Premijer detonirao Lutovca u Skupštini: Vaša politika me mnogo podseća na Boba Roka iz Alana Forda
Podeli vest
Premijer Miloš Vučević odgovorio je Zoranu Lutovcu, opozicionom poslaniku, koji je uputio kritike na račun rebalansa budžeta.
Nadam se da ova opaska na nekoga ko ima problem s vratom nije bila zlurada. Nije vam uspela šala, čak je vrlo neukusno to što ste rekli. I to vam kažem gledajući vas u oči. Što se tiče kritičkih navoda za rebalans budžeta, a odnosili su se na poziciju Ministarstva energetike i rudartva i pozicije od 70 miliona evra.
Opozicija je još jednom pokazala da ne mari ni za pitanje srpskog nacionalnog identiteta, ovog puta, u našem Zakonodavnom telu zavapio je lider DS-a Zoran Lutovac da srce Srbije- Kosovo i Metohija nisu deo naše zemlje!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa predsednikom Kipra Nikosom Hristodulidisom u Njujorku, a srdačan prijateljski susret objavio je na Instagram nalogu.
23.09.2024
18:02
U pitanju je zelena tranzicija postojećih rudnika, a ne litijum. I da jeste litijum mi bismo to rekli, jer se ponosimo sa srpskim bogatstvom. Nije nikakva skrivena pozicija.
Što se tiče izdvajanja za BIA, ja sam siguran da vi kao patriote podržavate da agencija koja pruža obaveštajnu zaštitu naše države mislite da treba da imaju najbolju opremu i sredstva, a ovaj novac se tiče dodatne računarske opreme i savremenih sistema i pružaju bolju kontraobaveštajnu zaštitu države i građana.
Prvi potpredsednik Vlade i ministar finansija Siniša Mali, podsetio je Zorana Lutovca na vreme kada je DS krojio političku i finasijsku kapu Srbije i na imena ljudi koji su ostali bez posla tada.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se u Njujorku sa generalnim direktorom kompanije Filip Moris Jacekom Olčakom.
23.09.2024
16:49
Premijer se dotakao i izjave Lutovca, koji je istakao da "što je manje Srba na KiM, više se novca izdvaja za Kancelariju za KiM" i naglasio da bi svi poslanici u Narodnoj skupštini trebalo da podrže, jer je usmereno na jačanje kapaciteta srpske zajednice i institucija na KiM.
- To je usmereno na narod koji ostaje bez posla, institucija, a ne na gubljenje i “utapanje”, kako ste vi rekli, u prištinske institucije. Valjda je to zaslužilo da dobije podršku svih poslanika u Narodnoj skupštini Srbije. To je dobra vest da imamo više novca u budžetu i svesni smo odgovornosti prema KiM, da čuvamo Trepču.
Snažno podržavam tu politiku naše države da više izdvajamo za Srbe na KiM. Nadam se da ćemo uskoro pred vas izaći sa predlogom zakona koji će teritoriju KiM proglasiti za područje od posebne socijalne zaštite, gde ćemo stvoriti novi paket podrške i pomoći ljudima koji su svakodnevno izloženi teroru i da dođe do etničkog čišćenja, što je politika Kurtija. I vas bih zamolio da u tri rečenice kažete šta je vaša politika o KiM?
Ne znam da li je tačno, negde sam pročitao ili čuo, da vašoj stranci ide glavni odbor i da vi imate nameru da se opet kandidujete za predsednika stranke. Ja ću vam dati pro bono savet, najbolje da vi mnogo ne diskutujete do tog odbora. Pošto volite Alana Forda i humor, vaša politika i vi lično me mnogo podsećate na obraćanje Boba Roka Alanu Fordu- “Bežimo Alane, njih je dvoje, a mi smo sami”.E, to vam je vaša politika!
Ministar finansija Siniša Mali izjavio je danas da u Srbiji, na ponos svih građana, ima sve više diplomatskih poseta, da se Srbija promenila, a kada se govori o ekonomiji, naveo je da ekonomska strategija pokazuju dobre rezultate.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Opozicija je još jednom pokazala da ne mari ni za pitanje srpskog nacionalnog identiteta, ovog puta, u našem Zakonodavnom telu zavapio je lider DS-a Zoran Lutovac da srce Srbije- Kosovo i Metohija nisu deo naše zemlje!
Takmičarka Plavih, Anabela Zonai, iskoristila je svoj minut poziva sa porodicom u Exatlonu. Oni su joj odmah dali savet kako da se ponaša u takmičenju.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Prema najnovijem Global Firepower Indexu za 2025. godinu, Srbija zauzima 63. mesto među 145 država po vojnoj snazi, što je čini najjačom vojnom silom na Balkanu i među zemljama bivše Jugoslavije.
Ubistvo iz nehata koje se dogodilo početkom devedesetih godina i danas se navodi kao jedan od najneobičnijih i najbizarnijih slučajeva u kriminalističkoj istoriji Srbije.
Ubica je Živku Bakiću, poznatom i kao Žića (43), ispalio devet hitaca, ciljajući mu noge i stopala kako bi ga onesposobio da pobegne. Dok je ranjen puzao kroz sneg, napadač mu je prišao i ispalio dva smrtonosna hica u glavu, a potom pokušao da telo zatrpa snegom kako bi prikrio zločin. Ipak, nešto ga je sprečilo da leš u potpunosti sakrije.
Policija i dalje traga za ubicom Živka Bakića, koji je 16. januara ubijen rafalom ispred svoje kuće u Sopotu, dok je bio u dozvoljenoj šetnji sa nanogicom.
Vasilije Gačević, osumnjičeni za ubistvo MMA borca i reprezentativca Srbije Stefana Savića, uhapšen je u ponedeljak u Španiji po Interpolovoj poternici, nakon dve godine skrivanja.
Bela kuća objavila je spisak od 365 uspeha američkog predsednika Donalda Trampa koje je, prema zvaničnom saopštenju, ostvario tokom prve godine svog drugog mandata, među kojima se posebno ističu njegovi posrednički napori u rešavanju rata u Ukrajini.
Slovački premijer Robert Fico obratio se predsednici Evropske komisije Ursuli fon der Lajen sa zahtevom da Brisel suspenduje "zelenu agendu" koja uništava strateške grane industrije.
Novoimenovani ministar odbrane Ukrajine Mihail Fedorov izjavio je da je jedan od ključnih strateških ciljeva Kijeva u ratu nanošenje gubitaka ruskim snagama brzinom od do 50.000 vojnika mesečno.
Francuski predsednik Emanuel Makron privukao je veliku pažnju svetske javnosti kada se na Svetski ekonomski forum u Davosu pojavio noseći plave pilotske sunčane naočare sa ogledalima, dok se obraćao globalnim liderima i predstavnicima poslovnog sveta.
Glumica Branka Katić je pre braka sa američkim rediteljem Džulijanom Farinom bila u vezi sa vaterpolistom Igorom Milanovićem sa kojim je i nakon raskida ostala u prijateljkom odnosu.
Televizijska novinarka Marina Rajević Savić se emotivnom objavom na Instagramu oprostila od dugogodišnjeg prijatelja Miroslava Mike Aleksića koji je preminuo u nedelju.
Kviz "Slagalica" se u četvrtak 22. januara neće emitovati u standardnom terminu od 19.00 sati na Prvom programu RTS, već će biti pomeren za 17.25 sati.
U detinjstvu se borila za goli opstanak, postala žena predsednika a onda starost provela u dobu, život naše glumice Mire Stupice nikada nije bio ravna linija.
Veštačka inteligencija analizira podatke iz jedne noći sna i procenjuje rizik za više od 130 bolesti, uključujući demenciju, rak i Parkinsonovu bolest.
Pevačica Aleksandra Prijović priznala je da se ne snalazi u kuhinji, te je tako za obroke zadužen njen suprug Filip Živojinović ili tim profesionalaca.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar