VUČIĆ ODRŽAO KURTIJU DOBRU LEKCIJU, ČINILO SE DA SE ŠESTI SPRAT U BRISELU TRESAO! Foto
Podeli vest
Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković izjavio je danas da je ponašanje premijera privremenih institucija u Prištini Aljbina Kurtija zabrinjavajuće, što su mogli da vide i predstavnici EU koji su prisustvovali dijalogu
Petković je za Tanjug TV rekao da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom jučerašnjeg sastanka u Briselu održao dobru lekciju Kurtiju, koju su, rekao je, i drugi trebali da mu održe mnogo pre.
Dok se predsednik Vučić u Briselu lavovski bori za srpski narod na Kosovu i Metohiji Đilasov kum Mlađan Đorđević i lažni patriota Boško Obradović po ko zna koji put otvoreno navijaju za Aljbina Kurtija i Prištinu, izjavio je član Glavnog odbora SNS Petar Petković, čije saopštenje vam prenosimo u celosti:
15.06.2021
12:52
"Dok nije narastao taj balon njegove samoobmane koji je došao do tačke pucanja. U određenim trenucima činilo se da se šesti sprat Evropske službe za spoljne poslove u Briselu tresao, obzirom kako je Vučić odgovarao čvrsto, jasno i hrabro boreći se za interese Srbije, ali braneći i sam dijalog, odnosno ideju da moramo da razgovaramo", rekao je on.
Petković ističe i da se čini da Kurti ništa nije razumeo kada mu je Vučić rekao da je neophpodno da se sačuva mir na KIM i da ništa ne čini u pravcu narušavanja bezbednosti Srba na KIM.
"Pravio se da ništa nije čuo, ali je zato rekao da ga ne zanima ZSO da je ona protiv Kosova ili kada je govorio da Srbija mora da prizna Kosovo. Sve nonsens do nonsensa. Predstavnici EU su morali i da intervenuišu. Pitali su Kurtija koji sporazum nije prihvatljiv ali on nije hteo da odgovori", rekao je Petković.
Kako kaže, Kurti je malo govorio, ali kada bi progovarao, to su bile provokacije.
Govoreći o zahtevu da se Veljko Odalović smeni sa čela Komisije za nestale, Petković navodi da Kurti sada hoće i da kadrira u Vladi Srbije.
"Sve dižu na određeni nivoi, a kada treba nešto konkretno uraditi povlače se i kreću sa spinovima", rekao je.
Foto: printscreen
Aljbin Kurti
"Mi smo sa naše strane sve uradili po pitanju nestalih. Priština je podnela 21 zahtev za pretragu lokacija i mi smo to uradili i najveći broj lokacija je urađen. Time se vidi opredeljenost ove vlade da se to reši, jer je to civilizacijasko pitanje. Mi smo podneli 10 zahteva i samo je jedan ispunjen na lokaciji Bunker kod Ðakovice", rekao je Petković.
Ističe da je za Srbiju dijalog jedini način da nastavi normalizaciju odnosa.
"Rešenje je da pregovaramo, tražimo rešenja, koliko god da su teška. Bolje to nego da imamo incidente na terenu. Evo pred polazak u Brisel oskrnavljeno je srpsko groblje u Orahovcu. Česti su i napadi na ljude, na imovinu", rekao je Petković.
On je bezbednosnu situaciju na KIM ocenio kao lošu, ali naglasio da Srbija sve radi da se očuva bezbednost i ljudi.
"Ono što je do nas mi radimo, podižemo uslove života, trudimo se da gradimo nove bolnice, škole, puteve. Gradimo stanove, zapošljavamo medicinske radnike i mnogo toga ćemo da radimo. Mi radimo šta je do nas da Srbi ostanu na KIM", rekao je Petković.
Foto: printscreen RTV Pink
Kaže da je problem i to što oni koji su zaduženi za bezbednost nemo posmatraju incidente prema Srbima i ističe da kada bi se Kfor povukao Visoki Dečani i drugi manastiri bili bi sravljeni sa zemljom.
"Našim monasima treba zaštita od kosovskih institucija. Zabrinuti smo za naš narod na KiM. Videli smo sa čim se suočavamo, ali Srbija je snažna i jaka i imamo predsednika koji može da štiti interese Srbije i dijaloga", zaključio je Petković.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Milan63
pre 4 godine
Kurti se ponaša osiono jer ima podršku svojih zapadnih sponzora. To svi znamo. Šta je rešenje? Po meni, nastaviti smireno i mudro priču o dijalogu, a ne zalupiti vratima. Neka to uradi Kurti. Jačati srpsku ekonomiju, diplomatiju i vojne kapacitete tako da i Kurta i Murta shvate šta će se desiti ako udare na Srbe na Kosovu i Metohiji. Nije više ovo 1999.
Agresivnost je izraz krajnje nemoci, po psiholozima. Mislim da nije mudro demenstrirati nemoc. To je signal protivniku da moze ici i sa vecim zahtevima.
Dok se predsednik Vučić u Briselu lavovski bori za srpski narod na Kosovu i Metohiji Đilasov kum Mlađan Đorđević i lažni patriota Boško Obradović po ko zna koji put otvoreno navijaju za Aljbina Kurtija i Prištinu, izjavio je član Glavnog odbora SNS Petar Petković, čije saopštenje vam prenosimo u celosti:
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je detalje sa suđenja na koje je išao po tužbi profesorke Maje Stanković sa niškog PMF-a, a zatim razotkrio i skandalozno ponašanje sudije.
Grčki premijer Kirjakos Micotakis izjavio je da je neprihvatljivo da brodovi plaćaju naknadu za prolazak kroz Ormuski moreuz kako je predložio Iran, ocenivši da bi takav potez predstavljao opasan presedan za slobodu plovidbe.
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Na današnji dan pre 27 godina, vojnici na Košarama upisali su se u istoriju kao heroji čija hrabrost i žrtva zauvek ostaju simbol odanosti i ljubavi prema otadžbini.
U Adaševcima je polaganjem venaca i odavanjem počasti nastradalima obeležena 81. godišnjica proboja Sremskog fronta, jedne od najznačajnijih bitaka koja je označila završetak Drugog svetskog rata na teritoriji Srbije.
Premijer Grenlanda Jens-Frederik Nilsen rekao je danas da predstavlja ponosnu naciju koja teži održavanju globalnog poretka i poručio američkom predsedniku Donaldu Trampu da ta zemlja "nije neki komad leda".
Predsednik SAD Donald Tramp pristao je na prekid vatre sa Iranom samo da bi pregrupisao svoje snage na Bliskom istoku, tvrdi bivši američki potpukovnik Danijel Dejvis.
Tokom Specijalne vojne operacije dobijeni su dokazi da se komponente biološkog oružja proizvode u biološkim laboratorijama u Ukrajini, ovi rizici su neprihvatljivi, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik partije "Jedinstvena Rusija" Dmitrij Medvedev.
Članstvo Ukrajine u NATO više nije predmet razmatranja, zauzvrat, zemlje Alijanse će Kijevu pružiti bezbednosne garancije, izjavio je generalni sekretar bloka Mark Rute.
Izraz "Potemkinova sela" nastao je još u 18. veku u Rusiji sve zbog Grigorija Potemkina koji je prema pričama pravio lažna sela i gradove kako bi impresionirao caricu Katarinu Veliku.
Da biste uživali u predstojećem Vaskrsu, možete uraditi jednostavan test za koji su vam potrebni samo čaša i hladna voda. On će vam pomoći da lako procenite svežinu jaja, pa čak i da približno odredite koliko su stara.
Drama trese tehnološki svet, poznati jutjuberi udarili su na Epl, optužujući ga za neovlašćeno korišćenje njihovih snimaka za razvoj veštačke inteligencije.
Učesnica rijalitija Maja Marinković tokom godina u potpunosti je promenila izgled zahvaljujući brojnim estetskim zahvatima, u koje je uložila velike sume novca.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar