Vest da je Srbija po prvi put u istoriji dobila investicioni rejting, koja je obradovala je sve sem tajkunskih medija i dežurnih hejtera u regionu, dodatno je dobila na značaju ako se uporede podaci sa 2012. godinom kada su "žuti" vodili zemlju.
Na to je podsetio poznati Iks profil Detektor laži.
- U situaciji kada Srbija ima rekordno visok deficit od 2,2 milijarde evra, Vladi je stigla još jedna loša vest - Standard and Poor's snizio je kreditni rejting Srbije na BB-, sa negativnim izgledom zbog finansijskog stanja u zemlji! Za ministra finansija to je bila očekivana i opravdana odluka agencije Standard and Poor's - navodi se u postu Detektora laži.
Ovo je možda najočigledniji dokaz da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić ekonomski virtoz i vrhovni inženjer srpske politike, kao i da se Srbija danas ni u jednom smislu ne može porediti sa Srbijom od pre promene sistema.
Pogledajte video.
SVAKA ČAST VUČIĆU: DANAS IMAMO INVESTICIONI REJTING A 2012. JE ZATEKAO POTPUNU KATASTROFU!
Celu Srbiju (osim opozicije i medija Junajted grupe) je obradovala vest da je Srbija po prvi put u istoriii dobila investicioni rejting od agencije Standard and Poor's.
„Nije se predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić bavio, niti je komentarisao lokalne izbore ili bilo šta drugo u Crnoj Gori, već su DPS i Milo Đukanović snimljeni da slave rezultate izbora u jednoj lokalnoj samoupravi tako što otvoreno pokazuju frustracije i kompleks niže vrednosti prema Srbiji" , ocenila je predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić.
Propali političar i opozicionar Nemanja Šarović lažima je, pre nekoliko dana kod opozicionog novinara Aleksandra Dikića, napao predsednika Srbije Aleksandra Vučića po pitanju Kosova i Metohije, a potom je izgovorio skandaloznu rečenicu u kojoj poziva Vučića da izvrši samoubistvo.
Srbija koju vodi predsednik Aleksandar Vučić svetlosnim godinama je daleko od Srbije kad je njom vedrilo i oblačilo "žuto preduzeće" na čelu sa Draganom Đilasom! I to dokazuju egzaktne brojke.
Blokaderi i opozicija, njihovi mentori i njihovi ideolozi - čiji je prvi aksiom - što gore Srbiji to bolje njima i njihovim džepovima, nikada nisu oprostili predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i Srpskoj naprednoj stranci što su nezaposlenost u Srbiji niža nego ikad u novijoj istoriji.
Oni koji su tokom prethodnih godinu i po dana tražili izbore sada se ne raduju zato što znaju kakav će rezultat biti i da će poverenje građana opet da dobiju odgovorni i ozbiljni ljudi!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na izjave funkcionera Socijalističke partije Srbije Branka Ružića o požaru u Deliblatskoj peščari i njegovim tvrdnjama da nakon požara ne bi trebalo govoriti o prenameni zemljišta, već o obnovi ekosistema.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
„Nije se predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić bavio, niti je komentarisao lokalne izbore ili bilo šta drugo u Crnoj Gori, već su DPS i Milo Đukanović snimljeni da slave rezultate izbora u jednoj lokalnoj samoupravi tako što otvoreno pokazuju frustracije i kompleks niže vrednosti prema Srbiji" , ocenila je predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić.
Oni koji su tokom prethodnih godinu i po dana tražili izbore sada se ne raduju zato što znaju kakav će rezultat biti i da će poverenje građana opet da dobiju odgovorni i ozbiljni ljudi!
Ruski predsednik Vladimir Putin potpisao je tri ukaza čiji sadržaj nije javno objavljen upravo na dan iznenadne posete direktora CIA Džona Retklifa Moskvi, što je odmah pokrenulo spekulacije o tome šta se nalazi u dokumentima označenim brojevima 605, 606 i 607.
Šampion Exatlona Marko Nikolić i voditeljka Jelena Dimitrijević odmerili su snage u akva kartingu i najavili drugu sezonu najvećeg sportskog rijalitija.
Bivša takmičarka najgledanijeg sportskog rijalitija "Exatlon" Milica Ohman odgovarala je na brza pitanja i otkrila šta joj je ostalo u najlepšem sećanju iz takmičenja.
Nova sezona Exatlona još nije ni počela, a već se uveliko spekuliše o poznatim imenima koja bi mogla da zamene muzičku scenu najtežim sportskim poligonima.
Priča Mileve Ignjatović iz Baščeluka kod Loznice pokazuje da ima raznih ljudi. Dok se jedni posle smrti roditelja otimaju za nasledstvo, drugi za to ne mare, važnije su im nematerijalne stvari.
Na teritoriji Srbije trenutno je aktivno 35 požara na otvorenom prostoru, a najteža situacija i dalje je u Deliblatskoj peščari, dok su požari aktivni i na Stolovima kod Kraljeva, u Lukovu kod Vranja i na planini Goč.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno vreme sa dužim sunčanim intervalima, a lokalna pojava kratkotrajne kiše ili pljuska očekuje se u brdsko-planinskim predelima. Najniža temperatura biće od 13 do 20 stepeni, a najviša od 30 do 34.
Muškarac osumnjičen za silovanje žene na Banovom brdu ranije osuđivan za isto krivično delo kod Hipodroma, saznaje Informer. Samo što je izašao iz zatvora, policija sada traga za njim zbog napada na stariju ženu.
U koordinisanoj akciji crnogorske policije, Uprave carina i tužilaštva uhapšen je D. R. (31) iz Podgorice, zbog sumnje da je pokušao da u Crnu Goru prokrijumčari skupocene mobilne telefone procenjene vrednosti veće od 2,6 miliona evra.
Nemačka bi mogla da ugrozi svoj najviši kreditni rejting AAA ukoliko njena privreda značajno podbaci u odnosu na očekivanja, upozorio je Standard end Purs, dok Berlin istovremeno planira ogromno novo zaduživanje, a troškovi kamata do kraja decenije prete da eksplodiraju.
Veliki požar izbio je u prirodnom rezervatu Utriš kod Anape nakon pada bespilotne letelice, a vatra je već zahvatila 3,5 hektara šume i rastinja, saopštile su vlasti Krasnodarskog kraja.
Direktor CIA Džon Retklif iznenada je stigao u Moskvu zbog direktnih kontakata američkih i ruskih obaveštajnih službi, saopštio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, čime je prvi put zvanično objašnjen razlog misteriozne posete koja je pokrenula brojne spekulacije na Zapadu.
Iranski raketni i napadi dronovima naneli su američkim vojnim bazama na Bliskom istoku daleko veću štetu nego što je Vašington javno priznao, a obnova pogođene infrastrukture i zamena uništene opreme koštaće milijarde dolara.
Uz simfonijske zvuke legendarnih pop hitova, krcat Trg kralja Milana i svečanu atmosferu na Tvrđavi, Niš je započeo proslavu sedme umetnosti i glumačkih ostvarenja.
Ako planirate da na jesen promenite frizuru, jedan trend se posebno izdvaja. U pitanju su duge, izražene šiške koje kosi daju prirodan pokret, bogatu teksturu i primetno više volumena. Ovakva frizura je odličan izbor za sve koji žele da osveže izgled, a da pritom zadrže dužinu kose.
Zaposleni u Holandiji sve više koriste alate veštačke inteligencije (AI) na poslu, ali poslodavci znatno sporije uvode politike i inicijative kojima bi takvu upotrebu podržali, objavio je danas ekonomski časopis ESB.
Iako čak 60% parova barem jednom koristi prekid snošaja kao metodu kontracepcije, o tome se retko otvoreno govori. Iako je po učestalosti odmah iza kondoma i pilula, ova metoda se često neopravdano smatra 'početničkom' ili tinejdžerskom.
Ako ste primetili da vas često "hvataju" grčevi u nogama, ne brinite se, jer je ovaj problem mnogo češći leti. Grčevi se, kako objašnjavaju fizioterapeuti, javljaju usled dehidratacije, gubitka elektrolita zbog znojenja, dugog sedenja, pa samim tim i zbog loše arterijske ili venske cirkulacije.
Pevačica Jelena Karleuša obeležila je 48. rođendan u velikom stilu, a među brojnim skupocenim poklonima pažnju je privukla prestižna torba brenda "Hermes", vredna čak 20.000 evra.
Nova učesnica Elite 10, sedamnaestogodišnja Jovana Kosovac iz Novog Sada, već je uspela da privuče ogromnu pažnju javnosti, iako još nije ni zakoračila u Belu kuću.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.