BROJKE ĆE BITI ZABRINJAVAJUĆE ZA MESEC I PO DANA! Vučić o obaveznoj vakcinaciji u Srbiji: SUTRA BIH TO URADIO! Video
Podeli vest
redsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da je on lično pobornik ideje o obaveznoj vakcinaciji za pojedine kategorije stanovništva, što je u Francuskoj pravilo za zdravstvene radnike, ali da u Srbiji tako nešto nije moguće zbog Ustava koji to brani, jer bi predstavljalo kršenje ljudskih prava
Generalni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je da četvrti talas korona virusa u Srbiju može da dođe i pre jeseni
06.07.2021
09:01
Vučić je, takođe, naveo da će 50 odsto vakcinisanih punoletnih Srbija preći u naredna dan ili dva, te i upozorio da broj zaraženih raste oko 20 odsto na nedeljnom nivou, što nije zabrinjavajuće sada ili sledeće sedmice, ali će biti itekako zabrinjavajuće za mesec i po dana.
Upitan da li Srbija može da prati Francusku ili Grčku po pitanju obavezne vakcinacije za pojedine kategorije stanovništva, ili će možda digitialni sertifikat biti potreban za ulazak u klubove, bioskope, pozorišta, Vučić je primetio da je Nemačka pokušala nešto slično što i Francuska, pa odustala zbog ljudskih prava.
"Imamo Ustav u kojem su svi ravnopravni. Kako da kažem bilo kome, šta god mislio, a pobornik sam vakcinacije, da možete da uđete u šoping mol ako ste vakcinisani, a ne možete ako niste? Kako onda da odbranim Ustav, iako ne krijem šta mislim o onima koji ne žele da prime vakcinu", upitao je Vučić.
"Nije to tako jednostavna stvar", konstatovao je predsednik.
Vučić je naveo i da je poslednjih dana više ljudi vakcinisano, oko 5.000 dnevno, što, naravno, nije dovoljno.
"Slaba je vakcinacija, od Tutina, Sjenice, Novog Pazara, to su kao crne rupe do Lajkovca, Mionice, Uba. Ne znam šta je u pitanju, možda ni mi nismo dobar posao obavili", rekao je Vučić.
Foto: printscreen
Kako je rekao, rastu brojevi zaraženih, oko 20 odsto na nedeljnom niovu u poslednjih nekoliko sedmica, što nije zabrinjavajuće ove ili sledeće nedelje, ali biće za mesec i po dana.
Tim pre, podseća, što kreću fudbalske, košarkaške utakimce, svi hoće slobodne hale, a to samo ubrzava širenje zaraze.
"Ako me pitate da li bih lično bio pobornik onoga što rade Makron ili Micotakis, da sutra bih to uradio, ali posoji ograničavajući faktor, Ustav", rekao je Vučić.
On je dodao da je strašna neodgovornost prema svima na onima koji se ne vakcinišu.
"Koliko funkcionera imamo koji se nisu vakcinisali, a danas sam zamolio jednog ministra da se sutra vakciniše... A, oni koji sole pamet svaki dan o svemu, pobornici su najneodgovornijih teorija samo da bi dobili glas, a ja to neću da radim", rekao je Vučić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vakcinacija je jedini spas od ovog ljutog neprijatelja koji već dugo hara našim životima. Ne smemo dozvoliti da se situacija otrgne kontroli već se svi trebamo boriti pre svega za same sebe pa onda i za ljude koji su nama bliski!
Ova korona nimalo nije naivna, ne predaje se tako lako. Ali, ukoliko se mi budemo pridržavaloi svega što nam struka bude savetovala izaći ćemo iz svega kao pobednici.
meni je zabrinjavajuce da pricama o koroni zataskavate vatkansko-izraelsku engleskoamericku masovnu organiziranu elitnu bankarskopoliticku pedofiliju i naravno apsolutni pad britanske jezuitske okrunjene pedofilske rimskosolomonske imperije koja bombardujuci decu uranijumom siluje sve zemlje i ljude sveta .
Korona virus je nacisticki projekat a nacizam i terorizam su proizvodi rimskosolominske venecijanske oligarhije koja napada , siluje , pljacka i teritorije , resurse i destabilizira ekonomiju svojih robova i radnicke klase , najverovatnije da sropska vlada nije srpska nego poput crnogorske rade za britansko rimskosolomonsku sluzbu papa Franciska Solomona Suleimana Kuracdjorjdewitza sa engleaskog pedofilskog dvorca kojimisli da je genetski prioritetan i da mu srpska deca budu dvorske sluge an porobljeni narod da se zovu Servi a porobljena okupirana zemlja da nosi okupatorsku NATO krun na zastavi i velica okrunjenog NATO okupatora , a poroblkjena zemlja da se zove Servija sto u prevodu znaci Slugovija tj. Robovija koja se pridruzuje evropksom lepoldovoj robovlasnickoj nacistickoj uniji Saudijskoj Eurabiji u Brizelu. Nama je jasno da ste vi svi u odelima sa stranih skola placeni kreditima da vrsite genocid nad radnickom klasom , penzionerima , onladinom i naravno nad komunistickim intelektualnim generacijama koji veruju u borbi protiv rimskosolomonskih robovlasnika i zapadnih okupatora .
Nikako obavezno,ko veruje da su vakcine spas u svoj ovoj ujdurmi neka se cepa,mene i moju porodici da niko ne uslovljava,ko se bode nek se neplasi ako veruje da mu je to spasenje..
I odbrana i cuvanja javnog zdravlja je vasa Ustavna obaveza. Prema tome pitanje od znacaja za javno zdravlje je da onemogucite širenje zaraze tako sto ce na mesta velikih okupljanja moci da udju samo vakcinisani i oni koji su prelezali koronu. Ako na gudbalsku utakmicu moze da dodje ko hoce, onda onim koji su prelezali koronu ili su vakcinisani uskracujete slobodu kretanja. Niko ko je prelezao koronu ili je vakcinisan, nece da reskira da ga neodgovorni gradjani dovodi u opasnost zarazivanja i ako su simptomi kod vakcinisanih , blazi.
"Ako na gudbalsku utakmicu moze da dodje ko hoce, onda onim koji su prelezali koronu ili su vakcinisani uskracujete slobodu kretanja" reci da se salis, hahah.
Treba da se vakcinisemo u sto vecem broju, jer samo tako mozemo pobediti ovaj opaki virus, a siguran sam da niko od nas ne bi zeleo da bude ponovo zatvoren.
Kako naša GOSI služba javlja, blokaderi-kapuljaši zajedno sa ekipom antisrpske "N1", odlučili su da posete Orašac i okolinu kako bi pričali sa narodоm. Ipak, realnost ih je brutalno demantovala.
Posle skoro dva meseca pauze, proizvodnja naftnih derivata u Rafineriji Pančevo danas je zvanično obnovljena, saopštila je ministarka rudarstva i energetike, Dubravka Đedović Handanović.
Nažalost, Amela Melegi je zbog povrede bila prinuđena da napusti Exatlon, a kako portal Informer saznaje ona je pokidala prednje ukrštene ligamente kolena, zbog čega joj preti operacija.
Učesnica Sanja Kalinović često je na meti svojih saboraca koji je gotovo svakodnevo izbegavaju, što je zapalo za oko kako gledaocima, tako i prodršci ostalih takmičara.
Tokom gostovanja u Specijalnoj emisiji o Exatlonu prijateljica Sanje Kalinović šokirala je sve prisutne, uključujući i devojku Nemanje Radovanovića, izjavom da će se Sanja možda zaljubiti u Nemanju!
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Širom Srbije na Bogojavljenje se organizuje plivanje za časni krst. Prijave učesnika su negde već završene, a u nekim mestima to može da se učini dva sata pre početka.
Povodom obeležavanja velikog hrišćanskog praznika Bogojavljenja, sutra će se, širom Srbije plivati za Časni krst. Tradicionalno plivanje počinje nakon Liturgije, tačno u 12 časova.
Posle skoro dva meseca pauze, proizvodnja naftnih derivata u Rafineriji Pančevo danas je zvanično obnovljena, saopštila je ministarka rudarstva i energetike, Dubravka Đedović Handanović.
Policajci u Somboru, uhapsili su N. P. (21), odgovorno lice privrednog društva „Mesokomerc“ iz okoline ovog grada, zbog sumnje da je izvršio krivična dela proizvodnja i stavljanje u promet škodljivih proizvoda i nedozvoljena trgovina.
Milenko Lasković (50) ubijen je 18. januara 2010. godine sa tri hica u glavu u Ulici Grge Andrijanovića u naselju Krnjača u momentu dok je izlazio iz svog "mercedesa" parkiranog ispred zgrade broj 34, u kojoj je stanovao.
Odluka američkog predsednika Donald Tramp da uvede carine zemljama koje su podržale Grenland gura odnose između Evropska unija i SAD do ivice pucanja, a evropski lideri razmatraju ranije nezamislive oblike odmazde Vašingtonu, piše Politico.
General-pukovnik Suhrab Ahmedov, visoki ruski komandant poznat po brutalnim frontalnim napadima i nepopularan među vojnicima, smenjen je posle četiri godine komandovanja u Ukrajini.
Američki predsednik Donald Tramp koristi pretnje carinama protiv osam evropskih saveznika u NATO kako bi izvršio pritisak i podelio Evropu, ocenila je viša istraživačica Nemačkog instituta za međunarodne i bezbednosne poslove (SWP) Laura fon Danijels.
Nemačko Udruženje mašinske industrije (VDMA) pozvalo je danas Evropsku komisiju da razmotri korišćenje "instrumenta protiv prinude", protiv američkog predsednika Donalda Trampa ako uvede dodatne carine evropskim zemljama, zbog spora oko Grenlanda.
Šest godina nakon što je spuštena zavesa na seriju" Moderna porodica", omiljeni Kam i Mičel ponovo su zajedno. Glumci Erik Stonstrit i Džesi Tajler Ferguson sreli su se u opuštenoj gastronomskoj atmosferi, povodom Fergusonovog podkasta.
Od Holivuda u jeku Drugog svetskog rata, preko jugoslovenskih partizanskih spektakala, do savremene domaće produkcije lik Draže Mihailović decenijama izaziva polemike i ne prestaje da intrigira javnost.
Glumicu Veroniku Kastro publika u Srbiji mogla je da prati u seriji "Divlja ruža" iliti "Rosa Salvaje" (kod nas se izgovara Salvahe). Danas je glumica promenila lični opis.
Uspomenu na glumicu Jelenu Čvorović danas od zaborava čuva njena ćerka jedinica Mina Paunović koja često na društvenim mrežama objavljuje fotografije u spomen majke.
Slavsko žito je tradicija koja se može obogatiti modernom kombinacijom, a ova verzija sa kokosom i žele bombonama donosi osvežavajuću notu, idealnu za slavsku trpezu, naročito za najmlađe.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar