Gospodine Nikeziću, prošetajte pored Save, sad bar imate gde da šetate! U vreme Vašeg gazde Đilasa tu su bili pacovi, zmije i žabe!
Podeli vest
Ministar finansija Siniša Mali odgovorio je danas na ponovne optužbe predsednika odbora za privredu i finansije Stranke slobode i pravde (S SP) Dušana Nikezića, navodeći da su zahvaljući "Beogradu na vodi" građani konačno dobili prostor u kome mogu da uživaju, kao i brojne sadržaje koji su sada, dodaje, ponos države
Ministar finansija Siniša Mali reagujući na nove tvrdnje predsednika odbora za finansije Stranke slobode i pravde (SSP) Dušana Nikezića o projektu Beograd na vodi rekao da je u pravu kada kaže da je zemljište poklonjeno i ističe da je poklonjeno svim Beograđanima i građanima Srbije
21.08.2021
17:40
Nažalost, vama i dalje treba dodatno objašnjenje, pa sam prinuđen da se i dalje oglašavam. Zarad pokušaja sticanja jeftinih političkih poena Vi i Vaš gazda Đilas konstantno unižavate sve rezultate koji su postignuti onda kada ste vi postali politička prošlost. Često zabrinjavajuće neuko pokušavate da objasnite Đilasov imaginarijum, u koji je upao usled nemoći da se ozbiljnim političkim programima izbori za prelazak cenzusa.
Kada je reč o "Beogradu na vodi" građani su konačno dobili prostor u kome mogu da uživaju, uređena šetališta i brojne sadržaje koji ih ponovo vraćaju na reku, koji su sada ponos ove države. Ne zaboravite, za vreme Vašeg gazde Đilasa, u taj deo grada su dolazili samo oni koji su bili prinuđeni, jer sadržaj su činile brojne straćare, groblje starih brodova, a vladao je i strah od pacova, žaba i zmija koje su na tom mestu napravile stanište. Zapravo, jasna je razlika između ulaganja u budućnost i nečinjenja, odnosno uređenja samo radi sopstvene koristi. Ponavljam još jednom – da je tako lako bilo naći investitora za zemljište gde se gradi "Beograd na vodi", bez sumnje Vaš gazda Đilas bi to uradio, ali naravno računajući na određeni procenat kako bi prebacio još koji milion na račune od Mauricijusa, preko Švajcarske do Hongkonga. Ali, s obzirom na to da apetiti rastu, nije ni čudo što vam se u poslednje vreme pričinjavaju milijarde.
Jovan Dučić je rekao da je prva osobina primitivnog čoveka da se boji svega što ne razume, a na prvom mestu pameti. Razumem da ste u strahu, ovog puta od uređenog prostora koji ostaje generacijma iza nas, ali i da ste u panici jer nemate šta da ponudite građanima, koji biraju blistavu budućnost nasuprot ponora. Prijatan dan Vam želim, i savetujem da prošetate pored Save, lepo je vreme, možda izbistri misli. Sada bar imate gde da šetate.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministar finansija Siniša Mali reagujući na nove tvrdnje predsednika odbora za finansije Stranke slobode i pravde (SSP) Dušana Nikezića o projektu Beograd na vodi rekao da je u pravu kada kaže da je zemljište poklonjeno i ističe da je poklonjeno svim Beograđanima i građanima Srbije
Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko pozvao je stanovnike da napuste grad ako imaju tu mogućnost, zbog teške energetske krize, masovnih prekida grejanja i sve većeg opterećenja infrastrukture usled ekstremno niskih temperatura koje su zahvatile ukrajinsku prestonicu.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Ukoliko ste propustili 10. epizodu najvećeg sportskog rijalitija na svetu - Exatlona reprizu imate prilike da gledate od 13 časova na televiziji Informer.
Učesnica Exatlona Sanja Kalinović je progovorila o odnosima unutar Plavog tima, otkrivši da smatra kako je takmičari ne žele na poziciji kapitena jer bi, kako kaže, mogla da raskrinka njihove prljave igre.
U 10. epizodi Exatlona videli smo pobedu Crveni za samo jedan poen, što znači da su Plavi izgubili borbu za nominacije. Posle toga, odlučeno je da Dušica Topić ispadne iz daljeg takmičenja.
Učesnik Exatlona Srbija Nemanja Radovanović izazvao je veliku pažnju kada je, vidno uznemiren, ušao pred svim takmičarima otvoreno priznao da ne oseća podršku svog Plavog tima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Mnogi domaćini se pitaju da li može da se koristi sveća od prošle slave ili je neophodno zapaliti novu. Protonamesnik inž. Željko Hadži Jovanović kaže da danas nije nestašica voska, kao što je nekada bilo, i da svako može da kupi novu sveću za slavu.
Međunarodni institut za bliskoistočne i balkanske studije (IFIMES) iz Ljubljane objavio je projekcije po kojima će Srbija do 2027. godine preuzeti poziciju najveće ekonomije jugoistočne Evrope, nadmašivši Hrvatsku i Sloveniju!
Tri velika praznika nižu se jedan za drugim, svaki sa svojim verovanjima i običajima. U nedelju se slavi Krstovdan, u ponedeljak Bogojavljenje, a u utorak Sveti Jovan Krstitelj.
U 16. po redu plivanju za Bogojavljenski krst na reci Đetinji u Užicu do sada se prijavilo 67 Užičana, koje se u ponedeljak 19. januara sa početkom u 10 časova.
Oružana pljačka koja se dogodila juče u Ruzveltovoj ulici u Beogradu šokirala je sve žitelje ovog kraja koji su za Kurir objasnili kako se došlo do razbojništva.
Vozač automobila "bmw" nemačkih tablica zaustavljen je danas oko podneva na auto-putu Ruma Šabac, nakon što je radar zabeležio neverovatnih 238,9 kilometara na čas na deonici gde je ograničenje 130.
Slavoljub Todorović iz Balajnca sa tugom je primio vest da je njegova komšinica Milica Asanović (25), koja je iz njegove kuće izašla 9. januara, od kada joj se izgubio svaki trag, sinoć pronađena mrtva.
Policija je danas uhapsila mladića (16) koji je, kako se sumnja, 6. decembra u poznatom restoranu na Novom Beogradu sa osam hitaca ranio Nemanju Krstića dok je sedeo u društvu Nenada Alajbegovića Alibega.
Premijer Mađarske Viktor Orban oštro je kritikovao ideju Evropske unije da će Rusija jednog dana plaćati reparacije Ukrajini, ocenivši da je višemilijardna pomoć Kijevu zasnovana na političkim fantazijama, a ne na realnosti.
Kanada bi mogla da postane „sledeća Ukrajina“ zbog kineskih pretenzija na Arktiku, izjavio je bivši šef kampanje američkog predsednika Donalda Trampa, Stiv Benon, navodeći da se Vašington sprema za odlučan obračun sa kineskim uticajem u Kanadi kroz širenje takozvane „Donro doktrine“ na zapadnu hemisferu.
U glavnom gradu Danske, Kopenhagenu, danas je održan protest protiv planova američkog predsednika Donalda Trampa da preuzme kontrolu nad Grenlandom, koji je danska autonomna teritorija, a na skupu su učestvovale hiljade ljudi, prenosi Rojters.
Za samo nekoliko nedelja, Grenland je od periferne vesti postao jedna od ključnih tema u svetskim medijima, a glavni “krivac” za to je američki predsednik Donald Tramp.
Pola Kinski, ćerka poznatog nemačkog glumca Klausa Kinskog, čekala je više od 30 godina da svetu kaže šta je, prema njenim tvrdnjama, preživljavala kao dete.
Završeci kultnih serija često su trenutak istine, ne samo za likove, već i za autore. Dok su neki krajevi doneli katarzu i smisleno zaokružili priču, drugi su izazvali bes publike.
Kris Not se oglasio na Instagramu kako bi smirio buru nastalu oko komentara koji je ostavio ispod ranije objave, a koji je delovao kao da podržava fanovo "prozivanje" njegove bivše koleginice iz serije "Seks i grad", Sare Džesike Parker.
Video snimci kućnih ljubimaca često postaju viralni zbog neočekivanih i simpatičnih trenutaka. Jedan takav primer je crno-beli mačak po imenu Muš, koji je postao internet senzacija nakon što se pojavio sa naočarima za čitanje.
Redovno pranje ruku i uzimanje vitamina nekada nije dovoljno da biste organizam zaštitili od virusa. Ovo je period kada je telo podložno raznim infekcijama, pa je zato važno da sa dobro "naoružate" i prebrodite sezonu prehlade.
Društvenim mrežama kruži viralna fotka limenke Koka-kola koja je dovela ljude do ludila. Naime, većina ljudi uverena je da u ovoj optičkoj iluziji vidi crvenu limenku, što zapravo nije istina.
Ako vam Ajfon povremeno usporava, baguje ili se baterija brže prazni, rešenje je često jednostavnije nego što mislite, kratak restart može vratiti telefon u normalan rad.
Pevačica Aleksandra Tadić Cipka prvi put je govorila o teškom periodu kroz koji je prošla nakon iznenadne smrti supruga Nebojše Stojičevića Jarina kada su joj se javili problemi sa kožom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar