Ćuta ponovo divlja! Drekom i vikom vređao Vučića, Brnabić reagovala: Poštujte Kodeks ponašanja poslanika!
Podeli vest
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić reagovala je na zloupotrebu Rezolucije o genocidu u Skupštini: Poštujte Kodeks ponašanja poslanika!
U Narodnoj skupštini Republike Srbije u toku je sednica tokom koje se očekuje usvajanje izmena Zakona o lokalnim izborima koje je zahtevala opozicija, kako bi se svi lokalni izbori održali 2. juna. Iako se sednica održava na njihov zahtev, predstavnici opozicionih poslaničkih grupa govore o svemu osim o tačkama dnevnog reda, pa je predsednica parlamenta Ana Brnabić morala da reaguje i apeluje na poslanike da poštuju kodeks poslanika.
Narodni poslanik Srpske napredne stranke Vladimir Orlić izjavio je danas da je vladajuća koalicija pokazala dobru volju i suštinsku želju za dijalogom ispunivši zahteve opozicije da bi ona izašla na izbore.
Na sastanku sa američkim ambasadorom Kristoferom Hilom i predstavnikom Stejt Departmenta Džejmsom O'Brajanom patrijarh srpski Porfirije podvukao je da je Kosmet neraskidivi deo Srbije i da je rezolucija o Srebrenici štetan dokument, istakao je Aleksandar Đurđev, predsednik Srpske lige.
22.04.2024
11:10
Tako je Aleksandar Jovanović Ćuta, u svom prepoznatljivom nepristojnom maniru, počeo da viče, upozorava predsednicu parlamenta, iznosi uvrede na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Jednom rečju, govorio je o svemu osim o onome što je zahtevao a to je izmena Zakona o lokalnim izborima i o održavanju izbora drugog juna.
Šef poslaničke grupe Narodni pokret Srbije Miroslav Aleksić izjavio je danas da će se šest opozicionih političkih organizacija izaći na beogradske izbore i lokalne izbore u Srbiji na listi pod sloganom "Biram borbu".
Vođa prozapadne koalicije Srbija protiv nasilja - koja poslednjih dana puca po šavovima - Dragan Đilas opleo je po svojim dojučerašnjim partnerima u koje se kleo!
22.04.2024
10:51
Foto: Tanjug
Nakon njega, poslanik Demokratske stranke Srđan Milivojević dobio je reč i takođe nastavio da priča o Aleksandru Vučiću i koristi Rezoluciju o genocidu u Srebrenici da napadne predsednika Vučića i državu.
Nakon njegovog izlaganja, predsednica skupštine Ana Brnabić zamolila je narodne poslanike da se pridržavaju Kodeksa ponašanja poslanika, te da ne stavljaju lični i partijske interese iznad državnih i nacionalnih, pokazujući im kodeks.
- Nadam se da ovim ne kršim poslovnik, ali moram da reagujem. Poštovani narodni poslanci, ovo je Kodeks ponašanja narodnih poslanika. Molila bih sve koje nisu da se sa njim dobro upoznaju, kako bi na odgovoran i ozbiljan način predstavljali sve naše građane. Piše u članu 3 – da narodni poslanik u obavljanju poslaničke funkcije postupa u javnom interesu i da lični, privatni, interes grupe ili interes političke stranke ne bude iznad javnog interesa. Vi ste vašim govorima prekršili član 3 govoreći o toj nesrećnoj Rezoluciji o genocidu u Srebrenicu koju pokušavaju da nametnu na silu, stavili ste vaš politički interes vaše političke grupe iznad javnog interesa, koristeći tu Rezoluciju da napadnete javni i državni interes. Tako da vas molim da to više ne radite. Hvala vam unapred - rekla je predsednica skupštine.
Srbiju smo tokom Prolećnog zasedanja Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) i Svetske banke predstavili na pravi način i dobili smo pohvale da je naša zemlja svetli primer kako treba voditi ekonomiju u teškim svetskim uslovima kriza, izjavio je danas potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali, neposredno po povratku u Beograd.
U Domu Narodne skupštine Srbije poslanici će danas u 10 sati početi prvu sednicu redovnog zasedanja da bi razmotrili izmene i dopune Zakona o lokalnim izborima.
U Njujorku će danas biti održana sednica Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija posvećena šestomesečnom izveštaju generalnog sekretara UN Antonija Gutereša o radu UNMIK-a, a Srbiju će predstavljati predsednik Aleksandar Vučić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Narodni poslanik Srpske napredne stranke Vladimir Orlić izjavio je danas da je vladajuća koalicija pokazala dobru volju i suštinsku želju za dijalogom ispunivši zahteve opozicije da bi ona izašla na izbore.
Američki predsednik Donald Tramp upozorio je da bi Sjedinjene Države mogle da napuste NATO ukoliko saveznici ne podrže američko preuzimanje Grenlanda, tvrdeći da je to pitanje od ključnog značaja za nacionalnu bezbednost SAD.
Voditelj Informera Nenad Matejić i zamenik glavnog urednika Dejan Vukelić ušli su u verbalni rat oko toga da li bi Srbija trebalo da ima dva pisma ili samo jedno.
Najviše glasova u Informerovoj anketi za favorita Exatlona osvojili su Jovan Radulović Jodžir među muškim takmičarima i Elica Erski među ženskim takmičarima.
Jedini takmičar Exatlona Srbija koji nije ostvario nijednu pobedu u dosadašnjem toku takmičenja je Dušica Topić. Važno je spomenuti da je ona imala velikih zdravstvenih problema zbog kojih je nastupila samo četiri puta.
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas 10. epizoda Exatlona i borba za život nakon koje će biti poznato koja takmičarka pakuje kofere.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na sve učesnike u saobraćaju da dosledno poštuju saobraćajne propise, koriste propisanu zimsku opremu, prilagode brzinu kretanja stanju kolovoza i vremenskim uslovima i održavaju bezbedno odstojanje.
Veštačka inteligencij, na osnovu samo jedne noći provedene u laboratoriji za spavanje, može da proceni rizik za više od 130 bolesti - od Parkinsonove bolesti do raka dojke.
Ubijeni bivši igrač Crvene zvezde, Živko Bakić (40), hapšen je zbog 324 kilograma kokaina kao glavni pripadnik šestočlane grupe, za koju se sumnjalo da je deo Balkanskog kartela.
Milica Asanović(25) nađena je posle sedam i po dana potrage u blizini autoputa Niš - Leksovac danas, u petak oko 16 sati. Policija je potvrdila da je nađeno žensko telo, ali pre završetka uviđaja nije moglo da se tvrdi da se radi zaista o njoj.
Bivši fudbaler Crvene zvezde Živko Bakić Žića (42) ubijen je danas na Avali, u blizini kuće u vikend naselju Trešnja gde je živeo, a Informer je sada na mestu zločina.
Sumnja se da je Živka Bakića, čije je telo pronađeno danas oko 15 časova u okolini Sopota, ubio profesionalni ubica, koji je pratio njegovo kretanje i pažljivo isplanirao ovo ubistvo.
Velika Britanija podiže starosnu granicu za poziv bivšeg vojnog osoblja u rezervu na 65 godina, u okviru pojačavanja vojne spremnosti zbog rastućih bezbednosnih izazova u Evropi.
Hrvatski vojni avion „rafal“ morao je u četvrtak popodne prinudno da sleti u vojnu bazu na zagrebačkom Plesu zbog tehničkog kvara koji se pojavio odmah nakon poletanja.
Rene Nikol Gud (37) pogođena je najmanje tri, a moguće i četiri metka kada ju je agent Američke službe za imigraciju i carine (ICE) upucao dok je sedela u automobilu u Mineapolisu 7. januara.
Američki fond Nobl Kapital podneo je tužbu pred sudom protiv Rusije, zahtevajući 225,8 milijardi dolara, zbog navodnih neizmirenih carskih dugova, kako je navedeno u tužbi kompanije.
Prošlo je skoro 10 godina od smrti glumca Milorada Mandića Mande, a njegov brat Nenad otkrio je da je glumčevo zdravlje bilo ozbiljno narušeno zbog kredita za stan i pozorišta.
Kultni film "Maratonci trče počasni krug" ne pamti se samo po nezaboravnim replikama i glumačkim bravurama, već i po brojnim anegdotama koje su se dešavale iza kamere.
Glumica Nevena Neradžić, koja u filmu "Saučesnici" igra partnerku glavnog junaka kojeg tumači Radovan Vujović, kaže da je inspiraciju za ulogu pronašla u svojim prošlim vezama.
Četbot Grok, koji pripada kompaniji Ilona Maska, sada je ograničio mogućnost kreiranja i uređivanja slika samo na korisnike koji imaju plaćenu pretplatu na društvenu mrežu X.
Postoji nasledni poremećaj koji dugo može ostati neprimećen, a istovremeno predstavlja tihi uzrok iznenadnih smrti kod naizgled zdravih mladih ljudi, hipertrofična kardiomiopatija (HCM).
Dermatolozi Kori L. Hartman i Ksenija Kobets objašnjavaju da šal funkcioniše slično jastučnici: skuplja sebume, šminku, znoj, prašinu i zagađenje iz okoline, a svaki put kada ga stavite oko lica, vraća sve to nazad na kožu.
Bivša rijaliti učesnica Ana Ćurčić podelila je neprijatne prizore iz svog doma, nakon što joj je u kupatilu otpao bojler, ostavljajući prostoriju u potpunom haosu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar