Kurti želi KiM bez Srba, a međunarodna zajednica to prećutno dozvoljava! Vučević: Zabrinut sam za sudbinu našeg naroda na Kosmetu!
Podeli vest
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević rekao je danas povodom hapšenja petorice Srba i zatvaranja filijala Pošta Srbije da je veoma zabrinut za sudbinu naroda na Kosovu i Metohiji kao i da je nezadovoljan reakcijom međunarodne zajednice.
- Veoma sam zabrinut za sudbinu naroda na Kosovu i Metohiji. Nezadovoljan sam reakcijom međunarodne zajednice, jer mislim da dobar deo njih prećutno dozvoljava da Aljbin Kurti radi to što radi, jer da ne dozvoljavaju, sankcionisali bi ga - rekao je Vučević novinarima u rudniku Resavica koji je posetio povodom Dana rudara.
Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković ocenio je danas da je veoma značajna vest za opstanak srpskog naroda otvaranje više stotina radnih mesta za Srbe sa KiM što je najavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
06.08.2024
12:53
On je rekao da su pre dva dana uhapsili petoricu Srba u Pomoravlju i da su se "sad setili da su ti ljudi počinili navodne zločine 1999. godine".
- Gađaju nam svaku porodicu. Kurti nam je zabranio hranu, lekove, oduzeo benzinske pumpe, deo eletroenergetskog sistema, napadao domove zdravlja i ambulante. Sada nam je zabranio i poštu, prethodno Poštansku štedionicu. Još samo škole i obdaništa. I onda će tobože zavladati red i poredak onoga što oni zovu Kosovo, a mi kažemo pokrajina Kosovo i Metohija - rekao je Vučević.
On je dodao da je cilj potpunog bezakonja i terora nad Srbima da Kosovo i Metohija budu potpuno etnički očišćeni od njih.
Odluka državnog rukovodstva Srbije o otvaranju više stotina radnih mesta na Kosovu i Metohiji predstavlja podstrek za ostanak i opstanak srpskog naroda na teritoriji tzv. Kosova, ocenio je predsednik Srpske liste Zlatan Elek.
Srpski narod je propatio kroz istoriju, a najveća stradanja su se dogodila u kontinuitetu tokom 20. veka. O ovoj bolnoj, ali bitnoj temi govorio je gost Info jutra Radomir Pavlović, predsednik udruženja Most Srebrenica.
06.08.2024
09:53
- Žele da Srbi ostanu u enklavicama, kao u rezervatima. Valjda će se neko iz međunarodne zajednice probuditi. Mi imamo samo mogućnost da politički reagujemo, sve ostalo nas vodi u sukobe i rat. Kurti to i želi, jer zna da ne bismo ratovali protiv njega, već protiv NATO. To je njegov cilj i očigledno ima podršku dela međunarodne zajednice, na sramotu cele Evrope - ocenio je Vučević.
On je dodao da je pošta deo dogovora iz 2013. i 2015. godine, iz Brisela.
- To je festival demokratije i ljudskih prava. Za sve, sem za Srbe. Kad su Srbi u pitanju onda nema nepovredivosti granica i nema sporazuma koji su prihvaćeni. Nadam se da ćemo imati političke mudrosti i snage da sačuvamo naš stradalni narod na Kosovu i Metohiji - zaključio je premijer Miloš Vučević.
Petorica Srba uhapšena su zbog navodnih ratnih zločina, a Kurti nastavlja svoje terorističko delovanje protiv našeg naroda na Kosovu i Metohiji. O ovoj temi govorili su gosti Info jutra Nemanja Starović, ministar za zapošljavanje i Ibro Ibrahimović iz SPS.
Kako saznajemo, Kurtijeva Kosovska policija današnju akciju upada u objekte Pošte Srbije na severu KiM sprovela je bez pisanog naloga suda, i to na osnovu usmene naredbe.
Ministar spoljnih poslova Srbije Marko Đurić poručio je danas da Srbija nastoji da odgovorno pristupa svakom problemu, uključujući i pitanje Kosova i Metohije, boreći se za svoje interese i ukazujući na sve ono kroz šta srpski narod prolazi, naročito "u južnoj srpskoj pokrajni".
Stanovnici srpskih sredina iz oblasti Kosovskog Pomoravlja okupili su se danas u Pasjanu, naselju kod Gnjilana, kako bi izrazili miran protest zbog hapšenja Srba, po optužbi za navodne ratne zločine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Beskrajno poštovanje među narodima koji čine Rusiju bilo je ključno za nastanak i očuvanje multinacionalne države, izjavio je predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin, obraćajući se na svečanosti povodom početka Godine jedinstva naroda.
Jelena Zorić, novinarka tajkunskog Vremena, stavila je tačku na pokušaje hejterskih medija da zaplenu pet tona marihuane u Konjuhu povežu sa lažnom aferom Jovanjica.
Takmičar Crvenih Aleksa Erski otkrio je da postoji zavera protiv Sanje Kalinović iz suprotnog tima, međutim, kako je sam naveo to polazi od Anabele Zonai.
Aleksandar Miljević, koji je eliminisan iz Exatlona, osudio je postupak Jovana Radulovića Jodžira, koji je tokom sinoćne borbe tražio da se igra, sa Jovanom Ikićem, ponovi.
Marko Nikolić i Nemanja Radovanović nasamo su pričali o sukobu Amele Zonai i Sanje Kalinović i doneli su zaključak da ih je Aleksa Erski namerno zavadio.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Kinezi uvode zabranu skrivenih ručki na vratima električnih automobila i time zadaju ozbiljan udarac dizajnu koji je uveo Ilon Mask. Kako navode, odluku su doneli iz bezbedonosnih razloga.
Prema podacima Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut", svaka peta osoba u Srbiji je gojazna, dok svaka treća ima prekomernu telesnu masu.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je danas sa rukovodstvom naftne kompanije ADNOK iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, Omarom Al Suvaidijem i Naserom Al Muhairijem, o budućoj saradnji u naftnom sektoru Srbije.
U nastavku akcije na suzbijanju distribucije droge, UKP, PU za grad Novi Sad i Više javno tužilaštvo u Beogradu uhapsili su u Surčinu više osoba i zaplenili više od 80 kilograma droge, kao i dva automobila i veću količina novca za koji se sumnja da potiče od prodaje droge.
Grupa Aleksandra Aleksića, poznatog pod nadimkom Kravica, duži vremenski period sprovodila je brutalno reketiranje vlasnika restorana i firmi, koristeći pretnje smrću, ucene i zastrašivanje kao osnovni metod pritiska.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije Policijske uprave za grad Beograd, u saradnji sa Trećim osnovnim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su L. M. (22) zbog sumnje da je izvršio krivično delo izazivanje opšte opasnosti u saizvršilaštvu.
Bankarska službenica D. I. uhapšena je danas u Novom Sadu zbog sumnje da sa računa svojih klijenata neovlašćeno prebacivala novac na svoj bankovni račun i tako pokrala više od 10 miliona dinara.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušan je državljanin Crne Gore Vukašin M. (20) zbog sumnje da je 30. januara u ulici Ratka Mitrovića, na Čukarici, na podmukao način pokušao da liši života oštećenog D.S. i jer je neovlašćeno nosio pištolj sa pripadajućom municijom, za čije nabavljanje i držanje nije imao odobrenje nadležnog organa.
Kineski naučnici saopštili su da su razvili kompaktno mikrotalasno oružje ultra visoke snage, za koje tvrde da može da utiče na rad satelita sistema Starlink u niskoj Zemljinoj orbiti, prenosi "South China Morning Post".
Američki predsednik Donald Tramp javno je danas podržao mađarskog premijera Viktora Orbana pred parlamentarne izbore u Mađarskoj, zakazane za 12. april, poručivši da je reč o „zaista snažnom i moćnom lideru“ koji ima njegovu punu podršku.
Ukrajina, koju je Rusija spremna da vidi kao susednu državu, mora imati neutralan status i biti dobronamerna, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov u intervjuu Riku Sančezu za televiziju RT, povodom Dana diplomatskog radnika.
Retka fotografija kompletne glumačke ekipe iz osmog nastavka serijala "Lude godine" probudila je snažnu nostalgiju i oduševljenje među fanovima, vraćajući u fokus kultnu "Drugu Žikinu dinastiju" i legende domaćeg filma.
Popularna pevačica Adison Rej nastupala je na dodeli Gremi nagrada i iiako joj je nagrada izmakla, ipak je ostala upamćena, i to po nastupu u pelenama.
Talula Bankhed, jedna od najskandaloznijih zvezda zlatnog doba Holivuda, vodila je krajnje razuzdan život, a brojne veze sa muškarcima i ženama, zavisnost od alkohola i cigareta, kao i polne bolesti, dovele su do toga da sa samo 31 godinom ostane bez materice.
Pevačica Jelena Karleuša našla se na teškim mukama kada je u igrici Informera morala da otkrije šta joj prvo pada na pamet kada čuje određene pojmove ili imena.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar