Ministar Dačić se sastao sa šefom diplomatije Gambije (FOTO)
Podeli vest
Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Republike Srbije Ivica Dačić sastao se danas sa ministrom inostranih poslova, razvojne saradnje i dijaspore Republike Gambije Mamaduom Tangarom, koji boravi u radnoj poseti Republici Srbiji.
Šef srpske diplomatije je ukazao da su odnosi dve zemlje tradicionalno prijateljski i izrazio nadu da će, nakon ove posete, otpočeti konkretnija saradnja u oblastima od zajedničkog interesa, a naročito na planu ekonomije, poljoprivrede i IT sektora.
Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Republike Srbije Ivica Dačić otvorio je Godišnji sastanak sa konzularnim predstavnicima akreditovanim u Republici Srbiji, održan danas u Ministarstvu spoljnih poslova.
U novom Info jutru razgovarali smo o aktuelnom stanju u SAD, u Teksasu, ali i o čuvenom tradicionalnom molitvenom doručku u Vašingtonu, a o tome svemu pričao je ministar spoljnih poslova Ivica Dačić.
28.01.2024
09:22
Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić je, govoreći o aktuelnoj situaciji u našoj južnoj pokrajini, naglasio da je za Srbiju od izuzetnog značaja očuvanja kulturnog, istorijskog i religijskog nasleđa na Kosovu i Metohiji, što je jedno od najosetljivijih pitanja za našu zemlju i srpski narod, te da, u tom smislu, Srbija očekuje razumevanje Republike Gambije.
Ministar inostranih poslova, razvojne saradnje i dijaspore Republike Gambije Mamadu Tangara je zahvalio na prijateljskoj dobrodošlici i istakao opredeljenost Republike Gambije za razvoj saradnje sa Republikom Srbijom.
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić, komentarišući poteze Prištine i Aljbina Kurtija koji ugrožavaju Srbe na Kosmetu, poput ukidanja srpskog dinara, rekao je danas da će Kurti imati milion ideja kako bi dokazao da ima nešto što u stvari nema, a to je državnost.
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić rekao je povodom najave da će se valuta dinar ukinuti na prostoru tzv. Kosova, da Srbija mora da bude spremna da funkcioniše u svakoj vrsti realnosti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Republike Srbije Ivica Dačić otvorio je Godišnji sastanak sa konzularnim predstavnicima akreditovanim u Republici Srbiji, održan danas u Ministarstvu spoljnih poslova.
Takmičarka Exatlona iz redova Crvenog tima Nevena Petrović kao dete je bila poštena, nasmejana, iskrena, pedantna, ali i tvrdoglava, otkrila je u razgovoru za Informer njena majka Snežana.
Bivši kapiten Plavog tima u Exatlonu Nemanja Radovanović doživeo je povredu zbog koje nije bio u stanju da učestvuje u borbi za luksuz i telefonski poziv.
Snežana, majka Nevene Petrović, članice Crvenog tima u Exatlonu, rekla je da je Nemanja Radovanović pokazao pravo lice time što je prostačkim rečima uvredio njenu ćerku.
U rijalitiju Exatlon Srbija tenzije dostižu tačku usijanja, a Plavi tim zaratio je sa Sanjom Kalinović, zbog čega su počeli da kuju plan kako da je izbace.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Stručnjaci za energetiku ocenili su da je Srbija u aktuelnim pregovorima o budućnosti Naftne industrije Srbije uspela da značajno ojača svoju poziciju, pre svega povećanjem državnog udela u vlasničkoj strukturi.
Na spisku od 15 najgorih srpskih jela koji je objavio popularni gastronomski portal Tejst Atlas, našle su se i pihtije, koje se prema tradiciji spremaju na Krstovdan ostavljaju za Bogojavljenje, a služe se i na slavskoj trpezi za Svetog Jovana.
Policija i dalje traga za ubicom Živka Bakića, koji je 16. januara ubijen rafalom ispred svoje kuće u Sopotu, dok je bio u dozvoljenoj šetnji sa nanogicom.
Vasilije Gačević, osumnjičeni za ubistvo MMA borca i reprezentativca Srbije Stefana Savića, uhapšen je u ponedeljak u Španiji po Interpolovoj poternici, nakon dve godine skrivanja.
Tridesetčetvorogodišnji državljanin Srbije teško je povređen u porodičnom incidentu koji se dogodio u stanu u Inzbruku, kada ga je, nakon verbalnog i fizičkog sukoba, njegova devojka (30), austrijska državljanka, napala kuhinjskim nožem.
Grenlandski premijer Jens‑Frederik Nilsen izjavio je danas da vlasti ne isključuju mogućnost upotrebe vojne sile na arktičkoj teritoriji Grenlanda, ukoliko to bude neophodno za zaštitu bezbednosti, iako ocenjuje da je takav scenario malo verovatan.
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
Glumca Harija Melinga svi znamo kao Dadlija Darsija, zlog brata glavnog junaka Harija Potera. Ovih dana se o njemu najviše priča zbog uloge u gej drami "Pilion".
Veštačka inteligencija analizira podatke iz jedne noći sna i procenjuje rizik za više od 130 bolesti, uključujući demenciju, rak i Parkinsonovu bolest.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar