Mislim da je dobar korak osnivanje MORAMO, izborne koalicije koju čine Ne davimo Beograd, Ekološki ustanak i Otvorena građanska platforma "Akcija"... Oseća se izvesno buđenje, energija, što se može veoma dobro oslikati u reči "moramo". Jer ona kaže: kada ako ne sada i ko ako ne mi, rekao je Simon Ilse, direktor nemačke političke fondacije Hajnrih Bel za Srbiju, u intervjuu za đilasovski portal Vreme
Ilse u intervjuu otvoreno kritikuje aktuelnu vlast u Srbiji, pre svih predsednika Aleksandra Vučića i premijerku Anu Brnabić, a sve najbolje govori o takozvanim "ekološkim" pokretima.
Foto: printscreen
Ilse, uz neskrivenu podršku srpskim "ekolozima", poručuje da su predstojeći izbori možda poslednja prilika opozicije da nešto promeni i poručuje da "će nas se deca stideti ako sada nešto ne učinimo".
Foto: printscreen
Govoreći o nedavnim protestima protiv kompanije Rio Tinto, Ilse naglašava da su ekološke organizacije organizovale proteste "zato što je ljudima muka", a ne zašto što su finansirane iz inostranstva.
Foto: printscreen
On u istoj rečenici, iako ni jednom jedinom rečju ne demantuje da se "srpski ekolozi" finansiraju iz inostranstva", napada premijerku Brnabić jer je skrenula pažnju na tu činjenicu, naglašavajući da su njene izjave uvreda za građane Srbije.
Lider pokreta "Kreni-Promeni" Savo Manojlović postao najbolji sledbenik Željka Veselinovića koji je 2018. godine pozivao na silovanje Ane Brnabić u rijaliti programu Zadruga
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mnogi diktatorčići i diktatori pre Aleksandra Veličanstvenog (AV!) su otplovili kad im je isteklo vreme. Zapadnjaci ih dovedu na vlast zbog svojih ciljeva, pa kad im istekne vreme...
Zašto se ta bitanga ne proglasi za personu non grata u Srbiji. On bi da zatvori i železaru Smederevo i RTB Bor i sve što u Srbiji vredi pa da moramo sve da kupujemo od njega iz nemačke. Pobogu ljudi, to je direktan napad na Srbiju i to ni manje ni više nego od ljudi koji finansiraju "ekologe" u Srbiji.
Ma nema, " vole" nas ove Švabe! "Vole" nas više nego mi sami sebe! "Tuga jedna" koliko smo mi "glupi" pa nemamo pojma šta je za nas "dobro"! Nego fašisti moraju da traže, ovde po Srbiji, neke "pametne" i "dobre" ljude da nam otvore oči! Neke poput Zelenovića, Ćute Mute, i ostalih, koji će tek posle izbora, ako naprave neki rezultat, da se ujedinjuju sa Đilasom i ostalim "dobrim" ljudima, a dotle će da pričaju: "nije Ponoš naš kandidat"! Baš su "namazani" a narod je "glup" pa nemože da provali njihove namere! E jadna li je ova naša opozicija, svaka čast izuzecima, ali ovo je užas ko se sve trpa da bude neko i nešto! ŠLJAM NAJGORI!!!
Nije uzalud, odavno, receno Samo Sloga Srbina Spasava. Ako se i dalje cvrsto drzimo ovoga ne mogu nam nista ni ovaj Hajnrih Bel, ni Ponos, ni Jankovic, ni Marinika, ni Grigirije sa sve Violom, ni ceo orkestar Djilasove kamarile.
Lider pokreta "Kreni-Promeni" Savo Manojlović postao najbolji sledbenik Željka Veselinovića koji je 2018. godine pozivao na silovanje Ane Brnabić u rijaliti programu Zadruga
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da ima poštovanje za svakog političkog protivnika i da će blokadere i dalje zvati na dijalog, iako oni na to neće pristati.
Sjedinjene Američke Države poslaće još 5.000 vojnika u Poljsku, najavio je američki predsednik Donald Tramp, povezujući tu odluku sa pobedom novog poljskog predsednika Karola Navrockog i odnosima koje Vašington sada gradi sa Varšavom.
U Hramu Svetog Save u Beogradu danas su se vernicima delile trake osveštane na Časnom pojasu Presvete Bogorodice. Vernike je najviše zanimalo da li mogu da se iseku na više delova kako bi ih podelili svojim najbližima, a sveštenici su rekli da može.
Zbog dva praznična produžena vikenda u S. Makedoniji, srpske i makedonske turiste od danas na graničnim prelazima ka Grčkoj očekuju kilometarske kolone.
Gostovanje jednog od najpoznatijih srpskih hirurga, profesora dr Raše Šćepanovića, u emisiji "Za našim stolom“ na televiziji K1, donelo je duboku i emotivnu priču o njegovom profesionalnom i ličnom putu. U otvorenom dijalogu sa Duškom Vukajlovićem, profesor se osvrnuo na tanku liniju između života i smrti, razvoj domaće medicine, ali i na svoje velike strasti – duhovnost, muziku i vinarstvo.
Navodni visokorangirani pripadnik "kavačkog klana" Krsto Maroš i dalje se nalazi u pritvoru u Španiji, dok odluka o njegovom eventualnom izručenju Crnoj Gori još nije doneta.
Juče oko pet časova u Čumićevom sokačetu izbio je jeziv požar koji je u potpunosti progutao jedan od lokala u samom centru Beograda, a kako se može videti na licu mesta, objekat je pun gareži i oseća se i dalje miris dima.
Zajedničkim radom carine i policije na ulazu graničnog prelaza Šid, 21. maja 2026. godine sprečen je pokušaj krijumčarenja 19 kilograma marihuane skrivene u prijavljenom tovaru.
Veliki požar izbio je danas u Srpskoj pravoslavnoj crkvi u Botošu, kod Zrenjanina, a kako se može videti na fotografijama i snimcima sa lica mesta, kupola crkve je potpuno uništena.
Jermenski premijer Nikol Pašinjan vodi politiku koja je neprijateljska prema Rusiji, dok istovremeno koristi ekonomske i energetske pogodnosti koje mu Moskva omogućava, izjavio je predsednik ruske Državne dume Vjačeslav Volodin.
Trampova administracija objavila je novi niz NLO fajlova, uključujući nove fotografije, dokumenta i dugo očekivanih 46 video-snimaka koje su zahtevali američki zakonodavci.
Rusija je zatražila vanrednu sednicu Saveta bezbednosti UN zbog napada ukrajinskih snaga na školu i internat u Starobeljsku, u Luganskoj Narodnoj Republici, saopštila je ruska misija pri Ujedinjenim nacijama.
Čuveni britanski glumac Majkl Kiting preminuo je u 79. godini života, ostavivši iza sebe neizbrisiv trag u televizijskoj istoriji i uloge koje su gledale generacije i u bivšoj Jugoslaviji.
Svi znamo koje namirnice moramo da izbegavamo ako želimo da zadržimo bele zube - kafa, crno vino, tamni čajevi i bobičasto voće prvi su na crnoj listi svakog stomatologa. Ali da li ste znali da se prvi koraci prema blistavom osmehu mogu napraviti upravo za stolom?
Ako vam mobilni internet nestaje mnogo brže nego što očekujete, moguće je da problem nisu aplikacije koje aktivno koristite, već funkcije koje rade u pozadini.
Poznata holivudska glumica Demi Mur, koja ove godine učestvuje kao članica žirija na Kanskom festivalu, privukla je veliku pažnju na premijeri filma "La Bola Negra" zahvaljujući potpuno drugačijem izgledu.
U periodu bivše Jugoslavije, kada je novca bilo malo, a izbor namirnica u prodavnicama ograničen, domaćice su često od najjednostavnijih sastojaka pravile kompletan i zasitan ručak za celu porodicu kao što je krompir varivo.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar