju ili moć, ali ne možete da imate ekonomske pozicije kao što imate u privredi - poručio je Vučević.
Njegove izjave izazvale su veliku pažnju u javnosti, posebno u kontekstu sve bližih odnosa Srbije i Kine, koje vlast ističe kao jedan od najvažnijih spoljnopolitičkih i ekonomskih partnerstava Srbije u poslednjih nekoliko godina.
У Кини не мисли сваки бизнисмен да може да води државу и да поред свих могућности које му је држава дала може да је руши. pic.twitter.com/UZViIPryUL
— Милош Вучевић (@milos_vucevic) May 27, 2026
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kini obišao je fabriku kompanije Xiaomi u Pekingu, gde je imao priliku da vidi proizvodnju modela "xiaomi SU7", uključujući i najluksuzniju i najmoćniju verziju - "SU7 Ultra".
Šefica poslaničke grupe Stranke slobode i pravde Marinika Tepić htela da ispadne "pametna" na društvenoj mreži Iks pa je brutalno zatrpali komentarima.
Diplomatska razmena darova između Beograda i Pekinga dostigla je svoj vrhunac tokom državne posete Đasingu, gde je predsednik Aleksandar Vučić od kineskog lidera Si Đinpinga dobio nesvakidašnji dar – autentični grumen sa Meseca.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić odgovorila je predsedniku Demokratske stranke Srđanu Milivojeviću, ukazujući na licemerstvo u tvrdnjama opozicije i blokaderskih krugova kada je reč o predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić oglasio se putem svog zvaničnog Instagram naloga i izdvojio ključnu poruku iz intervjua koji je dao Radio Beogradu.
Zoran Panović, programski direktor Demostata, nekadašnji glavni urednik Danasa, srušio je blokaderski mit o izolovanosti predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
U programu blokaderske N1 došlo je do neočekivanog obrta. Tajkun i okoreli opozicionar Dragan Đilas javno je priznao da je nebitan i da se jedino ceni predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Kada je novoizabrani predsednik Mađarske Peter Mađar ostvario veliki politički uspeh, među blokaderima i opozicionim aktivistima u Srbiji zavladala je prava euforija. Međutim, jedan snimak je zapušio usta blokaderima.
Diplomatski uspeh i sastanci predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa najvažnijim evropskim liderima u Tivtu bio je povod za najnoviji rat na relaciji blokaderi-opozicija.
Srđan Milivojević, predsednik Demokratske stranke, polako ali sigurno preuzima titulu glavnog promotera brutalne kriminalizacije i dehumanizacije predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kini obišao je fabriku kompanije Xiaomi u Pekingu, gde je imao priliku da vidi proizvodnju modela "xiaomi SU7", uključujući i najluksuzniju i najmoćniju verziju - "SU7 Ultra".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić završio je danas trodnevnu posetu Gruziji, a na aerodromu ga je lično ispratio predsednik Gruzije Mihail Kavelašvili.
Vlasti Dnjepropetrovske oblasti proširile su zonu prinudne evakuacije porodica sa decom na još 23 naseljena mesta u Sineljnikovskom rejonu, saopštila je oblasna vojna administracija.
Lubenice koje se ovih dana na samouslužnim štandovima širom Hrvatske prodaju kao domaći proizvod iz doline Neretve izazvale su veliku pažnju javnosti i brojne nedoumice, budući da proizvođači iz ovog kraja tvrde da berba još nije počela, uprkos tome što su plodovi već ponuđeni kupcima.
Na porodičnom imanju Petra Dimitrijevića u Mijatovcu kod Ćuprije nalazi se pravo prirodno čudo! Ponos domaćina, zagonetka za sve koji ga vide, izazov za botaničare i istoričare!
Beograđani i gosti glavnog grada od danas ponovo mogu da uživaju na bazenima Sportsko-rekreativnog centra "25. maj – Milan Gale Muškatirović", čime je i zvanično počela ovogodišnja letnja sezona kupanja.
Javni tužilac Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu odredio je zadržavanje u trajanju od 48 sati Ž.R. (24) i Ž.M. (24) zbog postojanja osnova sumnje da su u saizvršilaštvu izvršili više krivičnih dela i to protivpravno lišenje slobode, teška telesna povreda, teška krađa i krivično delo neovlašćeno korišćenje tuđeg vozila.
Muškarac je nastradao u jezivoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila oko 12 časova u Požeškoj ulici na Banovom Brdu, a sada telo nesrećnog čoveka odvoze na obdukciju.
Na Banovom brdu danas oko 12 časova dogodila se stravična saobraćajna nesreća u kojoj je poginuo jedan muškarac, a Informer.rs donosi prve fotografije sa lica mesta.
Kako Informer nezvanično saznaje, počelo je saslušanje Saše Vukovića Bosketa, jednog od osumnjičenih za ubistvo Aleksandra Nešovića Baje u restoranu na Senjaku.
Predsednik SAD Donald Tramp zakasnio je oko sat vremena na sastanak lidera G7 u Evijanu, a zatim je, uz osmeh i u svom prepoznatljivom maniru, poručio: „Ja sam šef“.
Ministarstvo spoljnih poslova Belorusije zatražilo je od ukrajinskog režima objašnjenje zbog udara na autobus u kojem su bila deca, nakon što je u napadu poginula žena koja je pratila fudbalsku ekipu, dok je sedmoro ljudi zatražilo lekarsku pomoć.
Vlasti Dnjepropetrovske oblasti proširile su zonu prinudne evakuacije porodica sa decom na još 23 naseljena mesta u Sineljnikovskom rejonu, saopštila je oblasna vojna administracija.
Sekretar Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu optužio je generalnog sekretara UN Antonija Gutereša za narušavanje Crnomorske prehrambene inicijative.
Nenad Jezdić, Marija Petronijević i Branko Janković su samo neki od naših poznatih glumaca koji su rešili da gradski asfalt i gužvu zamene životom na selu.
Koncert latino zvezde Rikija Martina u Beogradu okupio je mnoge poznate ličnosti sa domaće javne scene, a prava pometnja nastala je kada se u publici pojavila i prelepa glumica Anica Lazić.
Kompanija Samsung odlučila je da ugasi svoj servis Samsung Max, aplikaciju za zaštitu privatnosti i uštedu mobilnih podataka koju je širom sveta koristilo više od 50 miliona ljudi.
Leto je idealno vreme da bašta zablista u punim bojama, a određene vrste cveća svojim dugim cvetanjem i otpornošću na vrućinu unose živost i mirise sve do kasne jeseni.
Pevačica Dragana Mirković jedna je od najvećih zvezda, ali i uspešno vodi još 4 biznisa od kojih je jedna televizija, a sad je otkrila da je spremna da je proda.
Toni Bijelić, biznismen i bivši muž Dragane Mirković, opleo je po njoj nakon što je govorila o razvodu, te se osvrnuo na priče da je njegova ljubavnica trudna.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.