Narodni poslanici sa Kosova i Metohije danas su u ime srpskog naroda na KiM koji predstavljaju u Skupštini Srbije dali punu podršku državnom timu koji predvodi predsednik Aleksandar Vučić pred predstojeći sastanak u Vašingtonu
Poslanici Danijela Vujičić, Ljubomir Marić i Milan Savić su u zajedničkom saopštenju naveli da će naredni period biti vrlo složen i težak za odbranu Srbije i srpskih nacionalnih interesa po pitanju Kosova i Metohije zbog sve većeg pritiska međunarodnih faktora da se ovo pitanje reši na štetu Srba i Srbije.
Poručuju da je sada važno da pokažemo jedinstvo našeg naroda i da se po pitanju odbrane državnih i nacionalnih interesa ujedinimo i pošaljemo zajedničku poruku kako smo svi odlučni u odbrani Srbije.
- Dok se predsednik Vučić osam godina bori da sačuva i ojača srpski i ostali nealbanski živalj na KiM i da podigne Srbiju iz pepela u kom su je prethodne vlasti i vlastodršci ostavili upravljani interesima stranih agentura, pojedinci poput Ðilasa, Tadića, Jeremića, Obradovića i Jankovića, koji ne predstavljaju nikoga, čine sve da uruše i oslabe svoju zemlju ne samo iznutra, već i da je ocrne van naših granica i da prikažu lažno stanje u svojoj rodnoj grudi - navode poslanici iz poslaničkog kluba Aleksandar Vučić - za našu decu.
Kažu i da upravo ti predstavnici dela opozicije uživaju u onome što su godinama pokrali od svog naroda, a da će se predsednik Vučić sa svojim saradnicima snagom naroda čiji legitimitet ima boriti da sačuva našu zemlju, koja nakon više decenija beleži istorijske rezultate, kako po pitanju ekonomije, tako i u mnogim drugim oblastima.
- Da međunarodni faktor nije imao dvostruke aršine po pitanju Kosova i Metohije, te da je istim pritiskom i uslovljavanjem ''obasipao'' mutni politički establišment u Prištini, danas bi srpski i ostali nealbanski živalj na KiM ostvarivao sva prava kroz Zajednicu srpskih opština - navode poslanici.
Kažu da je prošlo sedam godina, a da Priština nije ispunila tu jednu jedinu obavezu vezanu za formiranje Zajednice srpskih opština.
Predsednik Aleksandar Vučić boraviće od sutra do 5. septembra u poseti Sjedinjenim Američkim Državama.
Vučić će, kako je saopštila Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike, učestvovati u razgovorima o ekonomskoj saradnji između Beograda i Prištine, koje organizuje Bela kuća.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boraviće od 3. do 5. septembra u poseti Sjedinjenim Američkim Državama, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Komentari na društvenim mrežama se samo nižu nakon što je predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić pojasnio ko su državljani Srbije koji su vraćeni sa tivatskog aerodroma.
Milan Knežević, lider Demokratske narodne partije Crne Gore, uključio se u program Informer televizije i apelovao na predsednika Srbije Aleksandra Vučića da odloži dolazak u Crnu Goru.
Bezbednosno-informativna agencija (BIA) potvrdila je pisanje Informera i oglasila se zvaničnim saopštenjem u kom se ističe da je odlazak predsednika Srbije Aleksandra Vučića u Crnu Goru događaj visokog rizika.
U ekskluzivnom intervjuu za Blumberg, predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić govorio je o strateškom partnerstvu sa Kinom, napretku Srbije na evropskom putu, velikim ekonomskim dostignućima, saradnji sa Sjedinjenim Državama i položaju zemlje u složenoj geopolitičkoj situaciji.
Posete predsednika Srbije Aleksandra Vučića i pakistanskog premijera Šehbaza Šarifa Kini prošle nedelje privukle su veliku pažnju kineskih medija koji su izvestili da su susreti bili prožeti onim što je opisano kao "čelično prijateljstvo" Pekinga sa obe nacije, navodi se u analizi kineske agencije Sinhua.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Narod je dao punu podršku predsedniku Srbije, da snažno bori za naše interese, i da građani Srbije i te kako znaju da su ovi razgovori teški, i da mora da izdrži sve pritiske koje oseća.
Ceo narod uz Vucica!
Zahvaljujuci Vucicu i dan danas postoji dijalog oko Kosova. Svi su svesni da bez Srbije nema konacnog resenja. Verujemo u najpovoljniji rezultat za nasu zemlju! Verujemo Vucicu!
Podrska poslanika sa Kosova i Metohije Vučiću pred odlazak u Vašington i veoma važan razgovor mnogo znaci i daje mu vetar u leđa da se još jače i snažnije bori za interes srba koji žive u našoj južnoj pokrajini.
Srbija se trudi i spremna je na dijalog a prvenstveno je bitno ocuvanje mira i stabilnosti u regionu.
Srbija zastupa politiku mira i tako se i ponaša i nikome ne preti već samo gleda da obezbedi svoje granice i građane Srbije.
Srbija učestvuje u pregovorima bez obzira ko ih organizuje, a Priština traži razlog da na razgovore ne dodje. Jer imaju podršku svojih mentora da se tako ponašaju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boraviće od 3. do 5. septembra u poseti Sjedinjenim Američkim Državama, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno izlaze na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedoče o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Tradicionalna "Skobaljijada i gurmanijada" u Malom Zvorniku okupila je ove godine 90 takmičara iz različitih krajeva Srbije. Ljubitelji ribolova takmičili su se u pecanju skobalja, ribe koja važi za jednog od najizazovnijih ulova u domaćim rekama.
Vojska Srbije premostila je Veliku Moravu kod Svilajnca pa je tako pontonskim mostom Resavski kraj ponovo direktno povezan za Koridor 10 za putnička vozila, motore i pešake.
Završeni su prvi kilometri železničke pruge koja će povezati centar Beograda, Aerodrom Nikola Tesla i Surčin, saopštio je gradski menadžer Miroslav Čučković.
Rođenje trojki uvek je poseban događaj, a kada na svet dođu prirodnim putem i u dobrom zdravstvenom stanju, takve vesti obraduju ne samo porodicu već i sve koji čuju tu vest.
Mladić A. E. (26) teško je povređen u eksploziji na Zvezdari i amputirana mu je šaka, a uzrok eksplozije je, kako se nezvanično saznaje, topovski udar.
Vlada Havane je počela da deli oružje građanima, zvanično ih pozivajući da se pripreme za neposrednu invaziju, prema izveštajima venecuelanskih medija.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Domaći sladoled pravi se bez mašine za sladoled, a dobija se bogata, kremasta tekstura i dva različita sloja, jedan vazdušast od belanaca i jedan kremasti od žumanaca.
Pojedine rase mačaka imaju težak temperament i znaju da budu agresivne, ako neko dođe u njihov dom bez jasne dobrodošlice. Nakostreše se, sikću, jure i napadaju.
Mnogi misle da muškarce u vezi zadržavaju strast, lepota ili navika. Međutim, psiholog Mihail Labkovski tvrdi da dugotrajne veze opstaju zahvaljujući tri važna principa koje ljudi često zanemaruju.
U jeku razvoda od Teodosića, Jelisaveta Orašanin ponovo je u centru pažnje zbog veze sa 11 godina mlađim kolegom, a pojavila se i fotka na kojoj se ljube!
Pevačica Mina Kostić već nekoliko dana je na psihijatrijskom lečenju na klinici "Laza Lazarević", a ovu situaciju sada je prokomentarisala njena koleginica Nadica Ademov.
Pevač Saša Kovačević juče je izgovorio svojoj izabranici Zorani Tasovac sudbonosno "da" posle devet godina veze, a sada otkrivamo sve detalje tajnog venčanja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar