Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Njujorku da po Rezoluciji 1244 Saveta bezbednosti UN privremene institucije samouprave u Prištini nemaju prava na postojanje i formiranje bilo kakvih oružanih snaga.
- Nije to nešto što može da ugrozi Vojsku Srbije, ali može da ugrozi opstanak Srba na Kosovu, nema nikakve sumnje - rekao je Vučić, odgovarajući na pitanje novinara da prokomentariše izjavu ministra odbrane privremenih institucija samouprave u Prištini u kojima je najavio transformaciju tzv. kosovskih bezbednosnih snaga u vojsku.
Foto: Informer
On je podsetio da je po Rezoluciji 1244 tzv. OVK morala da bude rasformirana, a umesto toga je, kako kaže, Priština napravila svoju vojsku.
Vučić je ocenio da se rat u Evropi (sukob u Ukrajini) mora što pre završiti, kao i da bi Srbija i Evropa imali veći ekonomski rast da rata nema.
Najavio je susret u Njujorku sa predsednicom MMF-a Kristalinom Georgijevom.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom obraćanja iz Njujorka između ostalog spomenuo je i razgovor sa Zoranom Đinđićem, a te 2001. ili 2002. godine rekao mu je da "ta đubrad" želi sve da nam uzmu, a ne samo Kosovo i Metohiju.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obratio se iz Njujorka gde je istakao da će rezolucija 1244 biti deo govora, te da će da prati ukoliko na primer Bajden bude govorio više od 20 minuta toliko će i on, jer to pravo niko ne može da mu ospori.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić obratio se uživo iz Njujorka, kako bi građane obavestio šta ga očekuje na dvodnevnom Samitu o budućnosti, u okviru 79. sednice Generalne skupštine UN, koji je uvod u generalnu debatu sednice u utorak, 24. septembra.
Propali političar i opozicionar Nemanja Šarović lažima je, pre nekoliko dana kod opozicionog novinara Aleksandra Dikića, napao predsednika Srbije Aleksandra Vučića po pitanju Kosova i Metohije, a potom je izgovorio skandaloznu rečenicu u kojoj poziva Vučića da izvrši samoubistvo.
Pisac Muharem Bazdulj raskrinkao je hrvatske medije time što je poručio da nema boljeg dokaza da predsednik Srbije Aleksandar Vučić vodi dobru, suverenističku politiku od toga da ga napadaju hrvatski mediji.
Pisac Muhamer Bazdulj gostovao je na TV Prva gde je govorio o mnogim temama, a dotakao se i toga zbog čega on misli da je Srbija stabilna i bezbedna zemlja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić tokom obraćanja iz Njujorka između ostalog spomenuo je i razgovor sa Zoranom Đinđićem, a te 2001. ili 2002. godine rekao mu je da "ta đubrad" želi sve da nam uzmu, a ne samo Kosovo i Metohiju.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas s predsednikom Vlade Češke Republike Andrejem Babišem, koji boravi u dvodnevnoj zvaničnoj poseti. Nakon sastanka usledile su izjave za medije.
Kazahstan i Kina potpisali su više od 70 komercijalnih dokumenata vrednih preko 15 milijardi dolara, čime Peking dodatno učvršćuje položaj u zemlji koju je Rusija vekovima smatrala prostorom svojih posebnih ekonomskih i političkih interesa.
U Novom Sadu u 63. godini preminuo je Siniša Kostić, novinar, dopisnik više medija, pesnik, boem,čovek plemenitog srca koji je neizmerno voleo svoj zavičaj.
Nacionalni park „Tara“ nedavno je obeležio 45 godina postojanja, od dana kada je ustanovljeno da su prirodne vrednosti Tare iznad prosečnih i da imaju nacionalni značaj
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski potpisala je ugovor sa direktorom Zavoda za zaštitu spomenika kulture Niš Dušanom Andrejevićem.
Srpkinja V. P. (41) pronađena je mrtva u utorak u automobilu u Dalasu u Sjedinjenim Američkim Državama, a zbog sumnje da je počinio stravičan zločin, uhapšen je njen partner.
Poznati biznismen iz Gizena osuđen je na 15 godina zatvora zbog učestvovanja u ubistvu dvojice visokopozicioniranih pripadnika "škaljarskog klana", Alana Kožara i Damira Hadžića, koji su 23. jula 2020. godine likvidirani na grčkom ostrvu Krf.
U slovenačkim medijima pojavio se snimak privođenja Amira Uzunovića (39), državljanina Bosne i Hercegovine koji je u slovenačkom mestu Vuhred nožem zverski usmrtio suprugu Zijadu, pa danima bežao od policije preplivavajući hladnu Dravu.
Glumica Eva Ras ponovo je zatalasala javnost i pokrenula lavinu reakcija na Fejsbuku, u kom je oštro napisala šta misli o nekadašnjoj državi Jugoslaviji.
Slavna nemacka manekenka i jedna od najpoželjnijih žena sveta, Hajdi Klum (53), ponovo je uspela da zapali društvene mreže i dovede atmosferu do usijanja.
Otkrivanje novih destinacija i beg od svakodnevnog stresa nisu samo uživanje, nauka je potvrdila da boravak u novim predelima direktno usporava proces starenja i obnavlja organizam
Industrijsko udruženje GSMA tvrdi da bi isključivanje kineskih dobavljača iz evropskih telekomunikacionih mreža koštalo između 30 i 40 milijardi evra, a Evropska komisija procenjuje da bi troškovi bili približno četiri puta manji.
Nutricionisti tvrde da izbacivanje belog hleba može brzo smanjiti težinu, ublažiti glad i popraviti varenje. Uz vidljivo smanjenje težine, poboljšaće se i metabolizam, a primetićete i promenu u raspoloženju.
Pevačica Edita Aradinović zahvalila se na čestitkama nakon porođaja, ali i otkrila da ne zna gde se nalazi posle svega, kao i da nije sigurna koji je horoskopski znak ćerka.
Pevačica Nadežda Biljić je privukla ogromnu pažnju javnosti kada je njen snimak u kom posvećuje pesmu predsedniku Aleksandru Vučiću postao viralan na internetu!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.