Šapić: Važno da na čelu Beograda bude gradonačelnik koji će zastupati nacionalne interese!
Podeli vest
U nestabilnom vremenu u kome se nalazi čitav svet, veoma je važno da na čelu Beograda bude srpski gradonačelnik koji će zastupati očuvanje srpskih nacionalih interesa, ne dozvolivši da bilo ko promoviše secesionističku i antisrpsku politiku, izjavio je predsednik Privremenog organa grada Beograda Aleksandar Šapić.
- Kada kažem da Beograd treba da ima srpsku vlast, svi oni poskaču. A šta treba da kažem? Da ima tursku vlast? Beograd mora da ima srpskog gradonačelnika odlučnog da čuva i štiti srpske interese - rekao je on, objavila je Srpska napredna stranka (SNS) na Instagramu.
Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić istakao je gostujući na Pink televiziji da ga napadaju sa svih strana da u Beogradu treba srpska vlast, a opozicija se hvali ustaškim imenima.
Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić rekao je da se opozicija i mediji naklonjeni njima bune kada se pomene Dragoljub Mihalović, jedan od najodlikovanijih srpskih oficira u Balkanskim ratovima, dok podržavaju nekoga ko se poredi sa ozloglašenim upravnikom logora u Jasenovcu, gde je stradalo više stotina hiljada Srba, sa Dinkom Šakićem.
27.03.2024
10:18
Dodao je da kada neko nije spreman da osudi izjave izgovorene u Dubrovniku, a koje direktno predstavljaju antisrpsku i proustašku politiku, kako će biti spreman da vodi Beograd.
- Mislim da je ova situacija najbolje objasnila razliku između srpskog i antisrpskog gradonačelnika o kome sam govorio ranije i kada ljudima nije bilo jasno na šta mislim kad kažem da Beogradu treba "srpski gradonačelnik". Evo, baš ovo mislim, da gradonačelnik mora da osudi svaki antisrpski stav, a ne da prećutkuje ili kako to sad radi Marinka Tepić u ime Đilasove liste, podržava i brani proustaške stavove Dinka Gruhonjića, koji uopšte nisu novost, nego su tek sad to videle široke narodne mase - istakao je Šapić.
Naveo je da će braniti svakog Hrvata, i svakog pripadnika islamske ili bilo koje druge veroispovesti u Beogradu, ako mu fali dlaka sa glave, samo zato što ne pripada srpskom narodu ili je drugačije veroispovesti.
Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić zapitao je zašto srpska opozicija nije osudila proustaške izjave Proglasovaca koji su učestvovali na antisrpskoj tribini u Dubrovniku početkom marta - Dinka Gruhonjića, Ane Lalić, Zorana Kesića.
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić ponovo se našao na meti tajkunskih medija, nakon što je ostao pri svom stavu da neće odgovarati na njihova pitanja.
21.03.2024
11:59
- Ali da branim one koji svesno i konstantno urušavaju ustavno-pravni poredak naše države, koji veličaju ozloglašene zlikovce i koji direktno propagiraju secesionističku politiku, sigurno neću - istakao je Šapić.
Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić istakao je da niko, kao sadašnja opozicija predvođena Draganom Đilasom, nije zloupotrebljavao nesreće i tragedije.
Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić sastao se danas s delegacijom kineske provincije Šandong, koju je predvodio zamenik generalnog direktora spoljnih poslova Vlade Šandonga Lin Haibin.
Posle sednice Predsedništva SNS-a saopšteno je da će Ana Brnabić, sadašnja premijerka biti kandidat za predsednicu Skupštine Srbije, a Aleksandar Šapić, kandidat za gradonačelnika Beograda. Šta je bilo presudno za ovakve odluke, ali i ko bi mogao biti mandar, a ko ministri, objasnili su gosti "Info jutra" ministar bez portfelja Đorđe Milićević i potpredsednica GO SNS Nevena Đurić.
Moja odluka da ne sarađujem sa pojedinim medijima nema veze sa imenom medijske kuće ili bilo kojim novinarem personalno već sa time što se već više od dve godine na sve načine falsifikuju, lažu, seku, montiraju i zloupotrebljavaju moje izjave. Stavljaju mi u usta reči koje nisu izgovorene i time obmanjuju narod, građane Beograda i Srbije, rekao je predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić, gostujući na TV Prva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Privremenog organa Grada Beograda Aleksandar Šapić istakao je gostujući na Pink televiziji da ga napadaju sa svih strana da u Beogradu treba srpska vlast, a opozicija se hvali ustaškim imenima.
Takmičarka Plavih, Anabela Zonai, iskoristila je svoj minut poziva sa porodicom u Exatlonu. Oni su joj odmah dali savet kako da se ponaša u takmičenju.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Uskoro počinje novi krug "Političkog kviza" na Informer televiziji te je pravo vreme da testirate svoje znanje i uključite se u uzbudljivu borbu za milionče!
Ubistvo iz nehata koje se dogodilo početkom devedesetih godina i danas se navodi kao jedan od najneobičnijih i najbizarnijih slučajeva u kriminalističkoj istoriji Srbije.
Ubica je Živku Bakiću, poznatom i kao Žića (43), ispalio devet hitaca, ciljajući mu noge i stopala kako bi ga onesposobio da pobegne. Dok je ranjen puzao kroz sneg, napadač mu je prišao i ispalio dva smrtonosna hica u glavu, a potom pokušao da telo zatrpa snegom kako bi prikrio zločin. Ipak, nešto ga je sprečilo da leš u potpunosti sakrije.
Policija i dalje traga za ubicom Živka Bakića, koji je 16. januara ubijen rafalom ispred svoje kuće u Sopotu, dok je bio u dozvoljenoj šetnji sa nanogicom.
Vasilije Gačević, osumnjičeni za ubistvo MMA borca i reprezentativca Srbije Stefana Savića, uhapšen je u ponedeljak u Španiji po Interpolovoj poternici, nakon dve godine skrivanja.
Bela kuća objavila je spisak od 365 uspeha američkog predsednika Donalda Trampa koje je, prema zvaničnom saopštenju, ostvario tokom prve godine svog drugog mandata, među kojima se posebno ističu njegovi posrednički napori u rešavanju rata u Ukrajini.
Slovački premijer Robert Fico obratio se predsednici Evropske komisije Ursuli fon der Lajen sa zahtevom da Brisel suspenduje "zelenu agendu" koja uništava strateške grane industrije.
Novoimenovani ministar odbrane Ukrajine Mihail Fedorov izjavio je da je jedan od ključnih strateških ciljeva Kijeva u ratu nanošenje gubitaka ruskim snagama brzinom od do 50.000 vojnika mesečno.
Francuski predsednik Emanuel Makron privukao je veliku pažnju svetske javnosti kada se na Svetski ekonomski forum u Davosu pojavio noseći plave pilotske sunčane naočare sa ogledalima, dok se obraćao globalnim liderima i predstavnicima poslovnog sveta.
Glumica Branka Katić je pre braka sa američkim rediteljem Džulijanom Farinom bila u vezi sa vaterpolistom Igorom Milanovićem sa kojim je i nakon raskida ostala u prijateljkom odnosu.
Televizijska novinarka Marina Rajević Savić se emotivnom objavom na Instagramu oprostila od dugogodišnjeg prijatelja Miroslava Mike Aleksića koji je preminuo u nedelju.
U detinjstvu se borila za goli opstanak, postala žena predsednika a onda starost provela u dobu, život naše glumice Mire Stupice nikada nije bio ravna linija.
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
Veštačka inteligencija analizira podatke iz jedne noći sna i procenjuje rizik za više od 130 bolesti, uključujući demenciju, rak i Parkinsonovu bolest.
Majka Ane Rajković, Nela Cakić, oglasila se na mrežama uz objavu kako je "svaka ćerka ogledalo svog oca". Sada je otkrila da objava nema veze sa njenom ćerkom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar