Gostujući na Informer TV, ministar prosvete Dejan Vuk Stanković je osudio pokušaje politizacije Beogradskog univerziteta, zatim je otkrio da je pokrenut vanredni inspekcijski nadzor kako bi se zaštitila zakonitost nakon proceduralnih muljaža blokaderskih dekana i Maje Kovačević.
Gostujući u programu Informera, Dejan Vuk Stanković se posebno osvrnuo na ulogu Maje Kovačević i njeno političko delovanje na univerzitetu:
- Apsolutno je neprihvatljivo da dekan jednog fakulteta deli studente po političkom osnovu. Mislim da bi žena koja ima akademsko i političko iskustvo, Maja Kovačević, bez obzira šta misli o političkim prilikama ili neprilikama, trebala da vodi računa da studente ne sme da deli, kao ni profesore. Ta politizacija univerziteta, čiji je jedan od predvodnika i ona, mora konačno da stane -poručio je Stanković.
On je podsetio i na proceduralne manipulacije u koje je dekanica bila direktno uključena kako bi se progurale određene odluke u korist rektora Đokića:
- Ona je i pokrenula inicijativu za promenu načina na koji se bira kandidat za rektora Beogradskog univerziteta. Na Savetu univerziteta, jedan od šest blokaderskih dekana koji je prikrio Đokićeve namere bila je upravo ona. Oni su na jedan institucionalno i proceduralno problematičan način promenili način kandidovanja rektora, zbog čega smo pokrenuli vanredni inspekcijski nadzor, prikupili činjenice i dokaze i sačinili izveštaj. Inspekcija mora da zaštiti zakonitost u radu i da usmeri tok univerzitetskog života prema pisanim i nepisanim pravilima koja su primerena akademskom životu - istakao je ministar.
Stanković je upozorio na nesagledive posledice koje guranje politike na fakultete može da ostavi na celokupno društvo i akademsku zajednicu:
- Ova politizacija i podela na studente koji su "režimski" i "nerežimski" jeste put ka tome da napravite front među studentima i da na kraju rasturite kolektiv. Autonomija univerziteta se brani njegovom depolitizacijom, odnosno njegovim strogim odvajanjem politike od univerzitetskog života - rekao je.
Govoreći o rektoru Vladanu Đokiću, Stanković je ogolio njegove stvarne političke ambicije i ukazao na štetu koju zbog toga trpi sam univerzitet.
- Rektor Đokić je, govoreći na balkonu Rektorata, potvrdio da želi da bude politički lider, pa je i prvi na studentskoj listi. Kada se pojavio na balkonu, on se ponašao kao politički lider, a ne kao rektor koji koordinira radom Beogradskog univerziteta i njegovih saveta. Rektor Đokić ne želi partnerske odnose sa državom, koja je osnivač i glavni finansijer univerziteta. Nažalost, imamo puno prilika koje propuštamo samo zato što rektor Đokić hoće da gradi političku karijeru - zaključio je Dejan Vuk Stanković tokom gostovanja na Informer TV.
Dragan J. Vučićević urnisao je u jednoj rečenici poznatog NATO lobistu, vatrenog zagovornika nezavisnosti lažne države Kosovo i Kurtijevog poslušnika, Naima Lea Beširija, koji je kao miljenik tajkunskih medija za antisrpsku Novu S pokušao da bude duhovit, pa spomenuo i glavnog urednika Informera.
Najbliži pajtos rektora blokadera Vladana Đokića, Nebojša Bojović, "čuven" po tome što se da u beg čim mu neko od novinara postavi pitanje, još jednom je dolijao Informerovim kamerama.
Predsednik Narodne stranke i poznati advokat Vladimir Gajić smatra da tužilaštvo mora hitno da reaguje i istragom obuhvati i rektora Vladana Đokića, kao i profesore Građevinskog fakulteta Vladana Kuzmanovića i Sanje Fric, vezano za pad nadstrešnice u Novom Sadu.
Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost zahteva od Tužilaštva za organizovani kriminal da, posle teksta u dnevnom listu 'Politika', odmah sasluša Vladana Đokića na okolnost da je Reviziona komisija, čiji je on bio član, pre šest godina uvećala vrednost radova na brzoj pruzi za više od 200 miliona dolara, kako bi se otkrila njegova uloga u enormnom uvećanju prvobitnih troškova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dragan J. Vučićević urnisao je u jednoj rečenici poznatog NATO lobistu, vatrenog zagovornika nezavisnosti lažne države Kosovo i Kurtijevog poslušnika, Naima Lea Beširija, koji je kao miljenik tajkunskih medija za antisrpsku Novu S pokušao da bude duhovit, pa spomenuo i glavnog urednika Informera.
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Procenjuje se da će za 28 nedelja primene Zakona o legalizaciji biti upisano 320.000 objekata u Republičkom geodetskom zavodu, koliko je bilo upisano u poslednjih 28 godina, rekao je direktor Agencije za prostorno planiranje i urbanizam Srbije Đorđe Milić.
Putnici iz autobusa srpske agencije koji je jutros oko 3 sata sleteo sa puta u Bugarskoj, krenuli su danas popodne put Srbije. Autobus niških registarskih oznaka stigao je na lice mesta oko 15 časova, preuzeo putnike i oni su nastavili putovanje ka Srbiji.
Teška nesreća dogodila se tokom državnog takmičenja u jahanju, u Kovilovu, gde je dečak sa teškim povredama prevezen u Urgentni centar nakon čega je preminuo.
Policija u Mladenovcu intenzivno traga za muškarcem koji je jutros nožem napao i izbo svoju trudnu suprugu, nakon čega je pobegao sa lica mesta u nepoznatom pravcu.
Fudbaleri Partizana u prvom meču plej-ofa za Ligu Konferencija gostuju Hetafeu, ali je već sada jasno da će Špance u Humskoj sačekati paklena atmosfera.
Vodostaj Rajne pao je na rekordno nizak nivo, dok Evropu i dalje pogađa toplotni talas, pokazali su podaci nemačke Agencije za unutrašnju plovidbu (WSV).
U Varšavi je danas održana velika vojna parada povodom Dana poljskih oružanih snaga tokom koje je skoro dve hiljade vojnika prodefilovalo sa najnovijim naoružanjem, a više desetina moćnih borbenih vozila predstavljeno javnosti sa ciljem da se demonstrira snaga poljske vojske.
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je danas da su radovi na izgradnji privremene podvodne brane na Dunavu koja bi trebalo da obezbedi nesmetan rad nuklearne elektrane Pakš "trka sa vremenom".
Ovaj jednostavan recept za posnu proju kombinuje kukuruzno i pšenično brašno, a rezultat je zlatno pečena, mirisna i ukusna proja koja se topi u ustima.
Važno birati lagane i nutritivno bogate namirnice za večeru, koje podržavaju zdravu cirkulaciju i opšte zdravlje srca. Odličan izbor su semenke bundeve.
Viber je uveo novu AI funkciju zasnovanu na OpenAI tehnologiji, koja korisnicima omogućava da brzo dobiju rezime nepročitanih poruka u grupnim četovima.
Džini Lu, mops spašen iz trgovine psećim mesom u Južnoj Koreji, pobedio je na ovogodišnjem takmičenju za najružnijeg psa na svetu u petak u Santa Rosi u Kaliforniji.
Skoro svaki čovek kaže da mu je porodica svetinja, ali svedoci smo da nekada postoje i komplikovani porodični odnosi gde nema komunikacije, a takvih primera, nažalost, ima i među poznatim ličnostima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.