• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer

12.11.2020

14:40

KRETENIMA NAS NAZIVAJU NAJNEPISMENIJI LJUDI KOJI OD ŠKOLE IMAJU JEDAN MALI I JEDAN VELIKI ODMOR! Vučić: U Srbiji NIKO NA SILU NEĆE DOĆI NA VLAST!

Vesti

KRETENIMA NAS NAZIVAJU NAJNEPISMENIJI LJUDI KOJI OD ŠKOLE IMAJU JEDAN MALI I JEDAN VELIKI ODMOR! Vučić: U Srbiji NIKO NA SILU NEĆE DOĆI NA VLAST!

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je odgovarajući danas na pitanja novinara tokom svog obraćanja rekao da nasilje u Srbiji neće biti dozvoljeno i da niko u ovoj zemlji neće na silu doći na vlast

 

- Što se tiče toga da će neko na ulici nešto da ruši - nema od tog posla ništa. Zašto oni to govore? Oni koji su imali poštedu na fizičkom vaspitanju imaju najveću potrebu da govore o nasilju, zato što im se učini da postanu važni i da mogu da urade sve ono što im nedostaje ili zato što su bili premet nasilja u onsnovnoj ili srednjoj školi i na fakultetima. Ne obazirem se na te ljude, nasilje u Srbiji neće biti dozvoljeno, previše smo nasilja dozvolili poštujući demokratske vrednosti ovde kada su zauzeli Parlament. To se više neće ponoviti. Sve što oni nisu dozvolili, sve ćemo da dopuštamo. Dakle, hoćete da šetate, da mirno protesujete... sve može. Nasilje ne može! Mi da radimo ono što ste vi radili kad ste ubili Ranka Panića pa se pravite da ga niste ubili, a jeste, treba da se stidite zbog raznih insinuacija koje pravite. Ubili ste Panića samo zato što niste hteli da dozvolite jednu običnu šetnju do RTS. Jednu, najavljenu i prijavljenu policiji, za razliku od njihovih. Ja ih razumem, zato što znaju da nikad neće da imaju većinu. 

- Kod njih postoji - važan je cilj, baš nas briga što smo manjina. Baš nas briga što smo manjina, mi smo lepi i pametni, mi idemo po stranim ambasadama, oni su krezubi, mi smo odlučili da smo pametni jer smo u stanju da uzmemo 750 miliona evra, a ovi glupani nisu. I pošto su oni uzeli tih 750 miliona evra i oni su mnogo pametni, imaju mnogo novca da potroše da bi uzeli novih 750 miliona evra i da bi ponovo opljačkali i ojadili zemlju. Oni su sebi dali za pravo da svako rešenje koje donesu mora da bude rušenje vlasti i dolazak na vlast. I to vam govore najnepismeniji ljudi, ljudi koji se predstavljaju kao vrhunski intelektualci koji i mnogo pametnije od mene nazivaju kretenima, budalama... a oni od škole imaju jedan veliki odmor i jedan mali odmor i to u osnovnoj školi. Dakle, suština je u tome da na silu neće niko doći na vlast - rekao je Vučić.

Foto: Beta

Govoreći o optužbama da želi da pogasi sve opozicione medije, Vučić je rekao da je to apsolutno netačno. 

- To ne samo da je potpuno besmisleno, već i apsolutno netačno. Ja samo želim da podsetim građane Srbije zarad istine, ako poredite 2012. i 2020. godinu vidte koliko je Srbija napredovala u demokratskom smislu. 2012. godine ste imali treći kanal KCN koji nigde niko živi nije mogao da vidi, pazite, treći kanal koji je bio pod rednim brojem 743 otprilike, koji nije bio u rukama režima. Sve ostale televizije i sve novine, sve je bilo u njihovim rukama, bez igde ikakve opozicije, bez ikakve šanse da čujete drugačije mišljenje. Vi danas na negde 55 odsto televizijskih kanala u Srbiji pod rednim brojem 1 i 2 imate ne opozicione medije, već medije 24/7 kampanje i protiv mene i protiv Vlade i svega normalnog što se u Srbiji zbiva. Ali to je doprinos demokratije i to je u redu. Pokažite mi u kojoj to drugoj zemlji ima takav sličan slučaj. O novinama i da ne govorim, sad su kupili i 5 radio-stanica, kontrolišu kompletan media bying u Srbiji sa desetinama miliona evra na godišnjem novou, kontrolišu gotovo sve u Srbiji, ali im ne ide. Ne idem im zato što nemaju politiku. 

- Nekada su ljudi tražili slobodu u informaciji, a danas oni koji se pozivaju na liberalne vrednosti samo traže način kako da ugase svakog drugog. A zamislite da neko od nas ide da protestuje svaki dan ispred Đilasovih i Šolakovih televizija i novina. Je l bi rekli da je to najteži pritisak? A kako onda nije najteži pritisak a vas (Pink)? Ili vi niste novinari zato što da biste bili novinari morate da iskažete želju da sve naprednjake stavite u logor i morate da objasnite kako se moj brat čuo sa vlasnikom Jovanjice i sa Veljom Delikvukom iako ih nikad u životu nije video. ALi propadaju vam sve laži. Pričali ste da je kupio poljoprivredno zemljjište, pa kad sam ponudio "jedan ar pronađite i neću biti predsednik"  onda su se setili da nema nijednog ara a kamo li desetine hiljada hektara kao što su pričali. 

Foto: Beta

U pozadini se čula buka, te je predsednik rekao da su to novi protestanti.

- Ovo su sad novi. Tako svaki dan, jedni od 9, jedni od 10, jedni od 11. Bore se ljudi za svoja prava. Dakle, suština je u tome da se mnogo toga promenilo. I zato je danas ono što je nekada bio liberalni svet postao svet progonitelja. Oni koji kukaju da su progonjeni daju sebi za pravo da progone sve druge, a da uživaju u cenzuri. Kao i ovu cenzuru što nam uvode sad ovde gde će najgori lažovi da nam govore šta je istina a šta nije. Pa što se plašite nečijih reči?! 

Odgovarajući na pitanje novinara o filmu koji sadrži optužbe opozicije na račun predsednika i njegove porodice, Vučić je izjavio da je pogledao snimak i da tamo ne postoji ništa sem mržnje i neistina.

- Ja sam pogledao u pauzi taj film o dvadesetak minuta sa tim lažima koje su objavljivali i izjavljivali. Za mene je bilo važno da primetim da sem mržnje i neistina ne postoji ništa na šta ne bih mogao da odgovorim. Suština je u tome da naravno nekome smeta što je Srbija najbolja u Evropi u borbi protiv kovida, da nekome smeta što srpski zdravstveni sistem napreduje, što je Srbija ubedljivo najbolja u privlačenju stranih investicija, što je Srbija prva u Evropi po stopi rasta, zato što Srbija i dalje čuva mir a istovremeno uspeva da snaži svoju vojsku i policiju i što svoje infrastrukturne radove obavlja uspešnije i brže nego većina drugih. Kada imate to sve onda morate da snimate te filmove. Pa sam video u tom filmu da je moj otac postavio Brunu Đurana za nešto u BIA. I onda se pitate, ljudi, kad vam je dosta sa takvim besmislicama i lažima strašnim. 

- Nemojte da budete toliki licemeri da suze nad sobom ronite, da niste spremi da primite nijedan udarac, a da ste u stanju da rušite lažima na najstrašniji mogući način. Video sam da onaj jedan govori kako su našli u telefonu Bjelivuka i Stankovića, veza sa mojim bratom. Nemoj da lažete! Znam ja čije su telefone našli, znam ja ko je to radio.A vi ne znate i nemojte da izmišljate. I zato je važno da idemo u čišćenje naših državnih organa, jer su u našim državnim organima bili pomagači za dilovanje droge, različite vrste logističke podrške. Dok se to ne istraži neću biti zadovoljan. 

- Što se tiče tih gadosti, samo neka oni nastave. Nemam nameru da napuštam ovu zemlju. Pristojno mi ide, učim vredno u svakom slobodnom trenutku, položio sam nekoliko kolokvijuma  na Višoj trenerskoj školi. I nikad ništa, ni po promeni vlasti, neće moći da mi pronađu, nego će i da se pozivaju na ostavljeno delo. Samo da to imate u vidu. A promena vlasti kad narod odluči, a ne kad oni odrede da je vreme. Narod je dovoljno pametan da to razume. 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

RHMZ - Vreme danas (27. jun) u Srbiji
Društvo

RHMZ - Vreme danas (27. jun) u Srbiji

U Srbiji će biti sunčano i toplo, a posle podne, uz lokalni razvoj oblačnosti kratkotrajna kiša ili pljusak sa grmljavinom očekuju se tek ponegde u brdsko-planinskim predelima južne i istočne Srbije.

27.06.2026

06:45

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set