• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

03.04.2021

21:19

POSLANICI SRPSKE LISTE I ALIJANSE ZA BUDUĆNOST KOSOVA NISU U SALI! Osmani nije izabrana u prvom krugu glasanja

Vesti

POSLANICI SRPSKE LISTE I ALIJANSE ZA BUDUĆNOST KOSOVA NISU U SALI! Osmani nije izabrana u prvom krugu glasanja

Podeli vest

Poslanici skupštine nisu u pravom krugu glasanja izabrali predsednika privremenih institucija u Prištini, jer je u sali bilo prisutno svega 78 poslanika, a za kvorum je neophodno da ih u sali bude 80, javlja Kosovo onlajn

Poslanici su glasali pojedinačno, a poslanik Demokratskog saveza Kosova (DSK) Avdulah Hoti nije glasao, kao ni poslanici DSK, Driton Seljmanaj i Agim Veljiu.

Poslanici Alijanse za budućnost Kosova i Srpske liste nisu prisutni u sali.

Da bi Vjosa Osmani bila izabrana za predsednicu tzv. Kosova, potrebno joj je najmanje 80 glasova u prvom ili drugom krugu glasanja, dok u trećem može biti izabrana sa prostom vecinom ili 61 glasom, ali pod uslovom da postoji kvorum i da je u sali prisutno najmanje 80 poslanika.
 



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Oglasila se ministarka Mesarović: Tiče se računa za struju
Društvo

Oglasila se ministarka Mesarović: Tiče se računa za struju

Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je da će građani koji su u januaru, zbog vremenskih neprilika, ostali bez redovnog snabdevanja strujom biti oslobođeni plaćanja računa za taj mesec, na inicijativu predsednika Aleksandra Vučića.

07.02.2026

16:36

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set