Predsednica Odbora za spoljne poslove u parlamentu Velike Britanije Ališa Kerns pozvala je da se na Kosovu rasporedi dodatnih 4.500 vojnika Kfora kako bi to, prema njenim rečima, doprinelo održavanju mira, prenosi Reporteri.
Kerns je navela da bi raspoređivanje trupa Kfora trebalo da obavi veća grupa država članica dodajući da bi Kfor i Euleks trebalo da pomognu institucijama Kosova u istragama o ubistvu narednika Afrima Bunjakua. Prema njenim rečima, Velika Britanija, kao članica Kvinte, treba da preuzme aktivnu ulogu u dijalogu Kosova i Srbije.
- Velika Britanija više nije ograničena konsenzusom i nepriznavanjem EU, tako da mora biti dinamičnija u svojim diplomatskim nastojanjima. Potrebna nam je kičma na Balkanu" - navela je Kerns.
Istakla je da Vlada Srbije treba da se posveti normalizaciji odnosa sa Kosovom "i da stavi tačku na radikalizaciju retorike i etničkih podela koje podstiču mržnju".
- Vlada Kosova mora da istakne svoju posvećenost da podrži srpsko-kosovske zajednice, obezbeđujući njihovu zastupljenost i aktivno učešće u demokratiji bez neopravdanog stranog mešanja. EU treba da angažuje pet država EU koje ne priznaju suverenitet Kosova da podrže putanju Kosova ka članstvu u EU i NATO, jačajući nepovredivost njegovog teritorijalnog integriteta - dodala je ona.
Velika Britanija ima veću odgovornost da doprinese uspehu Kosova, navodi Kerns, uz napomenu da se mora obezbediti situacija koja ne vodi "povratku brutalnosti devedesetih godina". Naglašava i da bi prevencija nasilja na Balkanu trebalo da bude prioritet za Ujedinjeno Kraljevstvo i Evropu.
- Moraju se odmah preduzeti akcije kako bi se sprečila dalja eskalacija i osigurala mirna budućnost za sve na Balkanu - poručila je Kerns.
Ališa Kerns je, inače, pre nekoliko meseci iznela je lažne optužbe na račun Srpske pravoslavne crkve da učestvuje u švercu oružja, što je odmah demantovao Kfor, i poznata je po svojoj otvorenoj podršci politike Aljbina Kurtija na Kosovu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je povodom sukoba na KiM i pisanja albanskih portala istakao da njima nije važno šta će i koliko da lažu, već da se krivica za ubistvo albanskog policajca svaljuje na Beograd.
Bivši glavni pregovarač Prištine u dijalogu sa Beogradom Edita Tahiri poručila je da nakon događaja u Banjskoj nema smisla da se nastavlja dijalog pod pokroviteljstvom EU u Briselu, bez kažnjavanja Srbije.
O sukobima na Kosovu i Metohiji i teroru nad Srbima od strane premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija, razgovarali smo na Informer Tv sa predsednikom Odbora Skupštine Srbije za KiM Milovanom Drecunom.
Osnovni sud u Prištini odredio je meru pritvora od 30 dana V.T., osumnjičenom za učešće u sukobima sa tzv. kosovskom policijom, u nedelju u selu Banjska kod Zvečana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je povodom sukoba na KiM i pisanja albanskih portala istakao da njima nije važno šta će i koliko da lažu, već da se krivica za ubistvo albanskog policajca svaljuje na Beograd.
Monstruozno iživljavanje blokadera nad jednom starijom gospođom iz Mladenovca samo je još jedan dokaz ko su zgubidani u stvari, na koji način oni razmišljaju, kakvim se rečnikom služe, šta priželjkuju svima onima koji ne misle kao oni, a pogotovo građanima Srbije koji se usude da im protivreče.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Kolumbijka Danijela privukla je veliku pažnju na društvenim mrežama nakon što je otkrila koji su je običaji u Srbiji najviše iznenadili dolaskom u našu zemlju.
Možda bi neko na njenom mestu postupio drugačije, ali gest mlade Prokupčanke, koja je želela da ostane anonimna, dokaz je i vaspitanja, poštenja i odgovornosti.
Zaječarski Viši sud 15. maja izrekao presudu okrivljenima za jedno od najmonstruoznijih ubistava, ubistvo rudara, Dejana Paunovića. Njegova žena Slađana Paunović koja stoji iz planiranja zločina osuđena je na 20 godina robije. "Crna udovica" nije jedina koja leži kaznu za najkrvavija krivična dela.
Danas u poslepodnevnim satima preminula je Vesna Pecirep iz mesta Jehovac kod Kiseljaka, na koju je jutros pucao njen suprug Miro Pecirep, potvrdili su iz MUP-a SBK za portal Avaz.ba.
Čak i nakon završetka rata, nema pozitivnih scenarija za Ukrajinu i Ukrajince, kaže kijevski politikolog Konstantin Bondarenko koji sada ne živi u domovini.
Zemlje u razvoju koje podržavaju Rusiju ili Iran mogle bi u budućnosti da ostanu bez pomoći Evropske unije (EU), dok bi evropske kompanije mogle da dobiju povlašćen položaj u projektima finansiranim iz fondova EU, izjavila je danas visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas.
Argentinska pevačica Šakira dobila je konačnu pravnu bitku sa poreskim vlastima u Španiji koje će morati da joj vrate više od 60 miliona evra, koliko su iznosili nametnuti porez i novčani penali, koji su prema mišljenju suda, nezakonito određeni.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar