OVAJ DETALJ NIKO NIJE ZNAO! Edin Avdić je bio zet poznatog glumca iz "Igre sudbine"
104. 06. 2026. u 06:39
204. 06. 2026. u 06:39
Vesti
Prvo, gospodine Đilas, nemojte, molim Vas, da pričate kako ćete da me zaštitite, pošto ste tu priliku odavno propustili. Još pre deset godina, kada, kao gradonačelnik i potpredsednik DS niste reagovali na to što me je policija privodila zbog teksta u novinama, i to tačnog.
Gde ste bili tada, da me štitite?
Da niste, možda, tada "bili u prilici" da stanete u odbranu sloboda i medija? I to i kao političar, i kao vlasnik jednog dnevnog lista. Zašto niste?
Čemu licemerje i zaboravljanje činjenice da ste lično učestvovali u naporima tadašnje vlasti da stane nogom medijima za vrat.
I mirno ste podržali i hapšenje Slavoljuba Kačarevića, i moje privođenje, i smenjivanje Ljiljane Smajlović, i otimanje Kurira, da ne pričam, pošto to svaki novinar u Beogradu zna, da ste, protiv zakona, bili vlasnik Presa.
I niste se oglasili ni kada je vaš tadašnji drug i predsednik vaše stranke potpisao Zakon o medijima, onaj po kojem je bilo moguće hapsiti novinare, i, odmah zatim, odleteo u posetu nikom drugom, nego Gadafiju.
Nije Vas bilo na ulici tada, niti bilo kog drugog, da šetate u znak podrške Borbi, Kuriru, Kačareviću, Smajlovićki.
Nije vam smetalo što je Pres, Vaš, učestvovao u političko-sudskim kampanjama, u kojima je, u njemu i sličnim novinama, unapred dokazivana krivica ljudi koje je politika oterala u zatvor, da bi, kasnije, svi oni bili oslobođeni, a svi "slučajevi" završeni bez sudske osude.
Ne sećam se da ste trčali da zaštitite ljude optužene u čuvenom slučaju "stečajne mafije", kada je, vaš Pres, objavljivao slike kuća "koje bi oni kupili" (pazi to, nisu ih kupili, ali bi ih kupili!?), samo da nisu "na vreme uhvaćeni".
Koliko je takvih, bez dokaza uhapšenih i držanih godinama u pritvoru, bilo provučeno kroz medijsko blato čiji ste vlasnik bili?
Nemate Vi na to odgovor, gospodine Đilas, niti Vas interesuje (osim što ćete verovatno besramno da tvrdite da niste nikada bili vlasnik Presa, što ću da kupim onog trenutka kada mi se svi koje znam, a koji su tada radili za vas, zakunu, javno, da je tačno to što baljezgate).
Umesto toga, zanima vas (VAS!? posle svega!?), da izigravate žrtvu i da pričate kako nema za Vas zaštite, ni pravde u Regulatornom telu za elektronske medije.
I tu ste se malo prevarili, po ko zna koji put, između ostalog i zato što je upravo taj strašni REM, tokom izborne kampanje, zabranio spot SNS u kojem ste vi bili meta.
Takođe ni zato što ja, za razliku od RTS, ne smatram da je pristojnost kada se prećuti da Vi nikada niste poslali demanti toj kući, nego ste tražili "priliku da demantujete" ono što je neko o ovama pričao.
Ma nemoj. Kao u onom vicu, kada čovek moli Boga da mu da dobitak na lotou, a ovaj mu na kraju kaže: Somino, kupi loz.
Drugim rečima, pošaljite prijavu Regulatornom telu za elektronske medije povodom spota, i mi ćemo odmah reagovati.
Zato što nam ZAKON ne dozvoljava da reagujemo, bez prijave, ukoliko je spot prikazan ne u okviru advertajzinga (ekonomsko propagandnog programa), nego u okviru priloga, u okviru neke emisije.
I to je jedini deo koji, osim vas, upućujem i medijima.
Molim vas, proučite Zakon, pa nam onda zamerajte, a ne pre toga.
On je vrlo precizan, i mi po njemu postupamo.
Dakle, kada nije reč o propagandnoj poruci, emitovanoj u za to predviđenom terminu, u okviru drugih ekonomsko propagandnih poruka, jedini pravni lek je prijava Regulatornom telu za elektronske medije.
I vi to, novinari, treba da znate.
Po tome se i razlikujete od Dragan Đilasa.
Njega to nikada niti je interesovalo, niti će ga interesovati.
Predugo je bio medijski gazda u Srbiji, da bi iskreno umeo da se bavi vašim slobodama. Lakše mu je da ih kupi.
A vi sami odredite da li vredi da mu ih prodajete.
Olivera Zekić,
Članica Saveta REM
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Informer TV slavi 3. rođendan! Uz balone i emocije na slavljeničkom Kolegijumu, TV lica su se prisetila početaka i zahvalila moćnom timu iza kamera.
31.05.2026
15:39
Pre tačno tri godine počela je sa radom Informer TV - televizija koja je za kratko vreme postala najuticajnija i najgledanija u Srbiji.
31.05.2026
08:43
Ne propustite!
30.05.2026
08:54
Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" jer vas u subotu od 20 časova očekuje pravi spektakl.
29.05.2026
11:52
Zbog planiranih radova na mreži, Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje u više opština na teritoriji zemlje.
04.06.2026
06:30
Nakon vesti da u Hramu Svetog Save nestalo osveštanih traka, oglasio se veroučitelj Aleksandar Đurđević, koji je na svojim društvenim mrežama saopštio da su trake ponovo dostupne.
03.06.2026
22:10
U poslednje vreme sve više građana prijavljuje neobične telefonske pozive u kojima, nakon javljanja, vlada tišina ili se veza odmah prekida, što najčešće ukazuje na moguću zloupotrebu i prevaru.
03.06.2026
22:00
Nekoliko stotina osveštanih trakica, blagoslovenih na Časnom pojasu Presvete Bogorodice koji se nalazi u Hramu Svetog Save u Beogradu, uručene su danas pacijentima, lekarima, medicinskim sestrama i osoblju Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije u Beogradu.
03.06.2026
21:26
Izvučeno je 250.000 evra i automobil, ali nagrade na lutriji nisu preuzete jer su dobitni još uvek nepoznati.
03.06.2026
21:07
Kragujevačka policija uhapsila je Luku B., iz ovog grada, zbog sumnje da je juče u naselju Beloševac nožem naneo teške telesne povrede opasne po život svojoj bivšoj partnerki M. i njenom dedi, dok je povredio i njenu baku, a sada su se oglasile komšije.
04.06.2026
07:37
Krov stambene zgrade u Vespučijevoj ulici na Bežanijskoj kosi zapalio se noćas. Intervenisao je veliki broj vatrogasaca, a na sreću nema povređenih.
04.06.2026
08:02
Jedna trudnica povređena je sinoć u saobraćajnoj nesreći u kojoj je učestvovala kao vozač, otkrio je dr Nebojša Marić, dežurni hirurg VMA.
04.06.2026
08:25
Noć u Beogradu protekla je relativno mirno bez saobraćajnih nesreća i većih incidenata, rečeno je u Hitnoj pomoći.
04.06.2026
07:16
Na Gundulićevom vencu u Beogradu, u ponedeljak uveče, došlo je do nasilja u porodici.
03.06.2026
22:55
Predstavnički dom Kongresa Sjedinjenih Američkih Država usvojio je rezoluciju kojom se traži obustava ratnih dejstava protiv Irana bez prethodnog odobrenja Kongresa.
04.06.2026
07:40
Sajt koji prati troškove sukoba u Iranu objavio je podatke prema kojima su troškovi Sjedinjenih Američkih Država već premašili cifru od 100 milijardi dolara.
04.06.2026
07:00
Svemirske snage SAD zatražile su blizu 5 milijardi dolara za razvoj i širenje satelitske arhitekture za praćenje raketa u fiskalnoj 2027. godini, pokazuju zvanični budžetski dokumenti.
04.06.2026
06:20
Uprkos vojnoj intervenciji sa ciljem da se zaustavi nuklearni program Teherana, zapadni zvaničnici i analitičari upozoravaju da je rizik od tajnog razvoja nuklearnog oružja u Iranu danas veći nego pre izbijanja sukoba.
04.06.2026
00:00
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
03.06.2026
10:41
Zvezda serije „Tvin Piks" Ovejn Ris Dejvis preminuo je iznenada.
02.06.2026
19:45
Poznata meksička influenserka Paola Markes preminula je u 30. godini, a njeno telo pronađeno je u njenom stanu u meksičkom gradu San Luis Potosi.
02.06.2026
12:25
Glumac Oven Ris Dejvis, domaćoj publici najpoznatiji po ulozi agenta Vilsona u seriji "Tvin Piks: Povratak", iznenada je preminuo u 44. godini.
02.06.2026
09:33
Kolektivna izložba "Dani Nikole Tesle", biće otvorena u Galeriji Nikola Radošević, u ponedeljak 1. juna u 19 časova.
01.06.2026
12:33
Ako vam se jede nešto slatko, a nemate ni volje ni vremena da palite rernu i pravite komplikovane kolače, ovaj brzi čizkejk je idealno rešenje.
04.06.2026
06:00
Postoje razne tehnike koje se koriste u seksu, međutim, jedna od onih koje garantuju snažan orgazam jeste tehnika osmice.
03.06.2026
23:20
Dženifer Lopez (56) još jednom je potvrdila status jedne od najvećih zvezda crvenog tepiha, privukavši svu pažnju na njujorškoj premijeri svog novog filma "Office Romance".
03.06.2026
22:20
Mača čaj, zeleni prah koji se vekovima koristi u Japanu, poslednjih godina postao je omiljen među onima koji žele dugotrajan fokus bez naglih oscilacija energije.
03.06.2026
21:40
Jutjub je uveo novi koncept koji povezuje aktivnost u ćaskanju tokom prenosa uživo sa načinom na koji se prikazuju reklame.
03.06.2026
21:00
Pevačica Marina Cvetković Mahrina, prvi put se pojavila u javnosti nakon zdravstvenih problema i hitne operacije kamena u bubregu.
04.06.2026
08:10
Pevačica Tanja Savić govorila je o aktuelnim temama iz svog života, ali i o slučaju koleginice Mine Kostić, koji je poslednjih dana izazvao veliku pažnju javnosti.
04.06.2026
07:43
Pevač Marko Gačić nije prisustvovao proslavi povodom rođenja sestričine, već je bio van Beograda sa ljubavnicom sa kojom čeka dete i sinom kog ima sa Gogom Babić.
04.06.2026
07:25
Glumica Mirka Vasiljević jednom prilikom je otkrila da oca nikada nije upoznala, ali da je upravo po njemu dobila ime.
04.06.2026
06:02
Pevačica Elma Sinanović osvrnula se pred našom kamerom na situaciju u kojoj se našla njena koleginica Mina Kostić, tema o kojoj danima bruji region.
03.06.2026
23:43
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar