Kad god treba udariti na Srbiju i njenog predsednika Aleksandra Vučića, kad god treba masno slagati da Vučić ima teritorijalne pretenzije prema Bosni i Hercegovini, kad god treba slagati da je Vučić najveća opasnost za mir na Balkanu, uvek je tu takozvani novinar koji piše kolumne za niskotiražna Šolakova glasila i jedan od vodećih promotera blokada Gazele i državnih institucija Nikola Krstić!
Takozvani novinar Nikola Krstić potrčao je da u islamističkoj Slobodnoj Bosni što jače udari na Srbiju i Srbe, tvrdeći da naš narod istina o navodnom genocidu u Srebrenici boli i peče!
Na Slobodnoj Bosni osvanuo je intervju sa Krstićem, u kome on taksativno i vrlo precizno udara na Srbiju, a koji je naslovljen poput nekog upozorenja: "Alarmantno iz Srbije: Istina o genocidu peče, boli do kostiju i same srži, ona razara naše tkivo; Vučić ima jasan plan".
Foto: ATAIMAGES
- A istina peče, boli do kostiju i same srži, ona razara naše tkivo, ne zbog toga što se to desilo u julu 1995. godine, već zato što mi ne želimo da znamo išta o tome. Čak i oni koji znaju da je tamo počinjen genocid, oni ne žele dublje u tu priču da zalaze. Pričaju o njoj kao o nečemu što je prošlo, što pripada nekim drugim vremenima, nešto što više nije toliko bitno i nema nikakav uticaj na našu sadašnjost. Ali svi oni zajedno greše, jer ta crna tačka naše, takoreći srbijanske istorije, stoji kao slon u sobi, što bi rekli Amerikanci - rekao je Krstić, bez srama.
Ne verujući u svoj narod u Srbiji, ovog puta najprimitivnije vređajući ga, Krstić je dao sebi za pravo da umanji vrednost svih ratnih godina u kojima su upravo Srbija i Srbi bili žrtve i stradalnici - što definitivno znači da su za Krstića konstantno stradanje srpskog naroda i zločini izvršeni nad njim manje važni!
- Upravo je višedecenijska indoktrinacija svih generacija u Srbiji u kojima je zločin predstavljen kao herojstvo, ratni zločinci kao junačine, a ratovi iz devedesetih kao odbrambeni napori nejakog srpskog naroda - navodi ovaj kvazinovinar, koji je, kako navodi islamistička Slobodna Bosna, upozorio na navodno mračno stanje u kojem građani Srbije danas žive.
Krstić je čak bez obraza ocenio, po starom dobrom receptu svojih učitelja i lidera, srpsku, slobodarsku retoriku i retoriku mira Aleksanra Vučića kao šovinističko jezičaranje.
- Dakle, ono što su srbijanska vojska, paravojska i policija činili, to ćemo da kažemo da je bilo pa prošlo, jer svi smo mi ljudi i svi smo činili zločine, dok ono što su drugi radili, e to ćemo da istetoviramo na srcu, duši i mozgu našeg identiteta - naveo je bez pardona Krstić, stavljajući se na stranu svih, osim na stranu SRBIJE!
Podsećamo, Krstiću nije prvi put da je udario na sve što je srpsko, prisetimo se samo napada i na prvog srpskog arhiepiskopa.
Ovaj takozvani kolumnista koji radi u mediju tajkuna Dragana Šolaka jasno je da sledi i njegovu politiku i politiku svih srbomrzaca, prozapadnjaka i neprijatelja srpskog življa, te ni ne čude ovakvi njegovi potezi i istupanja.
Čim nekom funkcioneru SAD pojasnim da su Srbi, bez obzira kojoj veri pripadali, slobodan narod koji sam odlučuje, napadne me portal "Slobodna Bosna", kaže potpredsednik Vlade Aleksandar Vulin.
"Slobodna Bosna", koja je sve samo ne slobodna, napala je ovog jutra predsednika Srbije Aleksandra Vučića i pokušala na perfidan način da degradira rusko-srpsko prijateljstvo!
Napad na predsednika Vučića i Srbiju od strane islamističkog medija, ali i mnogih drugih struktura iz regiona, komentarisao je Srđan Barac iz Centra za društvenu stabilnost.
Islamistička Slobodna Bosna opet udara na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, jer očigledno ima problem sa istinom koju predsednik Vučić hrabro iznosi, a njihovi pokušaji da ga ućutkaju su uzaludni, jer istina uvek izađe na videlo!
Predsedavajući Predsedništva BiH Denis Bećirović održao je novi sastanak s ambasadorima država članica Kvinte, na kojem su učestvovali i šef Delegacije EU u BiH Johan Satler te visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmir, a koji je Bećirović iskoristio da se žali na srpskog predsednika Aleksandra Vučića.
Boban Bogdanović, miljenik samoproglašenog premijera tzv. Kosova Aljbina Kurtija i generalni sekretar Instituta za evroatlantsku strategiju tzv. Kosova, dokazani narkoman, preko islamističke Slobodne Bosne vodi kampanju protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a sve iz razloga što srpski predsednik nije dozvolio da se Srbi proglase za genocidni narod!
Islamistička Slobodna Bosna, koja u svakoj prilici i na svakom mestu napada Srbiju i Srbe, praktično je nacrtala metu na čelu glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Čim nekom funkcioneru SAD pojasnim da su Srbi, bez obzira kojoj veri pripadali, slobodan narod koji sam odlučuje, napadne me portal "Slobodna Bosna", kaže potpredsednik Vlade Aleksandar Vulin.
Propali političar, blokader sa dna kace i vojvođanski separatista Nenad Čanak na najsramniji način je udario na Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) i to u Sarajevu, gde je otišao da kuka i da se žali na situaciju u Srbiji.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Na porodičnoj grobnici na Kamičkom groblju oskrnavljen je spomenik supružnika Jašara i Zorice, tako što je, prema tvrdnjama porodice, uklonjen krst sa nadgrobnog obeležja.
Za volontiranje na specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027 u Beogradu za samo dva dana je stiglo 3.800 prijava, izjavio je danas menadžer volonterskog programa za Ekspo Milan Pavlović.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Nekada su mladi gorani na plećima nosili sadnice, sa krampovima i ašovima osvajali vrhove planina, a iza njihovih ruku ostajale su šume koje danas prave hladovinu i pune Srbiju svežim vazduhom.
Policija je u popodnevnim časovima obaveštena o neobičnom i alarmantnom prizoru na jezeru Bečmenska bara, gde je oko 17.20 časova primećen automobil koji pluta prevrnut na krovu.
Pomoćnik ministra i načelnik Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova Luka Čaušić posetio je sa saradnicima sedište Uprave za civilnu zaštitu Republike Italije u Rimu koja je pod nadležnošću Predsedništva saveta ministara, odnosno Kancelarije premijera.
Iranski predsednik Masud Pezeškijan izjavio je danas da je cilj američko-izraelskih napada na Iran da u toj zemlji “rašire nesigurnost davanjem podrške terorističkim grupama”, dodajući da u tome nisu uspeli.
Predsednik Kine Si Đinping i predsednik Rusije Vladimir Putin razmenili su danas čestitke povodom 10. Kinesko-ruskog ekspa, koji je otvoren u Harbinu, glavnom gradu provincije Heilongđiang na severoistoku Kine.
Supruzi ukrajinskog predsednika, Oleni Zelenskoj, sprema se hapšenje, prenela je ruska novinska agencija RIA Novosti, pozivajući se na neimenovane izvore iz ruskih bezbednosnih i pravosudnih organa.
Predsednik Predstavničkog doma Kongresa SAD Majk Džonson izjavio je danas u Vašingtonu da su vojne operacije u Iranu završene i da se fokus prebacuje na diplomatiju i otvaranje Ormuskog moreuza.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar