• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

28.04.2020

14:30

DOKTOR KON SE NIJE JUČE POJAVIO, SEĆAM SE JA NJEGA IZ 2009. GODINE I PRIČE O VAKCINACIJI! Čedomir Jovanović o napadu na doktora!

Vesti

DOKTOR KON SE NIJE JUČE POJAVIO, SEĆAM SE JA NJEGA IZ 2009. GODINE I PRIČE O VAKCINACIJI! Čedomir Jovanović o napadu na doktora!

Predsednik Liberalno demokratske partije Čedomir Jovanović izjavio je u Skupštini da bi trebalo zaštiti lekare i podsetio na vakcinaciju protiv gripa iz 2009. godine.

"Koliko godina ima profesor Kon? On se nije juče pojavio u našem zdravstvu, ja ga se sećam iz 2009. godine i krize koju smo imali sa virusom H1N1. Kada je država kupila 3 miliona vakcina, a onda nesposobna da sprovede vakcinaciju kompromitovala do te mere da danas imamo problem sa društvom koje odbija svaki oblik takve medicinske zaštite. Pa smo peglali fleke tako što smo u zatvor poslali direktorku Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje, godinu dana u pritvoru, nakon toga oslobođena", istakao je Jovanović.

On je dodao da se nikada o toj temi nije politički razgovaralo.

Foto: tv prva

"Ne znam za koga je Kon glasao, da li je glasao za vas ili za mene, to ne treba da nas interesuje. Ne može zbog toga što ste vi moj politički protivnik da postane žrtva svega toga. Morate da progovorite i da zaštitie lekare koji dele danas sudbinu čitavog niza ljudi koji su prošli kroz to kroz šta prolaze oni danas zbog sličnih pobuda, ali je njihova uloga u društvu drugačija. Nikada nisam video Dariju Kisić Tepavčević, nisam znao da postoji, u 15 časova nisam gledao te konferencije zbog njene frizure, ne bih ni premetio. Nezadovoljni ljudi mogu da budu besni, političari nemaju pravo na to. Zdravstveni radnici i struka moraju biti zaštićeni ovde, ne tako što ćemo mi iskazivati zahvalnost njima u emisijama, nego tako što ćemo jednog zauvek reći svako ko radi svoj posao u ovoj zemlji služi ovoj zemlji i svaka vlast je dužna da ga štiti, a svaka opozicija da ga poštuje, jer će sutra raditi sa njim. Ili ja treba da dođem sa svojim Konom, sa svojom Kisićkom, sa svojim Stevanovićem", pitao je lider LDP.

On je rekao da mnogo toga mogu da zamer jedni drugima i treba da zamerimo, ali da se nikada neće pomiriti sa stavom da je Srbija diktatura.

"Šta je problem danas? Problem je što je Vučić Vučić, što sam ja ja, što je Đilas Đilas. Te 1996. smo lupali u šerpe zato što je Milošević pokrao izbore, danas se beži od izbora da bi lupali u šerpe", zaključio je Jovanović.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set