Narodni poslanik i visoki funkcioner Srpske napredne stranke Vladimir Đukanović raskrinkao je namere protesta, a deo opozicije za cilj ima da Srbiju odvoji od Rusije i približi Hrvatskoj.
Da je ovo istina potvrđuje i intervju poslanika "Zelenog kluba" Radomira Lazovića koji je u razgovoru sa hrvatskim reporterima "Nedjelnog" istakao da je "Srbija spremna da se odvoji od Vučića i Rusije".
- Dakle, ova ekipa sa protesta protiv nasilja Vučića optužuju da je uz Ruse. Druga ekipa sa protesta protiv nasilja optužuje Vučića da je izdao Ruse. Inače, niko pojma nema kakve sve to ima veze sa borbom protiv nasilja, ali da vlada ozbiljna šizofrenija među samozvanim liderima protesta, to je više nego očigledno - napisao je Đukanović na Tviteru.
Дакле, ова екипа са протеста протов насиља Вучића оптужују да је уз Русе. Друга екипа са протеста против насиља оптужује Вучића да је издао Русе. Иначе, нико појма нема какве све то има везе са борбом против насиља, али да влада озбиљна шизофренија међу самозваним лидерима… pic.twitter.com/i1p6xvKmyp
— Владимир Ђукановић ?? (@adv_djukanovic) May 28, 2023
Odavno je postalo jasno da takozvani protesti protiv nasilja su, u stvari, protesti nasilja, a sada ideolozi i pristalice istih otvoreno pozivaju da se ono radikalnije primeni.
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov poručio je da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić iskusan i hrabar političar! Ruski šef diplomatije time je sahranio laži blokadera i njihovih medija da Kremlj više ne podržava srpskog šefa države.
Čitav region ne prestaje da se trese nakon što je ukrajinski lider Volodimir Zelenski posetio Srbiju i sastao se sa našim predsednikom Aleksandrom Vučićem, pa je tako i u Hrvatskoj, gde je jedan od najpoznatijih antisrpskih medija u toj zemlji priznao ono što najviše boli zvanični Zagreb.
Poznati hrvatski istoričar Tvrtko Jakovina javno je priznao ono što svi u svetu već dobro znaju - predsednik Aleksandar Vučić ima daleko bolje procene i vodi superiorniju spoljnu politiku od Evropske unije, čuvajući isključivo interese svoje zemlje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će Srbija nastaviti da govori istinu o svojim žrtvama, uključujući i žrtve u hrvatskoj policijsko - vojnoj akciji "Oluja" i dodao da je Hrvatskoj problem to što ih Srbija ni za kakvu pomoć i podršku ne moli.
Na pitanje zašto su blokaderi zvezde u Hrvatskoj, poput kolumniste Milana St. Protića, predsednik Aleksandar Vučić kaže da su od devedesetih godina mnogi u Beogradu, koji su za sebe govorili da su nacionalisti, verovali u ljude poput Protića.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, tokom obilaženja spomen-obeležja stradalim Srbima na Petrovačkoj cesti, ogolio je do koske sramotan i bezdušan odnos Hrvatske prema sopstvenim ratnim zločincima koji su zverski ubijali srpsku decu i starce u izbegličkoj koloni 1995. godine.
Dok lažna elita i strani plaćenici danima pokušavaju da spinuju posetu predsednika Srbije Kijevu, iz redova nemačkih medija i hrvatskih kadrova stiže bolno priznanje - Aleksandar Vučić vodi politiku isključivo u interesu Srbije i ne pada mu na pamet da ispunjava tuđe naloge i uvodi sankcije Ruskoj Federaciji.
Držanje predsednika Srbije Aleksandra Vučića u Kijevu bilo je dostojanstveno, odgovorno i u skladu s osećanjima većine srpskog naroda, poručio je danas predsednik SNSD Milorad Dodik i istakao da je za srpski narod tragedija to što je došlo do sukoba dva bratska pravoslavna naroda - Rusa i Ukrajinaca.
Hrvatski mediji ne mogu da prežive ogroman diplomatski uspeh Srbije i poštovanje koje predsednik Aleksandar Vučić uživa u svetu. U paničnom pokušaju da opravdaju to što je hrvatski premijer Andrej Plenković gurnut u drugi plan, izmislili su teoriju o "protokolu", ali su ih činjenice i jedna jedina fotografija bukvalno rasturile u paramparčad.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Odavno je postalo jasno da takozvani protesti protiv nasilja su, u stvari, protesti nasilja, a sada ideolozi i pristalice istih otvoreno pozivaju da se ono radikalnije primeni.
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U ponedeljak 17. avgusta, posle podne i uveče na severu i zapadu, a u utorak i u ostalim krajevima, stižu kratkotrajna kiša, pljuskovi i pad temperature.
Potencijalno toksične plavozelene alge proširile su se na Baltičko more i jezera na severnoj obali Nemačke, zbog čega su zdravstvene vlasti izdale upozorenje plivačima da izbegavaju vidljive koncentracije u vodi.
Veliki požar koji je danas izbio u vikend naselju kod Bovanskog jezera zahvatio je više objekata i šumski pojas iznad naselja, a u gašenje je uključen i helikopter.
"Suzuki džimni" je automobil čija cena s godinama raste zbog popularnosti. Cena novog modela iznosila je oko 23.000 evra, dok se za polovnjak izdvaja i do oko 40.000 evra!
Od stravičnog dvostrukog ubistva i samoubistva u Čačku prošlo je osam meseci, a ovaj slučaj i dalje budi jezu i otvara pitanje misterije kuće u kojoj se sve dogodilo. Tog 6. decembra 2025. godine pronađena su tri tela, a ubrzo se ispostavilo da je sin ubio oca i majku tako što im je prerezao vrat nožem, a potom sebe ubo u grudi i isekao vene, što je dovelo do toga da iskrvari nasmrt.
Muškarac iz Lazarevca, inicijala G. L. (63), teško je povređen kada ga je prilikom radova na kući najpre udarila struja, nakon čega je pao sa visine od tri metra.
Fragmenti drona isplivali su u subotu ujutu na obalu Olimpa, poznatog rumunskog letovališta na Crnom mmoru u blizini Konstance, spasilac ga je uočio i obavestio vlasti.
Ukrajinske vlasti nastavljaju da evakuišu dokumenta i materijalna sredstva u Zakarpatsku oblast Ukrajine, saopštio je za Sputnjik izvor u ruskoj vojsci.
Mađarske vlasti počele su kontrolisano potapanje barži u Dunavu u okviru napora da podignu nivo vode i spreče obustavu rada nuklearne elektrane Pakš, saopštili su danas zvaničnici.
Muškarci često pridaju veliki značaj veličini penisa, ali istraživanja pokazuju da stvarne ženske preferencije nisu toliko ekstremne kako bi se moglo zaključiti na osnovu sadržaja za odrasle.
Kandida ume da bude uporna i da se vraća čak i nakon terapije. Ako vam se simptomi često ponavljaju, razlog možda nije samo infekcija, već i neke svakodnevne navike ili zdravstveni faktori.
Dok pojedine rase pasa bez problema mogu da žive u stanu uz redovne šetnje, postoje i one kojima su za zadovoljan život potrebni mnogo više prostora, kretanja i aktivnosti.
Ako želite desert koji izgleda kao da ste se oko njega posebno potrudili, a pritom ne želite da uključujete rernu, ova verzija Kapri torte je odličan izbor.
TikTokerka Babs, poznata kao "internet baka", skupila je skoro 240.000 lajkova trikom za uklanjanje neprijatnih mirisa iz mašine za veš pomoću limuna i paste za zube.
Bivši rijaliti učesnik Lazar Čolić Zola otkrio je sve detalje susreta sa Miljanom Kulić u Crnoj Gori, kao i da ona ulazi u novu sezonu rijalitija "Elita 10".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.