General Stupar postavio NATO Ponoša na mesto: Umesto da je u zatvoru, on obmanjuje narod u Srbiji!
Podeli vest
General Milorad Stupar reagovao je na izjave Zdravka Ponoša, bivšeg načelnika Generalštaba VS, koji se protivi vraćanju vojnog roka.
- Dugogodišnji napori državnog i vojnog rukovodstva na čelu sa predsednikom države Aleksandrom Vučićem da u složenim međunarodnim odnosima u svetu, složenom geostrategijskom i vojnopolitičkom okruženju Republike Srbije, izgrade moćan sistem odbrane u cilju odvraćanja od bilo kakve agresije na Republiku Srbiju su vidljivi. Dugogodišnji napori su vidljivi pre svega u jačanju vojske Srbije, kao kičme sistema odbrane. Nažalost, napredak u izgradnji, pre svega, Vojske Srbije pokušvaju se minimizirati u javnosti, u čemu najviše prednjači mađi referent Ponoš Zdravko - kaže general Stupar.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković odgovorio je putem društvene mreže Iks NATO generalu Zdravku Ponošu na podsmevanje zbog pomoći koju Srbija šalje našem narodu na Kosmetu.
Islamistička "Slobodna Bosna" ne prestaje sa besmislenim narativom i jeftinom indoktrinacijom svojih sledbenika, a ovog puta podržali su propalog predsedničkog kandidata Zdravka Ponoša koji se iznova meša tamo gde mu nije mesto - ekspert nad ekspertima.
15.09.2024
09:50
Prema njegovim rečima, Ponoš je opasan zbog narušavanja potrebnog konsenzusa u državi oko snaženja sistema odbrane.
- Naši građani su objektivno zbunjeni, jer se mlađi refernt Ponoš predstavlja kao general i da je obavljao dužnost načelnika Generalštaba vojske, pa otuda obraćaju pažnju na njegove izjave ceneći da se radi o stvarnom, a ne lažnom generalu. Mnogi građani Srbije ne znaju da je mlađi refernet Zdravko Ponoš unapređen u čin generala mimo zakona iako nije imao školu za generala, niti je uspešno obavljao sve potrebne dužnosti da bi bio unapređen u generala. Međutim, tadašnji pretsednik države Boris Tadić ga je mimo zakona unapređivao i postavio na dužnost načelnika Generalštaba Vojske Srbije. Postavljanje mlađeg referenta Ponoša za nečelnika Generalštaba Vojske Srbije je jedna od najvećih sramota Vojske Srbije kroz istoriju - ističe Stupar, i dodaje:
- Obavljajući dužnost načelnika Generalštaba, uz podršku Tadića, mlađi referent Ponoš je vršio takozvanu ,"reformu vojske"' po strategijskom pregledu odbrane iz 2007 godine. Taj strategijski pregled odbrane nije nikada usvojila Vlada Srbije, zašta je i sada nadležna, a ne predsednik države. Mnogo nezakonitih radnji je tandem "Tadić - Ponoš" učinio Vojsci Srbije, a osnovni je da su sa 400 borbenih bataljona vojsku sveli na 100 bataljona. Usled tako neplanskog i brzog rasformiranja borbenih jedinica došlo je do ogromnog viška naoružanja i vojne opreme. Višak opreme se najčešće rashodova i bud zašto prodavao kao furda, a višak municije je skladišten mimo propisanih tehničkih uslova u malobrojna skladišta, često puta na otvorenom prostoru - podseća Stupar.
Član Predsedništva Srpske napredne stranke Miloš Terzić reagovao je na sramnu objavu NATO generala i propalog predsedničkog kandidata Zdravka Ponoša koji je otvoreno priznao da je protiv uvođenja obaveznog vojnog roka
Sve što podrazumeva podršku srpskom narodu i što ne ide na ruku Aljbinu Kurtiju za NATO generala Zdravka Ponoša po difoltu predstavlja besmislicu. Svojim postupcima Ponoš je nebrojeno puta dokazao da je najobičniji poslušnik srbofobnih ambasada, a koliko je štete naneo srpskoj državi i vojsci najbolje se može sagledati kroz američke depeše, gde se o njemu govori kao korisnom idiotu stranih obaveštajnih agencija u srcu srpskog bezbednosnog sistema, saopštio je član Predsedništva SNS Miloš Terzić u odgovoru Zdravku Ponošu.
13.09.2024
21:54
General kaže da je ovo imalo katastrofalne posledice.
- Zbog nestručnog komandovanja od strane mlađeg referenta, u noći 19. na 20. oktobar 2006. godine u rejonu skladišta na Кarađorđevom brdu pored Paraćina došlo je do eksplozije oko 3.500 tona različite municije i eksploziva, šteta se meri milijardama dinara. Umesto da bude u zatvoru mlađi referent Ponoš kritikuje velike napore državnog i vojnog rukovotstva na vraćanju obaveznog služenja vojnog roka kao temelja razvijanja koncepta totalne odbrane u uslovima proglašene vojne neutralnosti Republike Srbije - naglašava Stupar.
Foto: Wikipedia
Eksplozija skladišta municije kod Paraćina 2006. godine
Naš sagovornik dodaje da je postupak "odmrzavanja" služenja vojnog roka pokrenut zahtevom Generalštaba 4. januara 2024 godine, u kojem je argumentovano obrazloženo da dalje unapređenje borbenih mogućnosti Vojske Srbije, a pogotovo sistema odbrane, nije moguće bez "odmrzavanja" obaveznog služenja vojnog roka.
- Predsednik države je prihvatio argumente za vraćanje obaveznog služenja vojnog roka i tražio da mu se do 1. maja 2024 godine dostave predlozi o varijantama služenja obaveznog vojnog roka. Na adresu vojnog kabineta predsedika države stigle su desetine varijanti predloga od Ministarstva odbrane, Generalštaba i udruženja boraca - veretana. Na osnovu sveobuhvatne analize, predsednik države se odlučio da predloži "odmrzavanje" obaveznog služenja vojnog roka i predlog, uz svoju saglasnost, dostavio Vladi Srbije. Sada treba da se verifikuje predlog i da Vlada Srbije predloži Narodnoj skupštini izmene u Zakonu o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi na usvajanje. Dakle, radi se sve u skladu sa nadležnostima i zakonom, upravo suprotno od onoga sto je radio tandem Tadić - Ponoš - objašnjava Stupar, i dodaje da Ponoš nikada nije izvodio osnovnu obuku vojnika, odnosno pešadijsku obuku, imajući u vidu rod vojske u kojem je služio.
- Zato začuđuje neverovatna upornost čoveka da se meša u one stvari za koje nije stručan. Cenimo da su mu namere nečasne i da je od svojih dugogodišnjih naredbodavaca dobio zadatak da sprečava postizanje potrebnog konsenzusa u izgradnji snažnog i odvraćajućeg sistema odbrane Republike Srbije - zaključuje general Stupar.
Postupci lidera pozicije tajkuna Dragana Đilasa, njegove desne ruke Marinike Tepić i prilepka i NATO lobiste Zdravka Ponoša su, u najmanju ruku neozbiljni, s obzirom na to da kukaju po svim opozicionim televizijama da predsednik Srbije Aleksandar Vučić neće sa njima u duel. Međutim, kada im to bude ponuđeno, oni od toga beže kao đavo od krsta.
NATO general i lider stranke Srbija centar Zdravko Ponoš jasno je stavio do znanja da se srpska opozicija plaši duela sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.
Zdravko Ponoš, lider stranke Srbija centar, gostujući na tajkunskoj televiziji našao se pozvan da priča o Kosovu i Metohiji, a za vreme režima, čiji je on bio deo, dali su sve šiptarima što se moglo dati!
Zdravko Ponoš, lider stranke Srbija centar, gostujući na tajkunskoj televiziji licemerno je poručio da se neće kopati u rudniku, a dok je on bio na vlasti trebalo je da preoru celu zemlju!
Jelena Obućina, urednica TV Nova i megafon Dragana Đilasa, besno je poručila Zdravku Ponošu da Srbija ne sme da ostane mirna do 2027. godine, da treba izazvati ili podgrejati neku krizu i da samo ulica može da pomogne.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković odgovorio je putem društvene mreže Iks NATO generalu Zdravku Ponošu na podsmevanje zbog pomoći koju Srbija šalje našem narodu na Kosmetu.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" saopštio je danas da je na teritoriji Srbije ove nedelje registrovan veći broj obolelih od gripa u odnosu na prethodnu nedelju.
Vlada Srbije produžila je zabranu izvoza nafte i naftnih derivata do 2. aprila 2026. godine. Uz to, država pušta i 40.000 tona dizela iz rezervi kao dodatnu meru za zaštitu tržišta.
M.L. (65) iz okoline Zrenjanina uhapšen je zbog sumnje da je ubio Ivana Vijoglavina (35), a prema nezvaničnim informacijama, Vijoglavin je ubijen tako što mu je prerezan grkljan.
Ivan Vijoglavin (36) nestao je 3. januara ove godine, a njegovo telo je nađeno 12. marta u Tisi. Dvojica muškarca uhapšeni su zbog sumnje da su ga ubili i telo bacili u reku, u nameri da prikriju tragove.
Centralna komanda američke vojske (CENTCOM), nadležna za Bliski istok, potvrdila je da je jedan lovac F-35, koji je bio u misiji iznad Irana, morao prinudno da sleti u bazu na Bliskom istoku.
Ruska policija privela je danas osumnjičenog za izazivanje eksplozije u banci u ulici Menžinskog, saopštila je portparolka ruskog Ministarstva unutrašnjih poslova Irina Volk, a prema navodima izvora, reč je o 15-godišnjem tinejdžeru koji je postupao po nalogu "ukrajinskih prevaranata".
Američki lovac F-35 izvršio je prinudno sletanje na američku vazduhoplovnu bazu na Bliskom istoku nakon što je pogođen, kako se veruje, od strane Irana, javljaju američki mediji.
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Starleta Stanija Dobrojević sletela je na aerodrom "Nikola Tesla" u Beogradu, kada je progovorila o svom ulasku u "Elitu", pa priznala da zbog rijalitija ne razgovara sa majkom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar