Ministar unutrašnjih poslova Srbije Aleksandar Vulin izjavio je danas da Srbi moraju da počnu da govore, da budu glasni, da pišu svoju istoriju i istakao da plaši nastavak revizije istorije koju Hrvati pokušavaju da urade
Ministar Vulin je to rekao na pitanje kako komentariše napade i laži na srpskog predsednika i Srbiju od strane hrvatskih zvaničnika i medija.
Vulin je dodao da je sad izašla nekakva knjiga u Hrvatskoj gde se kaže kako su Srbi u partizanima i četnicima sproveli genocid nad Hrvatima a da "kada takvu laž i glupost počnete javno da obrazlažete vi nešto spremate", saopštilo je Miništarstvo unutrašnjih poslova Srbije.
- Vi onda tražite razlog i opravdanje da neki zločin ponovite. Zašto ne priznate zločin ustaške države? Zašto ne kažete da je NDH zločinačka tvorevina? Nemci su, iskreno ili neiskreno, ali su klečali u Aušvicu. Hoće li i jedan Hrvat kleknuti u Jasenovcu, hoće li već jednom jedan Hrvat u Jadovnu kleknuti, poljubiti kamen ispred jame Šaranove i reći - praštajte deco srpska. Da jednom čujemo više, pa ćemo možda i verovati da se "Oluja" neće ponoviti. Ali kada pravite knjige po kojima su partizani i četnici Srbi sprovodili genocid nad Hrvatima, koji ste opsednuti Aleksandrom Vučićem, koji zabranjujete unuku jasenovačke žrtve da dođe u Jasenovac, pa i meni su zabranili da dođem u Jasenovac, i kada sve to radite vi očekujete od nas da budemo mirni, da ćutimo i da se pravimo da se ništa nije desilo. Ne, Srbi moraju da počnu da govore, da budu glasni, da pišu svoju istoriju. Vidite šta će biti, za pet godina ako budemo ćutali, naša deca će učiti o tome da su u Jasenovcu stradali Hrvati - izjavio je ministar Vulin gostujući na TV Pink.
Hrvati za godinu dana napisali 9.000 tekstova na temu Aleksandra Vučića
Dodao je da sluša kako u Hrvatskoj govore da je Vučić opsednut Hrvatima a da su oni za proteklih nekoliko meseci, neka bude i godinu dana, napisali 9.000 tekstova na temu Aleksandra Vučića, više nego i o jednom srpskom lideru ikada, kada se sve sabere.
- Ko je tu čime i na koji način opsednut. Aleksandar Vučić nikada nije pomenuo Hrvate prvi. Ali oni su ti koji neprekidno imaju da kažu je li četnik ili nije četnik, pa je sutra partizan, pa prekosutra loš čovek, pa onda nisu mu ubili dedu pa ipak jesu ali nisu ga zaklali baš u Jasenovcu nego 500 metara dalje, pa je to neka razlika verovatno. Pa su mu zapalili sve kuće koje su imali Vučići u nekoliko generacija a to je sasvim u redu. Ko je opsednut? - rekao je ministar Vulin.
- Ti udžbenici moraju da budu isti u svim zemljama srpskog sveta, gde god živi srpsko dete taj udžbenik mora da ima. Biologiju i matematiku može bilo ko da ga uči, ali istoriju njegovog naroda, njegov jezik, njegovu geografiju, to može da ga uči samo srpska država i treba to da uradi već jednom - poručio je ministar Vulin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Najnovija, najblaže rečeno, skandalozna izjava premijera Hrvatske Andreja Plenkovića, izrečena uživo u programu HRT TV, otkrila je zastrašujuće pretenzije ove zemlje na teritoriju Srbije.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen izjavila je danas da je "agresorski rat Rusije prešao još jednu granicu" nakon što je ruski dron pogodio stambenu zgradu u Rumuniji i ranio dvoje ljudi, i navela da će Evropska unija nastaviti s jačanjem bezbednosti i odbrane na istočnim granicama bloka.
Više od 200.000 ljudi sedam dana strpljivo je čekalo ispred Hrama Svetog Save kako bi celivali Pojas Presvete Bogorodice, tražeći blagoslov i mir u nepreglednom redu.
Udruženje Plućna hipertenzija Srbija organizovalo je u Beogradu tribinu "PH juče, danas, sutra", na kojoj je okupilo vodeće lekare, predstavnike zdravstvenog sistema i pacijente iz Srbije i regiona, sa ciljem da se javnosti prikaže razvoj lečenja plućne hipertenzije u Srbiji - od perioda kada pacijentima nisu bile dostupne specifične terapije, preko današnjeg značajnog napretka, do budućnosti koju donose inovativne terapije, kliničke studije, bolja dijagnostika i bolja organizacija zdravstvenog sistema.
Vozači iz Njujorka koji često dobijaju kazne za prekoračenje brzine, uskoro bi mogli da dobiju i uređaj koji blokira vožnju bržu od dozvoljenog ograničenja. Ukoliko vlasnik automobila odbije uređaj, preti mu zabrana registracije vozila.
Darko Šarić, kom se sudi da je sa Veljkom Belivukom i Radojem Zvicerom organizovao kriminalnu grupu koja je u Grčkoj izvršila ubistva Igora Dedovića, Stevana Stamatovića, Alana Kožara i Damira Hadžića, danas nije dovezen u sud iz zatvora u Sremskoj Mitrovici, gde služi višegodišnju kaznu zatvora.
Suđenje Stefanu Zlatanoviću, Luki Vučetiću, Marku Pjanoviću i Azri Šabanović za ubistvo Ranka Radoševića zvanog Eskobar 9. marta 2023. godine na benzinskoj pumpi u Rušnju nastavljeno je danas u Višem sudu u Beogradu .
Rusija je, prema tvrdnjama koje su iznete u emisiji Aleksa Džonsa, spremna da rat u Ukrajini prebaci u mnogo brutalniju fazu, uz masovne udare po Kijevu, Harkovu, ukrajinskoj logistici i objektima NATO-a koji se koriste za snabdevanje ukrajinske vojske.
Ruski dron koji je pogodio stambeni objekat u Rumuniji pao je na kuću nakon što ga je oborila ukrajinska protivvazdušna odbrana, izjavio je rumunski predsednik Nikušor Dan.
Ministarstvo energetike SAD izabralo je pet privatnih kompanija koje bi mogle da dobiju pristup plutonijumu izvučenom iz demontiranog nuklearnog oružja, u okviru plana administracije Donalda Trampa da taj materijal pretvori u gorivo za novu generaciju malih nuklearnih reaktora.
Rumunska vojska imala je naređenje da obori dron koji je ušao u vazdušni prostor zemlje, ali presretanje nije izvedeno jer je letelica nisko preletala gradsko područje i postojala je opasnost da obaranje izazove žrtve na zemlji, izjavio je predsednik Rumunije Nikušor Dan.
Narodno pozorište Timočke krajine "Zoran Radmilović" iz Zaječara ostvarilo je veliki međunarodni uspeh osvajanjem Gran prija za najbolju predstavu na 30. Festivalu ruske klasike, koji je danas završen u gradu Lobnja, nadomak Moskve, za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" u režiji Nikole Zavišića.
Bred Pit se suočava sa tužbom koju su protiv njega podneli proizvođači jedne luksuzne kreme za penis, i to zbog navodne prevelike sličnosti u nazivima njihovih kozmetičkih linija.
Rumer Vilis, ćerka glumačkih legendi Brusa Vilisa i Demi Mur, optužila je bivšeg partnera Dereka Ričarda Tomasa da ju je psihički zlostavljao sve zbog borbe oko starateljstva nad detetom.
Na snimanju serije "Salaš u Malom Ritu" Danilo Bata Stojković strašno je uvredio tada maloletnog Slavka Štimca, a potom se pokajao i pokušao da se izvini.
U astrologiji je vladar horoskopa planeta koja upravlja znakom u kojem se nalazi podznak (ascedent), jer on predstavlja ličnost, identitet i način na koji nas drugi vide.
Naučnici su na dnu okeana kod Galapagoskih ostrva otkrili novu, sitnu vrstu hobotnice plave boje koja može da stane na dlan, nakon istraživanja sprovedenog uz pomoć podmornice na daljinsko upravljanje, saopštila je Čarls Darvin fondacija dodajući da je nova vrsta pronađena oko 1.800 metara ispod površine mora.
Mladi krompir može da bude mnogo ukusniji kada se priprema na malo drugačiji način. Umesto klasičnog kuvanja u vodi, dovoljno je da se kuva u kombinaciji mleka i putera kako bi postao mekši, kremastiji i bogatijeg ukusa.
Grčke plaže godinama oduševljavaju turiste dugim peščanim obalama i plitkom vodom, dramatičnim liticama, skrivenim uvalama i savršenim uslovima za ronjenje i fotografisanje.
Pevačica Nataša Bekvalac jedna je od najzgodnijih dama na estradi, a upkost tome što ima 46 godina može se pohvaliti izvajanom figurom, te je sad otkrila svoj trik.
Ljubavna priča Sanija i Natalije iz grupe "Trik FX" godinama intrigira javnost, a malo ko zna kroz kakve su prepreke prošli na samom početku njihove veze.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar