Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Bakuu da je sa predsednikom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim razgovarao o saradnji u oblasti energetike, a posebno o izgradnji gasne elektrane kod Niša u kojoj bi obe države imale svoj udeo.
Vučić je rekao da ako bi ovaj projekat bio realizovan, bio bi to još jedan korak u uspešnoj saradnji dveju zemalja, a Srbiji bi obezbedio dugoročno snabdevanje strujom.
- Pokušaćemo da napravimo gasnu elektranu oko Niša - rekao je Vučić navodeći da je u pitanju elektrana instalisane snage od jednog gigavata i da bi se nalazila blizu merne stanice za gas.
Vučić je rekao da u tom delu Srbije, pa i u samom gradu Nišu postoji problem sa strujom.
- Time bismo sa energetnom koji bismo stalno imali, zajednički mogli da uđemo u priču sa Azerbejdžanom, da zajednički napravimo taj posao, da krenemo u pregovore, da izgradimo tu gasnu elektranu i da time osiguramo Srbiji dobro snabdevanje električnom energijom za narednih 12 godina - rekao je Vučić.
Odgovarajući na pitanje stranog novinara o saradnji dve zemlje, Vučić je naveo da je sa Alijevim, takođe, diskutovao o temama vezanim za klimatski samit COP29.
Foto: Instagram budućnostsrbijesv
Vučić je dodao da je gostoprimstvo Alijeva "bez premca" i dodao da će predsednik Azerbejdžana posetiti Srbiju u januaru sledeće godine. Predsednik Srbije je takođe izrazio zadovoljstvo značajnim rastom trgovinske razmene dveju država u odnosu na period od pre pet godina.
Dušan Pavlović, opozicioni analitičar i profesor na Fakultetu političkih nauka priznao je na televiziji u vlasništvu Dragana Šolaka da Srbija ima najveći rast u regionu i da građani imaju mnogo više novca nego što su imali pre dolaska na vlast predsednika Aleksandra Vučića.
Ministar Nenad Popović danas je u ime Vlade Republike Srbije položio venac na Novom groblju u Beogradu kod Spomen-kosturnice ruskih vojnika stradalih u Prvom svetskom ratu, na ceremoniji u sklopu centralnog državnog obeležavanja Dana primirja u Prvom svetskom ratu.
Albanski mediji "Ekspres" i "Telegrafi" objavili su vest da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras razgovarao sa novoizabranim predsednikom SAD Donaldom Trampom.
Svi mediji iz regiona preneli su vest da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao sa novoizabranim američkim predsednikom Donaldom Trampom, dok na tajkunskojm portalu N1 dva sata nije bilo ni slova o tome.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dušan Pavlović, opozicioni analitičar i profesor na Fakultetu političkih nauka priznao je na televiziji u vlasništvu Dragana Šolaka da Srbija ima najveći rast u regionu i da građani imaju mnogo više novca nego što su imali pre dolaska na vlast predsednika Aleksandra Vučića.
Rumunski borbeni avion F-16 oborio je bespilotnu letelicu koja je ušla u vazdušni prostor Rumunije, saopštio je predsednik Rumunije Nikušor Dan, što je najnovije narušavanje vazdušnog prostora članice NATO-a.
Nakon što je objavljen veliki, ekskluzivni intervju predsednika Vučića za ugledni austrijski "Di Prese" u tajkunsko-blokaderskim brlozima i regionalnim mrziteljskim krugovima nastala je opšta uzbuna i teška histerija.
Muškarac je naručio doručak iz beogradskog lokala "Moka Brunch" i pri prvom zalogaju naišao na pola ugašene cigarete sakrivene ispod omleta, odnosno zapečene.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, gostujući večeras na RTS-u, istakao je da je Srbija vodila intenzivne razgovore sa američkom administracijom o trgovinskim pitanjima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je na RTS-u o aktuelnoj energetskoj situaciji, snabdevanju gorivom, razgovorima sa Rusijom i Mađarskom, kao i izazovima koji utiču na tržište energenata, i istakao da građani ne moraju da brinu, iako situacija nije nimalo laka.
Jedno dete poginulo je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se u petak oko 14,30 sati dogodila na auto-putu A3 Bregana - Lipovac, u blizini čvora Lužani.
U Beogradu je danas oko 17 časova došlo do saobraćajne nesreće kada se, iz za sada neutvrđenih razloga, prevrnuo jedan putnički automobil kod izlaza za Lastinu autobusku stanicu.
Marko A. (44) iz Vranja, koji je uhapšen u Bosni i Hercegovini zbog optužbi da je bacio bombu na objekat u Kotor Varoši, prema sumnjama istražitelja, bio je angažovan i plaćen za izazivanje eksplozije, a prema nezvaničnim informacijama koje su objavljene, poznat je policiji u Srbiji i više puta je hapšen zbog nasilničkog ponašanja, ali i zbog paljenja automobila.
Oko 29.000 ljudi evakuisano je u centralnjoj Španiji, dok je vlada prvi put u istoriji zbog požara proglasila vanrednu situaciju od nacionalnog značaja i preuzela koordinaciju svih službi za gašenje.
Slovački premijer Robert Fico izjavio je danas da Slovačka nije bila, niti će biti član tzv. "koalicije voljnih", grupe država koje naoružavaju i pomažu vojno Ukrajini.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Kašalj, temperatura i otežano disanje često se javljaju tokom sezone respiratornih infekcija, ali mnogi ne znaju da li imaju bronhitis ili upalu pluća.
Miris domaće proje mnoge vraća u detinjstvo i porodične dane. Ovaj starinski recept krije jednostavan trik zbog kojeg proja dobija savršeno hrskavu koricu, dok unutrašnjost ostaje mekana i sočna.
Pevačica i glumica Olivera Katarina, koja je preminula u 87. godini, svojevremeno se prisetila incidenta kada je albanski političar Mahmut Bakali opsovao "srpsku majku" Lepi Lukić.
Bivša rijaliti učesnica Dragana Mitar otvoreno je progovorila o čak osam operacija nosa, ali i o agoniji kroz koju je godinama prolazila pokušavajući da ispravi grešku koja je pokrenula lavinu problema.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.