U toku je sastanak predsednika Rusije sa predsednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom u Kazanju.
- Zahvalni smo vam na održavanju skladnih odnosa sa Rusijom, uključujući i učešće u šetnji "Besmrtnog puka" - poručio je predsednik Rusije Vladimir Putin na sastanku sa predsednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom u Kazanju i dodao:
- Dragi predsedniče, veoma mi je drago što vas vidim. Hvala što ste prihvatili naš poziv i došli kao počasni gost na otvaranje takmičenja koje će, nadam se, u budućnosti postati popularno. Zahvalni smo vam što ste u dobrim odnosima sa Rusijom i učestvujete u raznim događajima koje organizujemo, uključujući i one koji slave pobedu nad nacizmom. Znamo da situacija u Republici Srpskoj nije jednostavna. Hvala vam što podržavate Rusiju.
Ruski predsednik je naveo da su odnosi Rusije sa Republikom Srpskom odavno uspostavljeni i da su apsolutno konstruktivni.
- Veoma smo zadovoljni onim što je urađeno i biće urađeno još više. Redovno nas posećuju predstavnici rukovodstva Republike Srpske i sarađujemo u raznim oblastima. Siguran sam da će i ova vaša poseta biti od koristi, moći ćemo da iskoristimo vreme da razgovaramo o bilateralnim odnosima u nizu oblasti - poručio je Putin.
Predsednik Republike Srpske je odgovorio da mu je čast što je u Kazanju i što je ponovo sreo Putina.
- Potvrđujem odnose koje RS gaji prema Rusiji i ruskom narodu. Živimo u složenim okolnostima i hvala vam što to primećujete. Zapad uporno pokušava da nas nagovori da uvedemo sankcije Rusiji, i vrše veliki pritisak na nas - rekao je Dodik.
Srbe su dva puta bombardovali, podsetio je Dodik, navodeći da mladi danas ima imaju mnoge zdravstvene probleme što je posledica bombardovanja. Dodik je istakao da RS odbija da ide ka članstvu u NATO.
U Kazanj je došao i predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko. Očekuje se da će na svečano otvaranje međunarodnog višesportskog turnira "Igre budućnosti" stići čelnici Kazahstana, Kirgistana, Tadžikistana i Uzbekistana.
Naime, "Igre budućnosti", prvi veliki međunarodni turnir "fidžitalnih" sportova na svetu koji kombinuju fizička takmičenja u klasičnim sportovima i posebno priređenim digitalnim sportskim disciplinama za onlajn učesnike iz celog sveta, održavaju se u Kazanju od 21. februara do 3. marta.
To je prvo međunarodno višesportsko takmičenje u hibridnim disciplinama.
Očekuje se da će na turniru učestvovati više od 260 međunarodnih timova i više od 2.000 učesnika iz celog sveta.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik poručio je da će staviti tačku na evropski put BiH ukoliko Kristijan Šmit pokuša da se umeša u izmene Izbornog zakona, te da u tom slučaju Srpska doneti svoj Izborni zakon i sprovoditi izbore.
Postoje „određene informacije" iz kruga američke ambasade da se predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku sprema atenat, tvrdi šef Kluba poslanika SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Sanja Vulić, a prenosi RTRS.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas na Trg Konkord u Parizu, gde će prisustvovati tradicionalnoj vojnoj paradi povodom Nacionalnog praznika Republike Francuske - Dana pada Bastilje, a za njega je obezbeđeno mesto u prvom redu, što je velika čast za Srbiju.
U Parizu je danas održana tradicionalna vojna parada povodom obeležavanja 14. jula - Nacionalnog praznika Republike Francuske - Dana pada Bastilje. Paradi je prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić juče je, nakon svečane večere u Jelisejskoj palati, najavio da će do povećanja penzija doći od decembra, a do povećanja plata od januara 2027. godine.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je sa predstavnicima Svetske banke o ovom gasnom programu vrednom milijardu evra!
Jeziva drama odigrala se juče oko 16 časova na bazenu jedne poznate banje u Mladenovcu, kada je B. I. (49) izvučen iz vode bez svesti i znakova života, nakon čega je usledila dramatična borba za njegov život.
Pet članova navodne organizovane kriminalne grupe uhapšeno je jutros na području Pirota u velikoj akciji Uprave kriminalističke policije (UKP) i Javnog tužilaštva za organizovani kriminal.
Suđenje Zoranu Marjanoviću za ubistvo supruge, pevačice Jelene Marjanović, koje je danas trebalo da bude nastavljeno u Višem sudu u Beogradu, odloženo je za 7. oktobar jer u sudnici trenutno ne postoje tehnički uslovi za pregledanje ključnih snimaka sa sigurnosnih kamera iz Borče.
Teška saobraćajna nezgoda dogodila se jutros oko 9.35 časova u mestu Veliki Crljeni kod Lazarevca, kada je putnički voz na pruzi Beograd–Bar naleteo na automobil na takozvanom divljem i neobezbeđenom pružnom prelazu.
Izjava nemačkog kancelara Fridriha Merca da se razrađuju bezbednosne garancije za Kijev bez učešća Rusije svedoči o ćorsokaku u kojem se nalazi stav evropskih zemalja, izjavio je portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov.
Poljska će ove jeseni biti domaćin prvih međunarodnih vojnih vežbi za pripremu mogućeg raspoređivanja zapadnih snaga u Ukrajini posle mirovnog sporazuma.
Raskošni kostimi i verna rekonstrukcija mode iz 1877. godine u hit seriji "Tajne malog grada" ostavljaju bez daha gledaoce koji je prate svake večeri na Informer TV.
Kriminalistički filmovi o stvarnim događajima uvek imaju dodatnu dozu napetosti i neizvesnosti, jer su zasnovani na istinitim pričama koje su šokirale svet.
Jedan od najboljih filmova reditelja Kristofera Nolana stigao je na Netfliks, ali u ovom trenutku ovo ostvarenje još uvek nije dostupno za gledanje u Srbiji.
Mleveno meso je nezaobilazni deo domaće kuhinje, a iskusni kuvari savetuju da se izbegnu uobičajene greške i primene jednostavni trikovi koji daju bolje rezultate tokom pripreme jela.
Bubuljica na licu retko dolazi sama, a skoro uvek dolazi u najgorem trenutku. Dobra vest je da iza svake bubuljice stoji jasan mehanizam – višak sebuma, začepljena pora i upala – a kada razumete taj mehanizam, mnogo je lakše da izaberete pravi pristup umesto da nasumično menjate proizvode i nadate se najboljem.
Američka tehnološka kompanija Meta više nego udvostručiće kapacitet svog centra za veštačku inteligenciju u Luizijani, a ukupna vrednost investicije premašiće 50 milijardi dolara.
Koncert Dženana Lončarevića planiran za 21. jul u okviru manifestacije "Ilijaški dani 2026" je otkazan, ova odluka je donesena iz istih razloga koji su ranije doveli do otkazivanja koncerta Alena Islamovića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.