Premijer privremenih institucija u Prištini Aljbin Kurti izjavio je da Beograd želi da Kosovo postane poput Bosne, ali da neće to dozvoliti bez obzira da li se nalazi na vlasti ili u opoziciji
On je u emisiji "Hard Talk" na britanskom BBC-u rekao da Zajednica srpskih opština neće biti formirana, da je to razlog zašto je pobedio na izborima, jer građani žele od njega da spreči, kako je rekao, "bosnizaciju Kosova".
- Kada ZSO nije formirana niko od Srba nije protestovao, a Beograd se zbog toga naljutio. Godine 1991, 26. aprila, 14 opština sa srpskom većinom u BiH je formiralo ''Zajednicu''. 9. januara 1992. godine oni su proglasili nezavisnost, 28. februara imali svoj Ustav, 1995. u Dejtonu postigli međunarodno priznanje. Zbog toga su ljudi glasali za mene - rekao je Kurti.
On tvrdi i da svojim programom može da pomogne Srbima kao i Albancima.
- Ako pitate Srbe na KiM šta je njihova glavna briga, reći će nezaposlenost i pravosuđe. Beograd želi državu unutar države - smatra Kurti, prenosi Ekonomija online.
Nacrtom budžeta za 2022. godinu, koji je u petak usvojila vlada privremenih prištinskih institucija, u visini od 2,74 milijarde evra, prvi put je predviđeno dva miliona evra za Albance u opštinama Bujanovac, Preševo i Medveđa, na jugu centralne Srbije
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nacrtom budžeta za 2022. godinu, koji je u petak usvojila vlada privremenih prištinskih institucija, u visini od 2,74 milijarde evra, prvi put je predviđeno dva miliona evra za Albance u opštinama Bujanovac, Preševo i Medveđa, na jugu centralne Srbije
Godinama su ruske trupe istraživale ukrajinski garnizon u Nikolajevki u Donjeckoj oblasti na istoku Ukrajine, šaljući male timove infiltratora da pronađu liniju proboja. Međutim, 29. jula su prestali sa istragom.
Kristalno čista voda u bazenu sa pogledom koji neumoljivo podseća na švajcarske Alpe i to za samo 250 dinara dnevno, verovali ili ne, nalazi se u podnožju Suve planine.
Gradonačelnik Subotice Stevan Bakić i direktor preduzeća „Trans-jug“ DOO, iz Obrenovca, Dejan Petković sastali su se danas, u Kabinetu gradonačelnika u Gradskoj kući, povodom ispunjenja drugog dela ugovorne obaveze koja se odnosi na obnovu i unapređenje voznog parka javnog gradskog i prigradskog prevoza putnika na teritoriji Subotice.
Saobraćajni policajci u Šapcu su za dva dana proteklog vikenda u kontrolama na putevima Mačvanskog okruga otkrili i isključili iz soabraćaja 86 pijanih i trojicu vozača koji su vozili pod dejstvom narkotika.
Pripadnici policije u Zrenjaninu, tokom manifestacije „Dani piva“, koja je održana od 5. do 9. avgusta, otkrili su ukupno 1.501 prekršaj, a iz saobraćaja je isključeno 110 vozača koji su vozili pod dejstvom alkohola i sedam pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.
Drugi reaktor nuklearne elektrane Černavoda u Rumuniji mogao bi da bude zaustavljen u naredna dva dana, odnosno do 13. avgusta zbog kontinuiranog pada nivoa Dunava, saopštila je danas kompanija Nuklearelektrika, nakon što je zabeležen kritični vodostaj od minus 230 centimetara.
Objavljen je video snimak koji navodno prikazuje operaciju tajnog prebacivanja američkog predsednika Donalda Trampa iz aviona "Er fors uan" u vojnu letelicu na aerodromu u Ankari nakon samita NATO održanog početkom jula u turskoj prestonici.
Tri člana posade teretnog broda poginula su danas u napadu jemenskih pobunjenika Huta, pokreta bliskog Iranu, u moreuzu Bab el-Mandeb, saopštili su izvori jemenske obalske straže i vojni zvaničnici tamošnje vlade za Rojters.
Administracija predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa obustavila je saveznu podršku godišnjem Izveštaju o Arktiku, vodećem pregledu stanja životne sredine u regionu i posledica klimatskih promena, saopštila je danas Nacionalna uprava za okeane i atmosferu (NOAA).
Sve više putnika tokom leta dobija upozorenja da power bankove, elektronske cigarete i druge uređaje koji koriste litijum-jonske baterije ne odlažu u predati prtljag. Razlog za to nije samo strogo pravilo avio-kompanija, već stvaran bezbednosni rizik.
Zorana Jovanović Zoranah našla se na meti korisnika društvenih mreža zbog najnovijeg snimka koji je objavila, a zamerili su joj na higijeni u njenom automobilu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.