Ključnu ulogu u nacionalnom ujedinjenju i slozi koju Svesrpski sabor predstavlja za celokupan srpski narod, komentarisao je glumac Branislav Lečić tokom svog gostovanja u Kolegijumu Informer TV.
Dramski umetnik Branislav Lečić istakao je kako je neophodno da se srpski narod osvesti i to predstavio kao jedini način zajedničke borbe protiv zla koje se spremalo.
- Pre sedam osam godina ja sam imao susret sa Miloradom Dodikom i ja sam rekao da je neophodno da srpsko biće dobije svest da je jedna sredina. Neophodno je da se osvestimo jer je to jedini način da se odupremo svom zlu koje nam se spremalo i koje nam se sprema. Taj Prvi svetski rat je slika toga da su demokrate bile u odbrani države. Sama demokratija
je u to doba bila nacionalna. To je odavno falilo srpskom nacionalnom biću: da se ta stvar ohrabri. Bez toga mi ne možemo da formiramo stratešku priču. To je jedini put.
Smatram da je ovo danas veliki događaj bez obzira na one koji će definisati ovo kao nekakvu propagandu Vučića. Ovo se ne odnosi samo na Srbe u SR, već gde god da se nalaze
oni treba da budu svesni da su jedan narod. Mi nikoga ovde teritorijalno ne ugrožavamo niti želimo da solimo nekome pamet. Dizanje srpskog nacionalnog korpusa predstavlja uvod u
rehabilitaciju svih oko nas - rekao je Lečić.
Foto: informer/printscreen
Naš sagovornik je dodao da je demokratija okarakerisana kao okupacioni sistem uprave.
- Ne samo da ne postoje razlike ko je odakle, već treba uvek da se biraju najbolji. Iz predrasuda uvlačenja pod autoritete drugog, najbolje ćemo se predstavljati kao narod ako
odaberemo najbolje. Nama je demokratija prodata kao okupacioni sistem. To se radi svugde, pa i ovde. Naša emancipacija predstavlja emancipaciju i za druge. Nismo li u Prvom svetskom ratu zaštitili slovenski jezik i kulturu? Nemamo potrebu da ugrožavamo druge. Bili smo prevareni jugoslovenstvom. Pre su se deca rađala. Mnogo je danas ispratiti sve. Mislim da, ono što je rečeno za naš napredak kao države, jeste ekonomija. Ekonomija je ključni faktor koji će omogućiti da se promeni odnos prema porodici i između muškaraca i žena. Podržavam tumačenje grba kao "Svetosavlje spašava Srbiju - rekao je Lečić.
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, nedavno je izneo planove o promeni protokola u radu Vlade Srbije. Prema njegovim rečima, ubuduće će svaki ministar prvo posećivati Banjaluku, prestonicu Republike Srpske, pre nego što se upuste u međunarodne obaveze. Ova najava izazvala je značajnu pažnju i pokrenula brojne diskusije o budućim odnosima između Srbije i Republike Srpske.
Dežurni srbomrzac i ideolog opozicije akademik Dušan Teodorović upao je njemu svojevrsni fašistički trans zbog održavanja Svesrpskog sabora u beogradu.
Centralno obeležavanje manifestacije - Prvog svesrpskog sabora "Jedan narod, jedan sabor - Srbija i Srpska zajedno", počelo je danas na Trgu republike u prisustvu predsednika Srbije i Republike Srpske Aleksandra Vučića i Milorada Dodika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da situacija u vezi sa pregovorima oko naftnog sektora i kompanije NIS nije nimalo jednostavna, navodeći da razgovori sa kompanijom MOL "ne idu dobro", ali da se Srbija i dalje nada razumevanju američke administracije kada je reč o mogućim sankcijama.
Litvanija je proglasila vazdušnu opasnost u više delova zemlje, uključujući Vilnjus, nakon što je u blizini granice primećen sumnjivi dron koji se kretao iz pravca Belorusije, saopštilo je Ministarstvo odbrane Litvanije.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Velika spasovdanska litija, povodom slave Grada Loznice, biće održana na praznik Vaznesenja Gospodnjeg, u četvrtak, 21. maja, najavila je Eparhija šabačka.
Italijansko letovalište Rimini od 16. maja uvodi strogu zabranu pušenja na plažama, ograničeno vreme za kupanje pasa i zabranu jednokratne plastike radi zaštite životne sredine.
Nikšićanin Ratko Koljenšić danas je u ponovljenom postupku u podgoričkom Višem sudu osuđen na 20 godina robije za pomaganje ubistva Nikole Bojovića (39) 29. aprila 2013. godine.
Motociklista, koji je kod sebe imao srpska lična dokumenta, a koji je prevozio 71,5 kg kokaina presretnut je u ponedeljak, 11. maja, na francusko-španskoj granici, dok je droga bila natovarena u koferima pričvršćenim za njegov motocikl.
Snimak koji je isplivao na društvenoj mreži Tik-Tok, a koji je, navodno u lajvu, snimio poginuli Dejan S. pokazuje kako on možda nije ni upravljao vozilom koje je sletelo s puta kod Vladičinog Hana.
Generalni sekretar NATO, Mark Rute, uputio je oštro upozorenje Moskvi povodom sve učestalijih nuklearnih pretnji i vojnih vežbi koje Rusija sprovodi u saradnji sa Belorusijom.
Ruske Oružane snage su, tokom vojnih vežbi koje su počele u utorak, testirale dovođenje jedinica u najviši stepen pripravnosti za upotrebu nuklearnog oružja, između ostalog i za lansiranje raketa "Iskander-m", saopštilo je danas rusko ministarstvo odbrane.
Vrhovni vođa Irana ajatolah Modžtaba Hamnei saopštio je povodom druge godišnjice pogibije bivšeg predsednika Ebrahima Raisija da Iran pruža "jedinstven istorijski otpor" protiv, kako je naveo, "dve globalne terorističke armije" - Sjedinjenih Američkih Država i Izraela.
Jedna od najznačajnijih ličnosti domaće muzičke scene, maestro Bojan Suđić, istaknuti dirigent, profesor na Fakultetu muzičke umetnosti i direktor Beogradske filharmonije, bio je gost emisije „Perspektive“ na televiziji K1.
Više od 130 predmeta koji su pripadali pokojnom američkom glumcu Metjuu Periju, legendarnom Čendleru Bingu iz kultne serije "Prijatelji", biće ponuđeno na velikoj aukciji 5. juna u Dalasu.
Dragomir Bojanić Gidra nosio je duboku tugu koju je malo ko mogao da nasluti. Smrt majke i streljanje oca, srpskog oficira, kada je imao samo devet godina, primorali su ga za život zarađuje u fabrici.
Rakuten Viber je lansirao novu eSIM uslugu namenjenu putnicima, koja je potpuno ugrađena u samu aplikaciju i može se koristiti bez dodatnih instalacija.
Za mnoge ljude putovanje avionom predstavlja prijatno i uzbudljivo iskustvo, ali turbulencije često izazivaju strah. Stručnjaci su otkrili pravila kojih treba da se pridržavate radi bezbednosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar