Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da opozicioni poslanici nisu imali potrebe da parlamentu upućuju predlog za glasanje o nepoverenju Vladi, jer će uskoro biti održana skupštinska sednica na kojoj će se glasati o budžetu, što je najvažniji zakon za poverenje Vladi. Ipak, kako kaže Brnabićeva, opoziciji je potreban politički rijaliti.
- Svako ko iole prati politiku zna da je tokom jednog zasedanja skupštine najvažniji zakon za vladu i za poverenje vladi uvek i u svakoj zemlji Zakon o budžetu, dakle glasanje o budžetu. Predlog budžeta je vlada već poslala Narodnoj skupštini, tako da ćemo mi uskoro imati sednicu o budžetu, a to je uvek u politici, u stvari sednica o poverenju vladi - rekla je Brnabić za televiziju Prva na pitanje o predlogu koji je opozicija uputila za izglasavanje nepovernja Vladi.
Foto: Tanjug
Brnabićeva je ocenila da bi time predlog o poverenju Vladi svakako bio na dnevnom redu u narednom periodu, zbog glasanja o budžetu, ali da je opoziciji uvek potrebna neka vrsta političkog rijalitija.
Ona je istakla da ukoliko budžet ne bude izglasan to znači da je pala Vlada i navela da se sednica na kojoj će se raspravljati o budžetu očekuje oko 26. novembra, zbog poseta koje joj u narednih deset dana predstoje.
U Skupštinu Srbije u petak je stigao predlog poslanika opozicije za glasanje o nepoverenju predsedniku Vlade Srbije Milošu Vučeviću, koji je potpisao 71 poslanik.
Nastavak hapšenja i progona Srba na Kosovu i Metohiji dobro je proveren metod kojim se takozvani "kosovski premijer" Aljbin Kurti trudi da pokrije sve poliičke neuspehe "vlade" u Prištini, izjavio je savetnik rektora pri Univerzitetu u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici Nemanja Biševac.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić večeras je sa potpredsednikom Vlade Srbije i ministrom finansija Sinišom Malim obišao EXPO gradilište, gde su radnicima, koji rade noćne smene i po neverovatnim hladnoćama, poneli pljeskavice sa svim prilozima.
Nekoliko vladara sa naših prostora, što srpskih, što jugoslovenskih, kraljeva, kneževa i premijera nije preživelo atentat. Knez Mihailo Obrenović ubijen je 1868. godine, srpski kralj Aleksandar Obrenović 1903, jugoslovenski kralj Aleksandar Karađorđević 1934 i premijer Srbije Zoran Đinđić 2003. godine.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić raskrinkala je blokadere i tajkunske medije, koji su udruženim snagama plasirali vest da će izbori u Srbiji da se održe 12. jula, a potom počeli da šire laži kako je to učinio predsednik Aleksandar Vučić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Opozicija više ne bira sredstva kojima će da dodje do fotelja, ali je jasno da se svaki njihov potez zasniva na neistinama koje su više puta i dokazane.
Nastavak hapšenja i progona Srba na Kosovu i Metohiji dobro je proveren metod kojim se takozvani "kosovski premijer" Aljbin Kurti trudi da pokrije sve poliičke neuspehe "vlade" u Prištini, izjavio je savetnik rektora pri Univerzitetu u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici Nemanja Biševac.
Kineski trgovački brod pogođen je tokom noćnog ruskog napada u ukrajinskim teritorijalnim vodama, samo dan pre nego što Vladimir Putin stiže u Peking na sastanak sa Si Đinpingom.
Donald Tramp je u Peking otišao sa namerom da Kinu uvuče u američki pritisak na Iran, ali se iz tog puta vratio sa porukom koja u Vašingtonu zvuči mnogo neprijatnije nego što Bela kuća želi da prizna — Peking više ne želi da bude pomoćni igrač američke politike na Bliskom istoku.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Poslednjih meseci haštag "alpski razvod" preplavio je društvene mreže, a koristi se za opisivanje događaja tokom planinarenja ili druge avanture na otvorenom, kada jedan partner, obično muškarac, napusti drugog.
Vredni đaci šabačke Poljoprivredne škole sa svojim profesorima svakog proleća obraduju sugrađane. Za sadnice povrća kod njih se čeka u redovima, a na parku ispred škole zavide im svi!
U poštanskom sektoru, jednoj od osnovnih industrija koja prolazi kroz neverovatne promene, koliko Pošta Srbije ide u korak sa trendovima i šta se sve promenilo otkako je na njenom čelu, pitali smo v.d. direktora Zorana Anđelkovića.
Vlada Srbije donela je odluku o privremenom smanjenju iznosa akciza na naftne derivate koja će važiti do kraja maja, objavljeno je u Službenom glasniku.
Nekadašnji načelnik Uprave kriminalističke policije (UKP) Nemanja Đuran priveden je na informativni razgovor povodom ubistva Aleksandra Nešovića Baje koje se dogodilo 12. maja na Senjaku.
Nišlijki Anici B. (47) koja je osuđena na 5 godina zatvora zbog podvođenja maloletne ćerke, ponovo će se suditi jer je Apelacioni sud ukinuo prvostepenu presudu. Njoj će se na optuženičkoj klupi pred Višim sudom u Nišu pridružiti i njen prijatelj, Piroćanac Branislav M. (50) koji je prvostepeno osuđen na pet godina i šest meseci zatvora a zbog krivičnog dela trgovina ljudima u saizvršilaštvu.
Novinar Milomir Marić otvorio je danas novu temu o dečaku-ubici Kosti K. navodeći da je Vladimir Kecmanović tokom jednog od suđenja preteći rekao: "Vodite ga u Ameriku, Amerika je njega i stvorila".
Predsednik Amerike Donald Tramp i premijer Australije Entoni Albaniz potpisali su "mega-sporazum" o nabavci i preradi retkih minerala, čija ukupna vrednost iznosi 8,5 milijardi dolara.
U Kongresu SAD radi se na zakonu koji bi Donaldu Trampu dao šira ovlašćenja da uvede sankcije zemljama i strukturama koje učestvuju u kupovini ruske nafte.
Dva asteroida, po veličini slična čeljabinskom meteoritu, proći će blizu Zemlje u roku od 24 sata, saopštila je Laboratorija za solarnu astronomiju Instituta za istraživanje svemira (IKI) Ruske akademije nauka.
Nemačka je decenijama bila simbol evropske industrijske moći. Automobili, mašine, hemijska industrija, izvoz, disciplina, proizvodnja — sve ono na čemu je Evropa gradila predstavu o sopstvenoj snazi.
Argentinska pevačica Šakira dobila je konačnu pravnu bitku sa poreskim vlastima u Španiji koje će morati da joj vrate više od 60 miliona evra, koliko su iznosili nametnuti porez i novčani penali, koji su prema mišljenju suda, nezakonito određeni.
Sa dolaskom proleća mravi se sve češće pojavljuju u baštama i dvorištima, što može da bude prava smetnja za biljke i održavanje prostora. Stručnjaci zato savetuju jednostavne i prirodne načine da ih oterate bez jakih hemikalija.
Grčke krofnice sa medom, poznate kao "lokumades", predstavljaju jednostavan i veoma ukusan desert koji često asocira na opuštene letnje večeri uz more.
Ovaj jednostavan domaći sos pravi se brzo, a kombinacija kremastih i blago kiselkastih ukusa čini ga savršenim dodatkom uz burgere, sendviče ili pomfrit.
Ulazak Sunca u Blizanci donosi haotičnu i brzu energiju, sve se ubrzava, ljudi više pričaju nego što slušaju, a odluke se donose u sekundi. Evo šta svaki znak može da očekuje, ukratko, ali bez zavaravanja, ništa neće biti dosadno.
Pevačica Zorica Brunclik danas je nasmejana stigla na snimanje Pinkovih zvezda, a društvo su joj pravili suprug Miroljub Aranđelović Kemiš i ćerka Zlata.
Društvene mreže gore od komentara da je italijanski predstavnik na Evroviziji 2026 iskopirao nastup srpskog izvođača Stefana Papića, poznatijeg kao Brat Pelin.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar