Predsednik Skupštine Srbije Ivica Dačić izjavio je da će nakon Božića, 7. januara, doći do daljih razgovora oko početka međustranačkog dijaloga vlasti i opozicije o unapređenju izbornih uslova i naveo da je to zaključak razgovora koje je imao sa predsedavajućim Spoljnopolitičkog odbora EP Dejvidom Mekalisterom
On je, povodom kritika iz nekih krugova opozicije da navodno pokušava da odloži početak dijaloga, objasnio da je kao predsednik Skupštine odgovoran samo za period od kada je izabran na to mesto, 22. oktobra.
- Dogovor sa Mekalisterom je da se posle Božića dogovore detalji. Ko će biti predstavnici EP? Ko će biti učesnici? Ne znamo ni ko želi da učestvuje. Ne bežim od uloge kopredsedavajućeg u dijalogu - istakao je sinoć Dačić za RTS.
Dačić je naveo da je prvi tok dijaloga uspostavljen prošle godine na osnovu razmene pisama Mekalister-Gojković (bivše predsednice Skupštine Maje Gojković) na način da se "pod pokroviteljstvom predsednika parlamenta uspostavi proces dijaloga koji bi potpomogli evroposlanici".
Jedan kopredsedavajući je predsednik Skupštine a drugi neko iz EP, rekao je Dačić i dodao da je tada još dogovoreno da druga faza (nakon izbora održanih u junu) dijaloga ima dugoročniju perspektivu.
On je takođe dodao da se "grdno varaju neki ako misle da će ih dijalog dovesti na vlast".
Foto: Tanjug
Ivica Dačić
Upitan o kvalitetu rasprava u Skupštini i "prozivanja" pojedinih javnih ličnosti da su "izdajnici" i "strani plaćenici" koja su proizilazila iz izlaganja nekih poslanika, Dačić je naveo da danas usvojeni Kodeks ponašanja poslanika treba da važi za čitavu političku scenu.
- Morate u svemu tome, kako želite da se drugi ponašaju prema vama tako treba i vi prema drugima. A to nije bio slučaj prilikom napada na majku Aleksandra Vučića. Ne osuđuje se to ćutanjem. Koji je političar, javni radnik, novinar to osudio... ili neka medijska udruženja? Uloga politike je da smiruje i rešava konflikte - rekao je predsednik Skupštine.
Dačić je podsetio da je i predsednik Vučić osudio vređanja pojedinih javnih ličnosti u parlamentu javno iznoseći stav kako diskusije ne treba da budu u tom pravcu.
Upitan za stav o vakcinaciji, Dačić je kazao kako je pogrešno percipiran u javnosti kao neko ko je po tom pitanju "skeptik".
- Nisam bio skeptičan prema vakcini, već prema brzini pripreme. Sećate se svinjskog gripa iz 2009. SZO je objavila pandemiju a NOVARTIS je već rekla da ima vakcinu. Potrebno je da vakcina bude efikasna i bezbedna. Da bi se do toga došlo potrebna su klinička ispitivanja. Sada, koliko znam, trenutno ima oko 100 vakcina u procesu ispitivanja - naveo je Dačić.
- Da li ću se vakcinisati ili ne? Ako Agencija za lekove i medicinska sestra odobri vakcinu, svi koji mogu i kojima je preporučeno treba da uzmu vakcinu - dodao je Dačić.
Kaže da do sada nije imao antitela, a da je radio testove na kovid-19l.
- Pristalica sam one narodne "ne idi kod doktora ako ne moraš" - kazao je predsednik Skupštine i dodao da je krajnji cilj svih u društvu manje zaraženih i mrtvih.
Kako je rekao, pristup treba da bude da se bolesni leči a zdravi paze da se ne zaraze.
- Hoću da se vakcinišem. Sinofarm, Fajzer ili Sputnik V... Po politici bi verovatno to bio Sputnik V - našalio se Dačić.
Predsednik Skupštine Srbije Ivica Dačić razgovarao je danas telefonom sa predsedavajućim Komiteta za spoljne poslove Evropskog parlamenta Dejvidom Mekalisterom, a u razgovoru je zajednički istaknuta podrška nastavku međustranačkog dijaloga u parlamentu
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Skupštine Srbije Ivica Dačić razgovarao je danas telefonom sa predsedavajućim Komiteta za spoljne poslove Evropskog parlamenta Dejvidom Mekalisterom, a u razgovoru je zajednički istaknuta podrška nastavku međustranačkog dijaloga u parlamentu
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je tokom današnjeg prvog Kolegijuma naše televizije ekskluzivne informacije kako je Beograd spreman da uvede recipročne mere Crnoj Gori nakon što je on u toj zemlji stavljen na crnu listu.
Najnoviji podaci Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) pokazuju da u pojedinim mestima živa u termometru ne pada ispod 30 stepeni ni u deset sati uveče.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić odgovarajući na pitanja novinara, istakao je da će država biti spremna za uvođenje vojnog roka, a plan je i da se vojska rasporedi po različitim delovima naše zemlje kako bi se razvijali i manji i pogranični gradovi, a ne samo veliki centri poput Beograda i Novog Sada.
Republika Srbija je 2012. godine prvi put izdvojila sredstva iz budžeta za lečenje retkih bolesti, u iznosu od 130 miliona dinara. Pre te godine nije postojalo budžetsko finansiranje za ovu namenu.
Predsednik sudskog veća Dragan Martinović otkrio je u obrazloženju presude da je Kosta K. tokom suđenja rekao da je "pogrešno protumačio beskrajnu ljubav svojih roditelja", a onda i naveo sve činjenice koje govore koliko su upitni bili odnosi u toj porodici.
Sarajevska policija privremeno je oduzela automobil marke "seat ibiza" od Sarajke A.M. (38), nakon što su je zaustavili i kontrolisali u poznatom izletištu Babin Do na Bjelašnici.
Viši sud u Bijelom Polju ukinuo je oslobađajuću presudu Osnovnog suda u Podgorici od 3. oktobra prošle godine i vratio predmet "Tunel“ na ponovno suđenje.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev upozorio je da bi raskid odnosa Jermenije sa Moskvom imao teške posledice po obične građane Jermenije, dok Evropsku uniju, kako tvrdi, za to uopšte nije briga.
Bivši savetnik predsednika Rusije Vladimirа Putina Andrej Ilarionov tvrdi da je Moskva dobila retku priliku da pojača globalno sučeljavanje sa Zapadom i da period od jula do novembra vidi kao prozor za delovanje na tri ključna fronta: u Evropi, na Bliskom istoku i u istočnoj Aziji.
Komanda Oružanih snaga Ukrajine poslala je plaćenike koji govore španski na harkovski pravac, ali je deo njih odbio da izvrši naređenja i samovoljno napustio jedinicu, navode ruske bezbednosne strukture.
Nepoznata osoba ostavila je torbu u blizini zgrade u Monaku, koja je eksplodirala ubrzo nakon toga. Prema prvim izveštajima sa terena, najmanje tri osobe su povređene u ovoj eksploziji.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Čokoladni kolač sa kajsijama spaja sočan biskvit, bogat voćni fil i glatku čokoladnu glazuru, pa je savršen izbor za sve koji vole klasične, ali raskošne domaće poslastice.
Muškarci često greše kada su u pitanju erogene zone kod žena, pa zaboravljaju da su ušne školjke i vrat mnogo veći okidač za strast od bilo čega drugog.
Pevačica Anabela Atijas nastupala je sinoć u Crnoj Gori, a pored njene pojave na bini, pažnju u publici privukla je i bivša članica grupe "Models" Ivana Stamenković Sindi.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.