Koriste tragediju da bi otcepili Vojvodinu! Čankova odbornica: Za pad nadstrešnice kriva je “Jogurt revolucija”!
Podeli vest
Novosadska odbornica Maja Mrnuštik iz Lige socijaldemokrata Vojvodine, gostujući na tajkunskoj TV N1, iskoristila je strašnu tragediju koja se 1. novembra dogodila u Novom Sadu da za sve okrivi "Jogurt revoluciju" iz 1988. godine.
- Ja dolazim iz Vojvodine, prvi put pokazujem ovaj naš novi broš, to su tri nezaboravka - Srem, Banat i Bačka. Da se ne zaboravi Vojvodina, da se ne zabravi sve što se desilo. Mnogi ljudi zaboravljaju, ali ovo što se desilo u Novom Sadu, bilo je u redu prvi protest bude u Novom Sadu, da odatle sve krene, da ta grudva postane lavina pa ćemo videti šta će biti u sredu u Beogradu - rekla je Mrnuštikova, i dodala:
Stanje troje teško povređenih u obrušavanju nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra i dalje nepromenjeno, izjavila je vršilac dužnosti direktora Kliničkog centra Vojvodine Vesna Turkulov.
Lider Demokratske stranke (DS) Zoran Lutovac gostovao je na tajkunskoj televiziji, gde je jasno i glasno otkrio šta je pravi cilj protesta - pad Vlade Srbije!
08.11.2024
08:43
- Sve je ovo rezultat nepostojanja institucija u ovoj državi, a demontaža tih institucija počela je '88 godine nakon "Jogurt revolucije" u Novom Sadu. Ovo sada je bio najveći skup u Novom Sadu nakon tog skupa. Znači mi sada živimo pposledice svega toga - razorene države, nepostojanja institucija - rekla je Mrnuštik.
Nekadašnji predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine i dokazani autošovinista Nenad Čanak je neko ko već dugo promoviše ideju separatizma i poziva na odvajanje severne srpske pokrajine Vojvodine. U njegovim separatističkim idejama zdrušno ga podržava i Kurtijev narkoman i ideolog opozicije Boban Bogdanović.
Predstavnici đilasovske, hejterske opozicije više ne kriju da žele krvoproliće na ulicama i da je u stvari to bio cilj stravičnog terora u utorak uveče u Novom Sadu, kada su siledžije rušile grad, palile i fekalijama polivale Gradsku kuću!
Arhitekta Slobodan Maldini potvrdio je reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića o stravičnoj nesreći u Novom Sadu, koja se dogodila 1. novembra kada je sa Glavne železničke stanice otpala nadsrteršnica prilikom čega je život izgubilo 14 osoba.
08.11.2024
07:44
Foto: Zoran Sinko
Nenad Čanak
Kurtijev narkoman podržava secesiju
Foto: printscreen
Boban Bogdanović
Kurtijev narkoman Boban Bogdanović i ideolog srpske opozicije pre nekoliko dana je zatražio otcepljenje Vojvodine zbog tragedije u Novom Sadu.
- Vojvodina više ne može da bude deo Srbije i sveta koji je ubijao decu i građane na Železničkoj stanici u Novom Sadu! Nezavisnost Vojvodine i njen 🇪🇺-atlantski put ka demokratiji je civilizacijska obaveza njenih građana! Vreme je za Republiku Vojvodinu! - glasi ovaj sraman tvit.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Stanje troje teško povređenih u obrušavanju nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra i dalje nepromenjeno, izjavila je vršilac dužnosti direktora Kliničkog centra Vojvodine Vesna Turkulov.
Olja Bećković, novinarka i voditeljka Utiska nedelje koji se emituje na tajkunskoj televiziji Nova S, ugostila je sinoć u toj emisiji blokadere koji priznali da su kriminalci.
"Er Srbija" je drugu godinu zaredom osvojila prestižno priznanje za najbolju avio-kompaniju u Istočnoj Evropi, koje dodeljuje američki magazin "Global traveler". Naš avio-prevoznik je tako potvrdio vrhunski kvalitet usluga, saopštili su iz srpske nacionalne kompanije.
Dejanu Dragijeviću i Srđanu Jankoviću koji su osumnjileni za ubistvo Danke Ilić danas je produžen pritvor za još mesec dana, tako da se Dragijević i Janković već 20 meseci nalaze iza rešetaka.
Jedno od najmonstruoznijih ubistava potreslo je Staru Pazovu sredinom jula ove godine kada je M.P. (45) drškom od sekire presudila partneru Petru P. dok je spavao, a zatim njegovo telo, uz pomoć ljubavnika, odvezavši kolicima na obližnju njivu.
Vođa navijača FK Zemun Jevta Jevtić preživeo je sačekušu na Svetog Nikolu, a sigurne smrti ga je spasio blindirani "audi A8", koji predstavlja pravu tvrđavu na točkovima.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata s ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu, koji su postavljeni za vreme vlasti bivšeg predsednika Džozefa Bajdena.
Broj dece u Holandiji koja doživljava teške povrede od vatrometa brzo raste, a do sredine decembra 10 holandske dece izgubilo je ruku, šaku ili prste, prema novim podacima Holandskog udruženja za plastičnu hirurgiju.
Američki senator Grejem o odmazdi Putinu ako odbije plan za okončanje rata, kaže da Tramp treba da uvede carine Kini zbog ruske nafte, proglasi Moskvu sponzorom terorizma i da Tomahavke Ukrajini
Vlasti Ukrajine shvataju da će na kraju izgubiti kontrolu nad preostalim delom teritorije Donjecke Narodne Republike, izjavio je potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država Džej Di Vens.
Američka glumica Amanda Sajfred (40) kaže da joj je saradnja sa koleginicom Sidni Svini (28) na filmu "Kućna pomoćnica" ("The Housemaid") bila savršena i da su se dopale jedan drugoj.
Beograđani će i naredne godine za najradosniji hrišćanski praznik na poklon dobiti Božićni koncert, koji će biti održan 7. januara 2026. godine u 12 časova u Velikoj dvorani Zadužbine Ilije M. Kolarca.
Ova jednostavna grčka pita bez kora sprema se za samo pet minuta, a zahvaljujući bogatoj kombinaciji sireva i spanaća postaje omiljeni obrok koji svi traže da im se ponovi recept.
Fitoterapeuti, poznavaoci bilja i njegove upotrebe u lečenju raznih oboljenja, savetuju da svaki čovek treba da bude oprezan pri njegovoj upotrebi i da ne ide slepo za trendovima.
Ostavljanje "Wi-Fi" i "Bluetooth" veze stalno uključenim na telefonu, naročito u javnosti, predstavlja ozbiljan bezbednosni rizik koji hakeri sve češće koriste.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić priznao je kako je ponovo bio sa Aneli Ahmić samo kako bi joj se osvetio, jer se kako kaže, ona dve godine igrala sa njim i ćerkom Norom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar