• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

29.05.2021

10:11

ZAVRŠENA SEDNICA GLAVNOG ODBORA SNS-a! VUČIĆ: NEĆE ODLUKE U IME SRBIJE DONOSITI NIJEDAN STRANAC, gade mi se ljudi koji misle da će ih ambasadori postaviti na čelo

Vesti

ZAVRŠENA SEDNICA GLAVNOG ODBORA SNS-a! VUČIĆ: NEĆE ODLUKE U IME SRBIJE DONOSITI NIJEDAN STRANAC, gade mi se ljudi koji misle da će ih ambasadori postaviti na čelo

Sednica je počela u 10 časova, a na početku se članovima Glavnog odbora obratio predsednik SNS, Aleksandar Vučić. Taj deo sednice je otvoren za predstavnike medija, nakon čega se sednica zatvara za javnost

Predsednik je rekao da je pripremljena deklaracija koja će biti važna za rad stranke, i da će je pročitati kada u salu uđu članovi SPAS.

- Ne smemo dozvoliti da nam društvo i država budu podeljeni onako kako je to bilo decenijama, već moramo zajedno da se borimo za bolje rezultate. Rezultat je ono što ostavljamo iza sebe, i ono što činimo i delamo u interesu građana - rekao je Vučić, i istakao da je baš to razlog ujedinjenja sa SPAS.

- Moramo da pokažemo da možemo i da se ujedinjujemo, i da naša velika porodica, SNS, bude stranka koja će da dovodi ljude, a ne samo po modelu nekih drugih koji se cepaju svako malo. Naša stranka nikada ne sme da bude ono što su bile druge stranke, mora da vodi računa o interesima naroda - kazao je Vučić.

Predsednik je rekao da neće pozicije unutar stranke čuvati samo za sebe, već će obezbediti pristup novim ljudima.

- Skupština stranke će biti održana između 21. i 24. oktobra, tri dana će trajati dakle, biće više plenuma, donećemo programska dokumenta za budućnost, a kada se to završi, tamo od novembra ulazimo u izbornu kampanju, ja verujem pobedničku - zaključio je Vučić.

Foto: TANJUG / TANJA VALIC

Aleksandar Vučić
Srbija odlučuje i svoje ime!

- Neće u ime Srbije odlučivati nijedan stranac, nijedan ambasador! Gade mi se ljudi koji misle da će ih ambasadori postaviti na čelo stranke i postaviti ih da upravljaju Srbijom! E sad vidite kolika je snaga nezavisne Srbije i slobodne Srbije, ljudi hoće da se naš narod pita, a ne stranci, ambasadori, tajkuni, ne oni koji ne žele Srbiji dobro! Dok SNS-a Srbija će da se pita i da donosi odluke! - rekao je predsednik.

Lider SNS i predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponovio je danas da neće potpisati nezavisnost Kosova i poručio da dok je god SNS-a Srbija će da se pita.

Vučić je u obraćjanju na sednici Glavnog odbora stranke ukazao da će Srbija biti izložena teškim pritiscima, brojnim problemima i mukama.

Podsetio je da će sredinom juna biti nastavljen dijalog vezan za KiM, te da će i pre i posle toga Srbija biti izložena velikim pritiscima.

- Nemojte imati iluzija da se razgovara na način da imamo šansu da neku ideju predočimo na drugačiji način - rekao je on ističući da je Srbija danas u situaciji koja je izuzetno teška posle jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova, izuzimanja razgovora izvan UN, kao i odluke Međunarodnog suda pravde i postavljanja granice na Jarinju.

- Devet godina smo se borili i izborili dokumenta za koje sam već tada rekao da će biti problem za Albance. Zato nisu ispunili ZSO. Mislite li da se i oni koji su potpisali sa zapada uzbuđuje zbog toga? Ako bi izašli iz razgovora mi bi bili krivi zbog napuštanja dijaloga i ne nastavljamo da pričamo, ni sam ne znam o čcemu. Moramo da učestvujemo u dijalogu, da budemo deo sveta - naglasio je Vučić.

Rekao je da je zato važna Skupština stranke, na kojoj će biti moguće da se razmišlja o kandidatima, jer će on kao predsednik stranke i države biti izložen najvećem pritisku.

- Srbija je deo sveta, ali ako neko misli da postoji taj pritisak mogu da poručim neću da im potpisujem priznanje nezavisnog Kosova - podvukao je on.


Ukazao je da zbog toga njega napadaju.

Preneo je da je doneta posebna strategija, a na kojoj rade i neki Srbi, u kojoj su napisali da je Vučić zlikovac koji neće da potpiše nezavisnost, i prema kojoj će izvršiti pritisak na hrabre zemlje, posebno ističu hrabrost Grčke.

Time, objašnjava, oni žele da te zemlje dođu skoro do nivoa priznanja, pa onda ulaska, preko drugih Kosova u Nato, te bi Srbi razumeli da je gotovo kada Kosovo postane članica NATO.

Nastaviće, dodao je, i sa kriminalizacijom njegove porodice.

- To su radili i uz podršku pojedinih naših članova koji su pomislili da će dobiti neki pehar ili medalju od nekog iz inostranstva, ili ustoliče ih na vlast. Mogli ste da čujete u deklaraciji koju smo usvojili da je suština vođenja zemlje u tome da sasmostalno donosite odluke. Da razgovaramo sa svim ambasadorima, svetskim i evropskim liderima, ali da uvek smete da kažete da neće odluke u ime Srbije donositi nijedan stranac, nijedan ambasador, nijedan svetski lider, već mi građani Srbije - podvukao je on.

Rekao je da je ponosan što je SNS vodila takvu politiku, te ukazao da mu se gade ljudi, pa tako i oni u sopstvenoj stranci koji misle da će ih ambasadori dovesti na čelo stranke ili na funkciju da upravljaju Srbijom.

- Ljudi hoće da se naš narod pita, a ne stranci, ambasadori, tajkuni, ne oni koji ne žele Srbiji dobro. Dok je SNS-a Srbija će da se pita, Srbija će da donosi odluku - podvukao je Vučić.

Foto: printscreen

SPAS pristupio SNS-u
Preminulim članovima odata počast

Vučić je na početku obraćanja rekao da je prema evidenciji u sali prisutno 651 član Glavnog odbora SNS i poželeo je svima dobrodošlicu.

- Danas imamo dosta posla i mislim da je važno da to uradimo i pokušamo što efikasnije da uradimo sve. Na dnevnom redu je usvajanje zapisnika sa prethodne sednice a to je ujedinjenje SPAS-a i SNS, kao i aktuelna politička situacija i priprema za skupštinu stranke - rekao je Vučić.

Kako kaže, u međuvremenu su izgubili više članova Glavnog odbora, dodao je da su neki preminuli od srčanih oboljenja, neki zbog korone i drugih bolesti.

Minutom ćutanja odali su poštu preminulim članovima.

- Pripremili smo deklaraciju koja će biti važan dokument u radu naše stranke i rekao da je za SNS važno da rade na jedinstvu Srbije, ujedinjavanju po svim pitanjima i da ne dozvolimo da nam društvo i država budu podeljeni kao što su bili decenijama. Rezultat je nova paradigma politike SNS - rekao je Vučić.

Prema poslednjim informacijama, koje je javnosti dao Vladimir Đukanović, Nebojša Stefanović je podneo ostavku na mesto predsednika GO SNS Beograda.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set