Skupštine opštine Gračanica odlučila je da razmeni opštinsku zemlju za privatnu tako što bi Albancu Redži Šoša opština dala deo od parcele čija je površina 17 hektara, a za uzvrat dobila zemljište površine 18 ari
Ova informacija dovela je do opšte histerije u javnosti. Pojedini političari i mediji tvrde da opština daje svih 17 hekatara, a da za uzvrat dobija samo 18 ari i da je time izdat srpski nacionalni interes.
Međutim, gradonačelnica Gračanice dr Ljiljana Šubarić pojasnila je u saopštenju za javnost da je ova opština dobila 18 ari zemljišta u kategoriji putne infrastrukture, na kom postoji važan strateški lokalni put u okviru stambene zone, a da će Šoši biti dodeljen deo parcele od čija je površina 17 hektara. Dakle, ne svih 17 hekatara.
- Zbog istinitog i objektivnog informisanja javnosti, ističem da su apsolutno netačna i proizvoljna tumačenja da je Opština Gračanica izvršila zamenu 17 hektara opštinskog zemljišta za 18 ari privatnog zemljišta. Istina je da se Opština Gračanica dugoročno i strateški bori da zaštiti interes srpskog naroda u Gračanici. Nažalost, površnim i netačnim tumačenjima došlo je do uznemirenja javnosti, a istina je ostala u drugom planu - navela je gradonačelnica Ljiljana Šubarić.
Dalje se navodi da je kao kompenzacija vlasniku tog infrastrukturnog zemljišta ponuđen proporcionalni deo opštinskog zemljišta na obodu Gračanice, a nikako 17 hektara kako se to u medijima pogrešno navodi.
- Tek kada nadležne institucije - Ministarstvo lokalne samouprave, Ministarstvo poljoprivrede, a nakon svih Ministarstvo finansija izvrše procenu vrednosti oba zemljišta, utvrdiće se koji deo od 17 hektara na obodu Gračanice će biti razmenjen, a procene stručnih službi su da to neće biti više od 1/6 pomenute parcele - kamenjara. Pomenuto zemljište, koje koje opština daje kao kompenzaciju, kategoriše se kao zemljište treće kategorije i u realnosti predstavlja kamenjar bez struje, vode ili bilo kakve prateće infrastrukture i na njemu nije moguća nikakva gradnja naselja ili drugih objekata kojima bi se menjala etnička struktura Gračanice ili okolnih naselja kako pojedinci zlonamerno tvrde. Da na ovom delu zemljišta nije moguća nikakva gradnja svedoči i važeći Opštinski Razvojni Plan 2014-2029 da na pomenutoj Opštinskoj parceli nije planiran nikakav vid gradnje, navela je ona i još jednom ponovila da opština dobija 18 ari upotrebljivog i strateški važnog infrastrukturnog zemljišta koje se koristi za put, a da daje deo neupotrebljivog zemljišta - kamenjara na kom nije moguća nikakva gradnja.
- Iz ovoga jasno proizilazi da ni na koji način nije ugrožen javni interes građana Gračanice, već naprotiv, on je sačuvan dobijanjem strateški važnog infrastrukturnog zemljišta – puta u stambenoj zoni. Nažalost, oni kojima je politika ispred interesa građana, tako nešto niti žele niti mogu da vide i razumeju, a optužujući druge, polaze od sebe i svih zloupotreba koje su sami počinili. Opština Gračanica nastaviće da se bori i zastupa jedino interese srpskog naroda i od takve politike nikada nećemo odustati - navodi se u saopštenju gradonačelnice Gračanice dr Ljiljane Šubarić.
Poslanici hejterske opozicije, osim što su tokom dvodnevne skupštinske rasprave o Kosovu i Metohiji više napadali predsednika države Aleksandra Vučića nego što su predlagali rešenja, na kraju zasedanja pokazali su da ih južna pokrajina uopšte ne zanima jer dobar deo nije čak ni prisustvovao glasanju!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
pašće SNS mafija
pre 3 godine
Šta kažu Milan Radoičić i Zvonko Veselinović na ovaj dil?
Poslanici hejterske opozicije, osim što su tokom dvodnevne skupštinske rasprave o Kosovu i Metohiji više napadali predsednika države Aleksandra Vučića nego što su predlagali rešenja, na kraju zasedanja pokazali su da ih južna pokrajina uopšte ne zanima jer dobar deo nije čak ni prisustvovao glasanju!
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević do srži je raskrinkao finansijske mahinacije blokaderskog glumca i reditelja Dragana Bjelogrlića, koji je, kako je eksluzivno obelodanio naš medij, zgrnuo milione.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
U petak i subotu stižu nepogode sa gradom i olujnim vetrom, a najugroženiji su centralni, istočni i jugoistočni delovi Srbije, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ)
Husein Nazifi (43) iz Niša krenuo je na hodočašće do manastira Ostrog da bi prikupio novac za lečenje Jane Pavlović (8) koja je rođena sa velikim tumorom na kičmi I koja se još leči.
Azijatkinja Rina Šalipur, koja se iz Kazahstana preselila u Srbiju zbog svog partnera, našla se u centru pažnje nakon što joj je svekrva rekla da "živi na grbači njenog sina".
U najvećoj školi u Šapcu i Mačvanskom okrugu, koja ponosno nosi ime književika Laze Lazarevića, Dan škole se slavio nedelju dana brojnim manifestacijama u okviru "Lazine nedelje".
Kako Informer nezvanično saznaje, policija u prisustvu tužilaca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu i policije u Inđiji, pronašla je telo za koje se sumnja da je Aleksandar Nešović.
Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je da je u dosadašnjem toku istrage, koja se vodi protiv 10 lica zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili različita krivična dela u vezi sa krivičnim delom teško ubistvo izvršeno na štetu A.N., za čijim telom se i dalje traga, ovo tužilaštvo donelo je ukupno 70 naredbi za različita veštačenja.
Molotovljev koktel bačen je noćas oko dva sata na poznati ugostiteljski objekat u beogradskom naselju Vračar čiji je vlasnik Vuk Bajrušević, prva žrtva "zemunskog" klana, kojeg je ekipa Informera zatekla ispred kafića.
Šest splavova je izgorelo u požaru koji je izbio na makiškoj strani Ade Ciganlije, dok su dva splava vatrogasci-spasioci uspeli da izvuku i spreče njihovo potpuno uništenje. Intervencija na terenu i dalje traje kako bi se osiguralo da se vatra ne proširi na okolne objekte.
Kako Informer nezvanično saznaje, mladić M. D. (24) koji je uhapšen jer je danas u restoranu "Džeri" ranio vlasnika G.S. angažovan je od strane tzv "vračarskog klana".
Diplomatski sporazum između Sjedinjenih Američkih Država i Irana bio bi onemogućen ukoliko bi Teheran uveo sistem naplate prolaza kroz Ormuski moreuz, izjavio je danas američki državni sekretar Marko Rubio.
Mađarski premijer Peter Mađar izjavio je danas da misli da će se, kada se rat u Ukrajini završi, cela Evropska unija vratiti kupovini ruskog gasa jer je jeftiniji od onog koji se isporučuje preko Baltičkog mora.
Šefica evropske diplomatije Kaja Kalas ponovo je uspela ono što je u Briselu pre nje delovalo gotovo nemoguće da natera Evropsku komisiju da javno pere ruke od njenih izjava.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmiitrij Medvedev zjavio je da zapadne izjave podrške i lažna obećanja o ulasku u NATO ili Evropske unije neće zaustaviti sistemski raspad Ukrajine.
Radmila Savićević jedna je od najomiljenijih srpskih glumica, a mnogi njeni intervjui i mudre reči koje je tokom života izgovorila i danas se prepričavaju.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz "Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Srpski glumci Ljiljana Stjepanović, Ivan Bekjarev, Dragan Mićanović i Taško Načić imali su ozbiljnih neprijatnosti u privatnom životu zbog svojih uloga.
Poznata glumica Trejsi Šo (52), nekadašnja zvezda serije "Coronation Street", saopštila je u potresnom video obraćanju da ima rak dojke i da već sledeće nedelje kreće na agresivne hemoterapije.
Mnogi ljubitelji pasa teško biraju između Zlatnog retrivera i Border kolija, jer su obe rase poznate po inteligenciji, privrženosti i blagoj naravi. Upravo zato poslednjih godina veliku popularnost stiče njihov mešanac poznat kao Goli.
PlayStation 5 može da stoji uspravno ili položeno, ali način postavljanja nije važan samo zbog izgleda. Položaj konzole može da utiče na hlađenje, stabilnost i dugotrajnost uređaja, naročito kod starijih verzija PS5 modela.
Kada žena promeni frizuru, često se kaže da je spremna za novo poglavlje - a Milica Jokić je ovoga puta rešila da to poglavlje bude glasno, smelo i potpuno drugačije od svega što je publika do sada navikla da vidi od nje!
Muzička scena ostala je zatečena vestima da su Mihajlo Veruović Vojaž i Igor Panić Nući, nekada nerazdvojni saradnici i prijatelji, stavili tačku na odnos koji je godinama važio za jedan od najčvršćih na domaćoj estradi.
Pevačica Tanja Banđur devedesetih je sa Igorem Todorovićem činila sastav "Dr Igi", a onda su se odjednom povukli sa scene, međutim, sada ponovo nastupaju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar