Ovo je pravi uzrok NATO agresije! Milan je 1999. godine branio KiM, pa otkrio: Sve je bilo isplanirano kako bi se Srbija okrivila!
Podeli vest
Milan Šolaja (43) iz Kucure svojim telom 1999. godine branio je Kosovo i Metohiju! Nikada nije zažalio što je bio u ratu, time se ponosi i kaže opet bi, a svog sina jedinca učio je da voli svoju zemlju i brani je uvek, te se tako odlučio za rad pri Vojsci Srbije.
Stalna predstavnica Srbije pri Savetu Evrope (SE) Suzana Grubješić rekla je da tzv. Kosovo ne ispunjava merila za prijem u SE, niti ispunjava uslove na kojima počiva ta institucija, a to su vladavina prava, ljudska prava i demokratija.
Nekadašnja visoka službenica Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije Dijana Hrkalović odgovorila je na laži lidera Novog DSS-a i lažnog patriote Miloša Jovanovića.
19.03.2024
22:21
Za Informer.rs Milan otkriva detalje rata, za dužu i širu priču, kaže imamo vremena, a na današnji dan će izneti samo stoti deo priče.
- Ja sam u danas u Raškoj na obeležavanju sa mojim drugarima što smo zajedno služili i ratovali, tako da ću biti u putu. Ja mogu dosta o tome da pričam, ali se plašim da ne završim u Hagu (smeh). Velika je stvar što se posle toliko godina slobodno priča o ovome, obeležava, piše o svemu što se dešavalo na Kosovu, ranije se ćutalo i bilo je zabranjeno pričati o bilo čemu, da ne pričam da su hapsili i osuđivali ljude - počinje Milan.
Šolakova tajkunska televizijaa "Nova S" ponovo je ugostila kojekakve bivše političare i dala im mogućnost da diskutuju i daju ocene o bilo čemu, pa tako i o politici srpske države, predsedniku Srbije, kao i o Kosovu i Metohiji. Tako je istoričar Milan St. Protić bez stida i srama izjavio da je "činjenica da Kosovo nije srpsko i da nikada neće ni biti".
18.03.2024
14:12
Foto: Privatna arhiva
Danas se o ratu slobodno priča, što je Milanu i njegovim ratnim drugarima jako važno.
- Bilo je zabranjeno pričati istinu o našoj borbi, o hrabroj i ponosnoj Srpskoj Vojsci!
Kako se nije znalo i pričalo o Košarama, Pastriku, tako isto se malo pričalo i spominjalo ucešće i borba 37. Motorizovanone Brigade iz Raške, jedinica čiji sam i sam pripadnik bio, jedinice koja je učestvovala u ratnim dejstvima u Dreničkom kraju, u srcu Drenice gde se nalazilo glavno uporište šiptarske OVK, na čelu sa ozloglasenim Ademom Jasarijem - objašnjava Milan.
"Nismo imali osećaj da smo u Srbiji"
Kako objašnjava, mnogo je dokaza da je sve bilo unapred isplanirano kako bi se Srbija okrivila za sve, a ovo su samo neki od primera koji su se mogli videti na samom terenu, kućama, ulicama..
- Nije bilo kuće, dvorišta koje nije imalo albansku zastavu, UČK grbove i simbole, kalendare i postere sa terorističkom UČK, knjige koje su štampane i deljene o navodnom etničkom čišćenju albanskog naroda, vojne uniforme, puške i pistolji...
Položaj našeg naroda, i tada je bio izuzetno težak, ističe on za Informer.rs.
- Sama Drenica je više ličila na Albaniju i nje mogao da se stekne utisak da smo u Srbiji, i položaj našeg naroda je već onda bio mnogo težak, gotovo nemoguć za život. Što se tiče samog Račka, koji je bio glavni uzrok i izgovor za početak NATO agresije, svima je jasno da nije bilo nikakvog etničkog čišćenja albanskog naroda, leševi ljudi koji su bili sakupljeni i poređani u Račku, su tela UČK terorista koji su nastradali u borbi sa Srpskom Vojskom i Policijom. Navodi da se radilo o običnom albanskom narodu nisu tačni, jer su UČK teroristi 80% bili u civilu - priča Milan i dodaje:
- Što zbog toga sto nisu imali uniforne, a najveći deo da bi se predstavljali kao običan narod koji je nevin, nenaoružan, nipošto nisu priznavali da su deo UČK kao i njeno postojanje, pravili se ludi i da ništa niko ne razume niti zna i da su im puške i naoružanje podmetnuti - objasnio je.
Kosovo je naša svetinja!
- Srpska Vojska je odbranila svoju državu, svoj narod na Kosovu i bila je pobednik u ratu 1999. Nažalost morali smo da se povučemo sto je dovelo do masovnog odlaska našeg naroda sa Kosova i Metohije. Srpska Vojska je ponosna na 37. Motorizovanu brigadu iz Raške na čijem je čelu bio General Ljubiša Diković, herojski i časno se borila na Kosovu. Za vojsku nije važna sila koja napada, važno je da li je te borbe vredna svetinja koja se brani, a Kosovo je za nas bilo i ostalo SVETINJA! - zaključuje Milan za naš portal.
Patrijarh srpski Porfirije poželeo je danas vernicima srećan i blagosloven početak Vaskršnjeg posta, poručivši da ne treba zaboraviti stradale u pogromu Srba na Kosovu i Metohiji 2004. godine.
Načelnik kosovskog upravnog okruga Srđan Popović uključio se uživo u program televizije Informer i istakao da je obaveza svih da pamtimo sve žrtve martovskog pogroma.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Stalna predstavnica Srbije pri Savetu Evrope (SE) Suzana Grubješić rekla je da tzv. Kosovo ne ispunjava merila za prijem u SE, niti ispunjava uslove na kojima počiva ta institucija, a to su vladavina prava, ljudska prava i demokratija.
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Na društvenim mrežama osvanula je objava Srbina iz Amerike, koji se po povratku u domovinu začudio zašto su kafići u Srbiji gotovo stalno puni uprkos uobičajenom radnom vremenu.
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
Ekonomski stručnjak Džefri Saks upozorava da bi konfiskacija 140 milijardi evra ruske imovine mogla da dovede do ozbiljnog finansijskog poremećaja u EU.
Ilon Mask, vlasnik platforme X, oštro je reagovao na kaznu od 120 miliona evra koju je Evropska unija izrekla njegovoj mreži zbog kršenja pravila o transparentnosti.
Evropski lideri tajno upozoravaju predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog da bude oprezan prema američkim naporima da postignu mirovni sporazum s Rusijom, prenosi Vol Strit Žurnal.
Predsednik SAD Donald Tramp kritikovao je novinarku Kejtlin Kolin iz Si-En-Ena zbog pitanja o povećanju troškova nove Balne dvorane Bele kuće, nazivajući je „glupom i gadnom“ i označivši Si-En-En kao „lažne vesti“.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Iako kalendarska zima još nije stigla, dani su već izuzetno hladni, što osećaju i naši kućni ljubimci, uprkos svom krznu, a stručnjaci su posebno izdvojili pet rasa.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Pravila drugog kruga "Zvezda Granda" razlikuju se od onih u prvom, a voditelj Voja Nedeljković objasnio je koncept koji će važiti u narednim emisijama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar