• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

29.11.2022

17:41

ZAPAD DOLIVA ULJE NA VATRU FRANCUSKO-NEMAČKIM PREDLOGOM! Ruski ambasador osuo paljbu po Borelju: Vučićev stav po tom pitanju vam nije važan!

Tanjug

Vesti

ZAPAD DOLIVA ULJE NA VATRU FRANCUSKO-NEMAČKIM PREDLOGOM! Ruski ambasador osuo paljbu po Borelju: Vučićev stav po tom pitanju vam nije važan!

Podeli vest

Ambasador Rusije u Srbiji Aleksandar Bocan-Harčenko optužio je Zapad da "doliva ulje na vatru" insistiranjem na francusko-nemačkom predlogu za rešavanje kosovskog pitanja.

Ukazujući na to da visoki predstavnik EU za spoljnu politku i bezbednost Žozep Borelj "jasno aludira" da je sada neophodno usredsrediti se na taj predlog, Bocan-Harčenko je u saopštenju koje prenosi ruska ambasada ocenio da "po svoj prilici, javni stav predsednika Srbije Aleksandra Vučića o tome za njega (Borelja) nije važan".
- Drugim rečima: Zapad je smanjio napetost problema registarskih tablica, koji je Priština veštački stvorila, ali nije to uradio u cilju normalizacije situacije u pokrajini. Sada ponovo doliva ulje na vatru - naveo je Bocan-Harčenko.

Podsetio je da je saglasnost na posredovanje Evropske unije u dijalogu dala Generalna skupština UN i istakao da se Brisel nije posavetovao sa državama-članicama Svetske organizacije "da bi tako olako, zapovednički uvrstio francusko-nemački plan u agendu dijaloga".

Bocan-Harčenko ukazuje da većina, odnosno više od 100 članica UN ne priznaje kosovsku „nezavisnost“.
On se osvrnuo i na zajedničku sednicu parlamenata Albanije i samoproglašenog Kosova, ocenivši da su u EU olako primili kao očekivane "alarmantne poruke iz Tirane", koje su prema njegovim rečima u duhu ideja „Velike Albanije“ i koje veličaju OVK i njene vođe optužene za zločine protiv čovečnosti.
- Sve u svemu, izgleda da posrednička delatnost EU nema ništa zajedničko sa ulogom čestitog brokera - zaključio je Bocan-Harčenko.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

STANO OTKRIO ŠTA JE BORELJ ZAMOLIO VUČIĆA I KURTIJA!
Politika

STANO OTKRIO ŠTA JE BORELJ ZAMOLIO VUČIĆA I KURTIJA!

Portparol Evropske unije Peter Stano izjavio je danas da se visoki predstavnik EU za spoljnu i bezbednosnu politiku Žozep Borelj sastao sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i premijerom privremenih institucija u Prištini Aljbinom Kurtijem.

11.11.2022

19:28

sledeća vest

Exatlon

TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu
Live TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.

16.01.2026

09:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Majka bacila dete u Savu: Sud izrekao presudu, pa dao obrazloženje
Region

Majka bacila dete u Savu: Sud izrekao presudu, pa dao obrazloženje

Viši sud u Zagrebu juče je izrekao nepravosnažnu presudu majci koja je u januaru prošle godine ubila svoju ćerku bacivši je u reku Savu. Sudija je u obrazloženju posebno naglasila težinu zločina, ističući da je optužena usmrtila dete koje joj je bezuslovno verovalo kao majci.

21.01.2026

06:00

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set