Vučić o nasilnom ponašanju srpske opozicije! Nikakva revolucija nije u toku, ništa im neće poći za rukom (VIDEO)
Podeli vest
Povodom pokušaja nasilnog upada u Skupštinu grada Beograda predstavnika liste Srbija protiv nasilja, predsednik Srbije Aleksandra Vučića obratio se javnosti.
Funkcioner Narodne stranke Vladimir Gajić na društvenoj mreži "Iks" postavio je na mesto lažnu elitu, koaliciju „Srbija protiv nasilja“ okupljenu oko Dragana Đilasa, kao i medije Junajted grupe koje Đilas kontroliše
Kina treba da bude spremna za rizik izazvan secesionističkim pretnjama Tajvana i mešanjem SAD u tajvansko pitanje. SAD pokušavaju da iskoriste ostrvo i izazovu vojni sukob kako bi obuzdali razvoj naše zemlje, rekli su na subotnjoj konferenciji stručnjaci sa obe strane Tajvanskog moreuza.
24.12.2023
14:10
Predsednik Vučić kaže da su scene dramatične ispred Skupštine, ali je pozvao građane da ne brinu.
- Nikakva revolucija nije u toku, ništa im neće poći za rukom. A mi ćemo blagom i mirnom reakcijom da se trudimo da ne povredimo nekoga - kazao je predsednik.
On kaže da se na prostestima skupilo oko 2.490 ljudi.
Izbore na Tajvanu i njihov uticaj na spoljnu politiku Tajvana prema Kini i SAD, analizirali su gosti Info jutra, urednik portala Savremena Kina Vladimir Milić, Aleksandar Gajić iz Centra za društvenu stabilnost, Zoran Spasić iz Centra za međunarodnu i bezbednosnu politiku i analitičar Branko Žujović.
24.12.2023
10:54
- U ovom trenutku, zajedno sa onima koji hoće u Skupštinu Grada, ukupno je oko 1.900 ljudi. Neki su večeras pokazali svoje lice, i da im je nasilje jedini način za borbu. Danima smo govorili da se za to spremaju, zato što znaju da ne mogu da dobiju narodno poverenje - istakao je predsednik.
Dodaje da su upozoravani i inostrani posmatrači, koji su se pravili naivni.
- Hvala onim stranim službama koje su stavile do znanja da znaju šta se priprema, i davale podatke našim službama, da bi tačno znali šta nasilnici pripremaju. Oni koji se zaklinju u borbu protiv nasilja, pokazali su da su pravi nasilnici. Hoće da ruše naše gradove i državu - istakao je Vučić.
Kaže da je stiglo hiljade poziva iz cele Srbije ljudi koji hoće da brane državu, i zamolio ih je da to ne čine.
- Država je dovoljno jaka i snažna, i odbraniće demokratiju i izbornu volju građana. I to je sve što treba da znate. Izgrednici i siledžije biće privedeni, a posle će reagovati nadležni državni organi - rekao je predsednik.
Kaže da se mnogi u regionu raduju i slave "revoluciji" u Beogradu.
- To je proizvod mnogo ozbiljnijih geopolitičkih okolnosti, u kojima pokušavaju da uruše samostalnost i nezavisnost Srbije. Sačuvaćemo slobodu Srbije, jer je to najviša vrednost.
- Odbranićemo našu Srbiju, samo vas molim da sačuvamo mir. Budite spokojni, država je sigurna - rekao je predsednik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Funkcioner Narodne stranke Vladimir Gajić na društvenoj mreži "Iks" postavio je na mesto lažnu elitu, koaliciju „Srbija protiv nasilja“ okupljenu oko Dragana Đilasa, kao i medije Junajted grupe koje Đilas kontroliše
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević reagovao je na deo emisije Dan uživo na tajkunskoj N1 u kom su, verovali ili ne, voditeljka i njen sagovornik potvrdili najavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna 2026. godina biti najbolja za našu zemlju.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Bivši sudija Osnovnog suda u Prištini, sada „ugledni“ advokat, Tom Gaši, izazvao je objavom na Fejsbuku veliko uznemerienje srpskog naroda
na Kosovu i Metohij
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Kuća u Čačku, u kojoj se rano jutros dogodio stravičan zločin, kada je, kako se sumnja, sin zaklao oca i majku, a potom presudio i sebi nožem, kao da je ukleta, pričaju komšije.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Američki ambasador pri NATO Metju Vitaker poručio je da ne veruje da Rusija ima nameru da napadne Alijansu, ocenivši da su šanse za takav scenario „vrlo male“.
Ruski predsednik Vladimir Putin i specijalni američki izaslanik Stiv Vitkof odlično se razumeju i imali su istinski prijateljski razgovor početkom meseca u Moskvi, izjavio je sinoć pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Zdravija, ali jednako ukusna, posna ruska salata predstavlja savršen spoj jednostavnih, ali složenih ukusa, čineći je nezaobilaznim delom svakog slavskog stola.
Brižit Makron, koja je godinama verna mirnim, neutralnim nijansama, ovoga puta odlučila je da unese malo drame u svoj izgled i time iznenadila i javnost i modne komentatore.
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
Pevačica Vesna Zmijanac juče je primljena u Urgentni centar, jer joj je utrnula cela leva strana, a sada leži na koronarnom odeljenju zbog problema sa pritiskom.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar