Ratko Mladić, nekadašnji komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske general, izgubio je svest u haškoj pritvorskoj bolnici nakon čega je pao i povredio glavu, navodi njegov sin Darko Mladić!
General VRS Ratko Mladić se inače nalazi u bolnici od aprila zbog nemogućnosti kretanja što je prema navodima njegovog sina izazvalo dodatne komplikacije. Darko Mladić navodi da je u ponedeljak prošle sedmice otišao u Holandiju kako bi posetio oca, ali mu je javljeno da je on povređen i da je prebačen u civilnu bolnicu.
Lažni ekolozi i dežurni hejteri, koji prave haos u Srbiji sve glumatajući brigu za zaštitu životne sredine, a zapravo želeći nasilno da otmu državu i dođu na vlast, zaratili su između sebe!
Premijer Miloš Vučević izjavio je danas da željom za otvaranjem mosta na Ibru u Kosovskoj Mitrovici Aljbin Kurti hoće da izazove rat!
16.08.2024
11:35
- Javili su nam da je doživeo taj pad i veliki udarac u glavu pošto se onesvestio u stojećem položaju i pao. Tada su ga, valjda, digli. Rekli su nam da ne dolazimo u posetu. Onda smo išli u tu građansku bolnicu da ga vidimo - rekao je Darko.
Dodao je da je general bio svestan, ali da ne zna uopšte kako je pao.
- Tu je zadržan dva dana pa vraćen. Stanje je nepromenjeno u smislu da je vezan za krevet i da je veoma osetljivo - rekao je Darko Mladić.
Premijer Srbije Miloš Vučević prokomentarisao je tezu izvršnog direktora BIRODI Zorana Gavrilovića da predsednik Srbije Aleksandar Vučić nema ustavno pravo da razgovara sa narodom.
Lideri i liderčići jalove srpske opozicije, koji se svakodnevno oglašavaju na društvenim mrežama i u tajkunskim medijima svakakvim povodima a neretko i bez povoda, naprasno su zaćutali nakon što je u zvaničnom dokumentu Ministarstva spoljnih poslova Kine jasno i pitko objašnjeno da iza demonstracija 2022. i 2023. godine, kao i tokom nedavnih protesta u Beogradu, stoje proevropske i proameričke nevladine organizacije!
16.08.2024
10:15
Ukazao je na to da je generalovo stanje i dalje veoma loše odnosno da je vezan za krevet i da ne može da brine o sebi od kada su prestali da mu rade bubrezi.
- Ne mogu da kažem da se stanje pogoršalo, ali ni da se poboljšalo - rekao je Darko Mladić.
Navodi da u haškom pritvoru nije prava bolnica nego više stacionar, pa za bilo šta ozbiljnije nemaju resurse, tako da je general Mladić i ranije par puta prebacivan u civilnu državnu bolnicu kada je imao neke intervencije ili posmatranja.
General Mladić posle pada ima dodatne komplikacije, ogroman pritisak, koji ne može da se spusti ni posle nekoliko dana.
- Mi smo sada slabo u kontaktu, ali i dalje komuniciramo - rekao je Darko.
Mladić podseća da su od aprila njegovog oca posetila dva srpska lekara, nefrolog i neuropsihijatar, od kojih su dobijeni izveštaji.
- Potpuno nam je jasno, što se tiče otkazivanja bubrega u aprilu, zbog čega je završio u bolnici i bio u životnoj opasnosti, da je to greška njihovih lekara u Hagu, iako oni to negiraju. To se desilo njihovom greškom, a ne iz neobjašnjenih razloga, kako njihovi doktori kažu, nego je jasno da nije vođeno računa o gubitku tečnosti - rekao je Darko.
Ratko Mladić, podsetimo, suđen je pred Haškim tribunalom u junu 2021. godine na doživotni zatvor. Zbog lošeg zdravstvenog stanja Mladićeva porodica i branioci su više puta tražili da mu se omogući lečenje na slobodi, ali ti zahtevi su odbijani.
Mladić je operisan 8. januara u holandskoj bolnici i ugrađen mu je pejsmejker.
Hejterska holidej opozicija osmislila je plan kojim nasilnim putem žele da duđu na vlast, pa udruženim snagama sa lažnim ekolozima, izazivajući haos na ulicama širom zemlje, žele da slome kičmu Srbiji, baš onako kako su uništili čitavu jednu granu industrije, kada je u pitanju rudarstvo!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lažni ekolozi i dežurni hejteri, koji prave haos u Srbiji sve glumatajući brigu za zaštitu životne sredine, a zapravo želeći nasilno da otmu državu i dođu na vlast, zaratili su između sebe!
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Najbolja babica u Srbiji za 2026. godinu, Biljana Vasiljević iz Opšte bolnice u Novom Pazaru, više od četiri decenije posvećeno brine o porodiljama, potvrđujući da je ovaj posao pre svega poziv koji se radi srcem.
Zabrana fizičkog kažnjavanja dece, ukidanje maloletničkih brakova i veća kontrola države nad roditeljima, samo su neke od izmena koje će doneti novi Porodični zakon. Za one koji pravila ne poštuju slede sankcije.
Akcija "Kaciga glavu čuva", koju Auto-moto savez Srbije tradicionalno organizuje i sprovodi uz podršku Uprave saobraćajne policije MUP-a Republike Srbije, održana je danas u Parku prijateljstva na Ušću.
Srpska kompanija "Aman" postala je vlasnik 100% udela u kompaniji PTP DIS d.o.o. iz Krnjeva. Ovom akvizicijom nastao je najveći domaći trgovinski lanac, sa više od 5.000 zaposlenih i godišnjim prometom većim od 600 miliona evra.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić upozorio je da ratni sukobi imaju dalekosežne posledice ne samo na tržište nafte, već i na globalne lance snabdevanja. On je naveo da će osnovne životne namirnice biti obezbeđene.
Nišlija M.M. i njegova supruga M.M.M. roditelji trinaestogodišnjaka koji je 5. oktobra 2023. godine u svojoj kući u Niškoj Banji ubio školskog drug Andreja Simića ni danas nisu izneli odbranu. Tokom današnjeg glavnog pretresa, koji je zatvoren za javnost, saslušano je osoblje škole "Ivan Goran Kovačić koju su pohađali i žrtva i njegov ubica.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Leskovcu uhapsili su P. S. (24), iz okoline Leskovca, zbog sumnje da je pretukao 44-godišnjeg muškarca, a sada je on saslušan u Višem javnom tužilaštvu u Leskovcu koje traži pritvor.
Zagrebački policajci su u noći između petka i subote, oko 1 sat, u Ulici grada Vukovara, tokom kontrole saobraćaja zaustavili vozača (19) koji je upravljao "bmw"-om zagrebačkih tabli.
Poslednjih dana internetu su se pojačale glasine da je Ilon Mask "uključio" satelitski komunikacioni sistem Starlink da bi "radio iznad ruske teritorije".
Američki potpredsednik Džej Di Vens stigao je u Mađarsku uoči parlamentarnih izbora, sa ciljem da pruži podršku kampanji aktuelnog premijera Viktora Orbana.
Američki predsednik Donald Tramp nalazi se pred ključnom odlukom - da li da pokrene napad na iransku infrastrukturu ili da produži rok i da šansu pregovorima, prenosi Aksios.
Francuski brzi voz sudario se jutros oko sedam časova po lokalnom vremenu sa kamionom na pružnom prelazu između Betina i Lansa, u regionu Pa de Kale na severu Francuske, objavio je Mond.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Glumac Džonatan Mejdžors i njegov kolega Džej-Si Kilkojn doživeli su ozbiljnu nezgodu na snimanju novog akcionog filma kada su pali kroz prozor direktno na beton.
Epl (Apple) je započeo probnu proizvodnju svog prvog preklopnog telefona, iPhone Fold, koji bi mogao biti predstavljen u septembru, a prodaja startovati u decembru.
Jedan od najpopularnijih grčkih pevača Konstantinos Kufos uskoro stiže u Beograd, a pred koncert otvoreno govori o tremi, srpskoj publici, koleginicama i odnosu između dve muzičke scene.
Pevač Zdravko Čolić održao je sinoć peti koncert u Sarajevu, a trenutak kada je prišao svojoj ljubavi iz mladosti glumici Jasni Orneli Beri bio je upečatljiv.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar