Pored njih, neprijatelji nam nisu potrebni! Tajkunski mediji napali Bilju Pantić Pilju jer je branila nacionalne interese u SE, smeta im njeno glasno "Živela Srbija"!
Podeli vest
Tajkunski mediji, iliti glavna glasila tajkunske opozicije, opet su po ko zna koji put pokazali na čijoj su strani, koja svakako nije srpska!
Nakon što je sinoć Parlamentarna skupština Saveta Evrope dala, sa 131 glasom "za", zeleno svetlo za članstvo lažne države Kosovo u toj organizaciji, što je nepojmljiv presedan u istoriji te panevropske institucije, te u potpunosti suprotno međunarodnom pravu, tajkunski mediji se nisu libili da napadnu Srbiju, ni članove naše delegacije koji su se stojički borili za svoju zemlju!
Nebojša Bakarec, narodni poslanik i član predsedništva SNS, istakao je da Marinika Tepić i Saša Magazinović koordiniraju u antisrpskim akcijama u Savetu Evrope i u Ujedinjenim nacijama.
Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić istakao je danas da se usvajanjem Izveštaja za prijem Prištine u Savet Evrope otvara Pandorina kutija, a da je posredi nametanje političkih stavova i demonstracija političke moći onih država koje su priznale tzv. Kosovo.
17.04.2024
12:16
Naime, poslanica Srpske napredne stranke i predstavnica Srbije u Parlamentarnoj skupštini Saveta Evrope održala je juče govor povodom prijema lažne države Kosovo u ovu međunarodnu organizaciju, nakon čega je dobila sramnu opomenu predsedavajućeg. A evo i zbog čega!
Piljin ponosit govor, nakon čega je pozvana na "kodeks ponašanja", prenosimo u celosti:
"Želim da vam čestitam na onome što danas radite, jer ćete ući u istoriju kao neko ko je na najbrutalniji način prekršio sve norme međunarodnog prava i principe na kojima se zasniva ova organizacija. Odlučili ste da pogazite međunarodno pravo i da primite u Savet Evrope nešto što nije država, time što ćete preskočiti i zaobići sve procedure. Vi ste jasno rekli da je tzv. Kosovo moralo da ispuni tri uslova i da ćete samo tada dati pozitivno mišljenje.
Četvoro od pet grčkih poslanika u Parlamentarnoj skupštini Saveta Evrope u Strazburu glasalo je za sramni predlog Dore Bakojani, šefice kluba grčkih poslanika u tom evropskom telu!
Nisu prošla ni 24 sata otkako je u Strazburu doneta sramna odluka/preporuka da Priština bude primljena u Savet Evrope, uz navodno obećanje da će "preduzeti opipljive korake ka formiranje Zajednice srpskih opština", a već je postalo jasno da od tog obećanja nema ništa!
17.04.2024
09:39
Prvi uslov je osnivanje Zajednice srpskih opština, što je međunarodna obaveza uspostavljena Briselskim sporazumom pre 11 godina. Osnivanje ZSO je osnovni preduslov za dijalog Beograda i Prištine. Ako dozvolite da tzv. Kosovo uđe u Savet Evrope bez osnivanja ZSO, ona nikad neće ni biti osnovana. Vi ste, gospođo Bakojani, rekli, citiram, "osnivanje ZSO smatra se preduslovom za uspešnu zaštitu nacionalnih manjina, odnosno njihovih ljudskih prava". Ponoviću ono što sam vam rekla na političkom odboru. Imam hrabrosti za to. Vi ste pokazali da nemate integritet i da ste licemerni.
Statut Saveta Evrope tvrdi da samo evropska država u kojoj se poštuju ljudska i manjinska prava može da postane članica. Zašto onda ne govorite o ljudskim pravima Srba? Otkako je Kurtijev režim na vlasti na KiM, progoni i etničko čišćenje srpske zajednice se nastavljaju. Masovni egzodus se nastavlja. Gotovo 40 odsto Srba je napustilo KiM. Srbi trpe etničke napade svakodnevno, a vas za to nije briga.
Vlasti u Prištini hapse, prete, ubijaju i pljačkaju Srbe na KiM. Deset meseci srpska roba ne može da dođe na Kosovo, ćirilične table se skidaju, zabranjen je dinar što je ugrozilo egzistenciju preostalog srpskog naroda. Niko nje pozvan na odgovornost zbog pokušaja ubistva dva srpska dečaka na Božić, a vi ste odlučili da nagradite sve te jednostrane postupke Prištine, viznom liberalizacijom, prijemom u NATO i konačno prijemom u Savet Evrope.
Ono što vi radite je presedan, kojim ćete otvoriti Pandorinu kutiju. Rekli ste da tertitorijalni integritet i suverenitet vama ne znače ništa, a druge države će slediti presedan koji ste stvorili u slučaju Srbije. Status južne pokrajine Kosovo i Metohija, koji je regulisan Rezolucijom 1244, kaže da će Kosovo i Metohija uvek biti deo Srbije. Mi smo možda mala država, ali za razliku od vas imamo integritet i nikada se nećemo predati i pokoriti. Srbija će razmisliti da li će biti članica organizacije koja flagrantno krši međunarodno pravo. ŽIVELA SRBIJA!", završila je Biljana Pantić Pilja.
Nakon ovog govora predsednik Parlamentarne skupštine Saveta Evrope Teodoros Rusopulos je opomenuo Pilju, uz skandaloznu rečenicu: "Drage kolege, podsećam vas da po Poslovniku i Kodeksu ponašanja za članove ovog skupa, debate se moraju na jedan uredan i pristojan način i da članovi Skupštine ne mogu raditi ništa što može dovesti do poremećaja za vreme diskusije".
Šta je tačno i kome zasmetalo u Piljinom govoru? Istina o brutalnom režimu Aljbina Kurti koji sprovodi nad srpskim življem na KiM, istina da tzv. Kosovo NIJE DRŽAVA, istina da ni posle 11 godina od parafa na Briselskom sporazumu nije formirana ZSO ili pak ona najjača poruka na kraju "Živela Srbija"?
Tajkunski mediji, pod dirigentskom palicom svojih šefova, odmah su pohrlili da podrže srbomrsce i da likuju nad strašnim pritiscima koje trpi naša zemlja! Jer drugačije ne umeju. Jer drugačije ne žele! Jer su zdravi nacionalni i državni interesi Srbije za njih RAK-RANA!
Foto: printscreen
A sve dok je za njih nepristojno kada se brani Srbija, bićemo sigurni da državni vrh radi prave stvari!
Izvestilac za prijem takozvanog 'Kosova' u Savet Evrope Dora Bakojani ponovila je juče na sednici Parlamentarne skupštine da lažna država treba da postane članica te međunarodne institucije!
Potpredsednik Parlamentarne skupštine Saveta Evrope Snježana Novaković Bursać, članica delegacije BiH iz Republike Srpske, oglasila se sinoć iz Strazbura i ocenila da je, po njenom mišljenju, "stav Saše Magazinovića po pitanju glasanja o prijemu tzv. Kosova neprikladan, imajući na umu da vrlo verovatno zna koliko je to pitanje važno i uznemirujuće za srpski narod u celini"!
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković oglasio se nakon sramne odluke Parlamentarne Skupštine Saveta Evrope o usvojanju nacrta izveštaja u kojem se preporučuje da se takozvanom Kosovu odobri da postane član Saveta Evrope.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nebojša Bakarec, narodni poslanik i član predsedništva SNS, istakao je da Marinika Tepić i Saša Magazinović koordiniraju u antisrpskim akcijama u Savetu Evrope i u Ujedinjenim nacijama.
Nakon rizične američke operacije u Karakasu, u kojoj je otet venecuelanski lider Nikolas Maduro, predsednik SAD Donald Tramp ušao je u novu fazu svog drugog mandata – samouvereniji, agresivniji i sa jasnom podrškom sopstvene administracije, piše "Volstrit džornal".
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Tradicionalno plivanje za časni krst na Bogojavljenje, 19. januara, održaće se na brojnim lokacijama na jugu Srbije - u Nišu, Pirotu, Prokuplju, Svrljigu...
JKP Gradsko saobraćajno preduzeće "Beograd" saopštilo je da će danas tokom održavanja svečane Litije povodom praznika Bogojavljenja doći do izmene u režimu rada linija tog preduzeća na Čukarici i u Zemunu.
Srbin iz Francuske osuđen je na osam meseci zatvora uslovno nakon što je godinama maltretirao svoju suprugu i pod njen automobil postavljao GPS uređaj kako bi ispratio njeno kretanje.
Nemačka razmatra povećanje zakupa za vojne baze Sjedinjenih Američkih Država kao odgovor na odluku američkog predsednika Donalda Trampa da uvede carine od 10 odsto na robu iz više evropskih zemalja, piše list Tajms.
O rezultatima pregovora u Majamiju nema nijedne zvanične informacije jer su razgovori sa Sjedinjenim Američkim Državama završeni neuspehom, a ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski to pokušava da prikrije, izjavio je bivši savetnik Pentagona Daglas Makgregor.
Američki predsednik Donald Tramp poručio je da Danska dve decenije nije uspela da ukloni „rusku pretnju“ sa Grenlanda i najavio da će Sjedinjene Američke Države sada završiti taj posao.
Dok se u Vašingtonu bez zadrške govori o preuzimanju Grenlanda „na ovaj ili onaj način“, Danska je odlučila da ne pruži otpor, već da napravi korak unapred i sama otvori vrata.
Iako je u trenutku njihovog prvog susreta bio oženjen, sudbina je Žarka Lauševića i Anitu spojila na snimanju filma "Boj na Kosovu", a žena koja mu je osvojila srce bila je već uspešna u Holivudu.
Reditelj i vlasnik škole glume Miroslav Mika Aleksić preminuo je sinoć u Beogradu. Januara 2021. godine, privukao je pažnju javnosti i medija kada ga je glumica Milena Radulović optužila za seksualno uznemiravanje.
Pevačica Lepa Brena ispričala je detalje svog susreta sa Baba Vangom, šta joj je čuvena proročica predvidela, ali i zašto je morala da spava na šećeru.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar