Vest da je Srbija po prvi put u istoriji dobila investicioni rejting, koja je obradovala je sve sem tajkunskih medija i dežurnih hejtera u regionu, dodatno je dobila na značaju ako se uporede podaci sa 2012. godinom kada su "žuti" vodili zemlju.
Na to je podsetio poznati Iks profil Detektor laži.
- U situaciji kada Srbija ima rekordno visok deficit od 2,2 milijarde evra, Vladi je stigla još jedna loša vest - Standard and Poor's snizio je kreditni rejting Srbije na BB-, sa negativnim izgledom zbog finansijskog stanja u zemlji! Za ministra finansija to je bila očekivana i opravdana odluka agencije Standard and Poor's - navodi se u postu Detektora laži.
Ovo je možda najočigledniji dokaz da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić ekonomski virtoz i vrhovni inženjer srpske politike, kao i da se Srbija danas ni u jednom smislu ne može porediti sa Srbijom od pre promene sistema.
Pogledajte video.
SVAKA ČAST VUČIĆU: DANAS IMAMO INVESTICIONI REJTING A 2012. JE ZATEKAO POTPUNU KATASTROFU!
Celu Srbiju (osim opozicije i medija Junajted grupe) je obradovala vest da je Srbija po prvi put u istoriii dobila investicioni rejting od agencije Standard and Poor's.
„Nije se predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić bavio, niti je komentarisao lokalne izbore ili bilo šta drugo u Crnoj Gori, već su DPS i Milo Đukanović snimljeni da slave rezultate izbora u jednoj lokalnoj samoupravi tako što otvoreno pokazuju frustracije i kompleks niže vrednosti prema Srbiji" , ocenila je predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić.
Propali političar i opozicionar Nemanja Šarović lažima je, pre nekoliko dana kod opozicionog novinara Aleksandra Dikića, napao predsednika Srbije Aleksandra Vučića po pitanju Kosova i Metohije, a potom je izgovorio skandaloznu rečenicu u kojoj poziva Vučića da izvrši samoubistvo.
Srbija koju vodi predsednik Aleksandar Vučić svetlosnim godinama je daleko od Srbije kad je njom vedrilo i oblačilo "žuto preduzeće" na čelu sa Draganom Đilasom! I to dokazuju egzaktne brojke.
Komentari na društvenim mrežama se samo nižu nakon što je predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić pojasnio ko su državljani Srbije koji su vraćeni sa tivatskog aerodroma.
Milan Knežević, lider Demokratske narodne partije Crne Gore, uključio se u program Informer televizije i apelovao na predsednika Srbije Aleksandra Vučića da odloži dolazak u Crnu Goru.
Bezbednosno-informativna agencija (BIA) potvrdila je pisanje Informera i oglasila se zvaničnim saopštenjem u kom se ističe da je odlazak predsednika Srbije Aleksandra Vučića u Crnu Goru događaj visokog rizika.
U ekskluzivnom intervjuu za Blumberg, predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić govorio je o strateškom partnerstvu sa Kinom, napretku Srbije na evropskom putu, velikim ekonomskim dostignućima, saradnji sa Sjedinjenim Državama i položaju zemlje u složenoj geopolitičkoj situaciji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
„Nije se predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić bavio, niti je komentarisao lokalne izbore ili bilo šta drugo u Crnoj Gori, već su DPS i Milo Đukanović snimljeni da slave rezultate izbora u jednoj lokalnoj samoupravi tako što otvoreno pokazuju frustracije i kompleks niže vrednosti prema Srbiji" , ocenila je predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić.
Načelnik PU Čačak Vladan Gojković konačno bi morao da se oglasi i javnosti objasni zašto policija u tom gradu nije zaštitila Milinka Tomaševića, snimatelja "Glasa zapadne Srbije" i "TV Lav Plus", koga su blokaderi linčovali prošlog četvrtka u centru tog grada.
Mirko Poledica, nekadašnji fudbaler a danas jedan od istaknutih blokadera, pridružio se hajci na Sprsku pravoslavnu crkvu (SPC) i donošenja Pojasa Presvete Bogorodice u Srbiju.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Pregrevanje motora jedan je od najčešćih problema sa kojima se vozači susreću tokom leta. Visoke temperature dodatno opterećuju rashladni sistem, pa i manji kvar može dovesti do ozbiljnih oštećenja motora.
Više od 7.000 mladih već je rešilo stambeno pitanje uz subvencionisane kredite za kupovinu prve nekretnine, a nakon proširenja garantne šeme za dodatnih 300 miliona evra, biće odobreno još najmanje 5.000 kredita, poručili su iz Ministarstva finansija.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušani su Veljko T. (27) i Nikola M. (28) zbog postojanja osnova sumnje da su 6. juna 2026. godine na teritoriji opština Grocka pokušali da na podmukao način liše života oštećenog M.N.
Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu policijski službenici PS Novi Beograd doneli su rešenje o zadržavanju S.M. (33) zbog sumnje da je tukao i izujedao policajca.
Šefica evropske diplomatije Kaja Kalas otvoreno je poručila da bi Irska trebalo da napusti svoju višedecenijsku politiku vojne neutralnosti zbog potencijalne opasnosti koja dolazi iz Rusije.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski upozorio je da Kijev ubrzano podiže svoje kapacitete za udare duboko unutar ruske teritorije, kako bi Moskva osetila iste posledice koje trpe ukrajinski gradovi.
Francusko ratno vazduhoplovstvo potvrdilo je da su se njihovi avioni Rafal, trenutno stacionirani u susednoj Litvaniji, uzleteli nakon što je dron otkriven u letonskom vazdušnom prostoru.
Beba koja je gugutala tokom predstave "Bura" Vilijama Šekspira, u kojoj je glavnu ulogu igrao glumac Kenet Brana, izbačena je iz sale nakon što je ometala izvođenje u pozorištu Kraljevske šekspirovske pozorišne trupe u Stratfordu na Ejvonu, rodnom mestu slavnog engleskog pisca.
Bjanka Sensori je režirala spot za pesmu "Gemini Season", a u jednoj od prvih scena pojavljuje se u provokativnom kostimu dok muze kravu, nakon čega joj se pridružuje Kanje Vest, kome predaje posudu sa mlekom.
Istraživači iz kompanije SafeBreach otkrili su bezbednosni propust u Gugl Geminiju na Android uređajima koji je mogao da omogući napadačima da utiču na rad ovog AI asistenta.
Gugl je unapredio svog AI asistenta Gemini u okviru Workspace paketa, pa sada korisnici mogu da koriste razgovore iz Gmaila kao izvor informacija direktno u Gugl Drajvu.
Poznati muzičar Dejan Petrović i njegova supruga Branka ovih dana prošli su kroz agoniju nakon što je njihova ćerka Jovana pretučena, a jedno drugom su oduvek bili najveća podrška.
Pevačicia Anaastasija Ićurup uživa u vezi sa reperom Reljom Despotovićem, a sada je pokazala kako su proslavili njen rođendan na luksuznoj destinaciji.
Glumica Jelisaveta Orašanin i njen kolega Pavle Mensur već neko vreme su u emotivnoj vezi, a kako vreme prolazi tako isplivavaju novi detalji vezani za njih.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.