Ovo je dokaz koliko smo orjentisani prema budućnosti! Vućić na Svetskom samitu o avijaciji CAPA 2024: Beograd je danas centar svetskog vazduhopolovstva!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvuje na Svetskom samitu o avijaciji „CAPA 2024“.
Prisutnima se obratio Aleksandar Vučić
- Srećan sam što Beograd može da bude domaćin ovog prestižnog Samita sa reputacijom koja se temleji kako na nezavisnosti, integritetu tako i značaju ove ekspertske organizacije. Mislim da je ovo još jedan od dokaza za Beograd koliko smo posvećeni viziji, novim tehnologijama i koliko želimo da pokazujemo celom svetu koliko smo orjentisani prema budućnosti. Zahvaljujući vama Beograd je danas centar svetskog vazduhopolovstva.
Vučić je rekao da avionska industrija nije samo prevoz ljudi i robe.
- Avijacija je po rečima Orvela je most koji spaja snove sa stvarnošću. Danas smo svedoci kako taj most postaje sve širi, stabilniji i važniji za budućnost čovečanstva.
Foto: instagram/buducnostsrbijeav
KAko je Vučić istakao, posebno nam je drago što se ovaj događaj odvija u Srbiji, zemlji koja je zabeležila poslednjih godina epohalni procvat u avio-saobraćaju.
- Od osnivanja Er Srbije naša nacionalna avio-kompanija je postala snažan pokretač razvoja, ne samo saobraćaja i turima, već celokupne ekonomije i međunarodnog imidža naše zemlje. Er Srbija je postala vizija. Sa najmlađom flotom u regionu, rekordnih 4 miliona putnika prevezenih u ovoj godina i istorijskim letovima poput onog između Beograda i Tokija, naša avio-kompanija svedoči o tome šta je moguće kada se udruže strast, znanje, ljubav prema otadžbini, ali i inat kada se suprotstavite svim skepticima koji su bez ikakvog truda onima koji su se trudili govorili kako neće uspeti.
Kaže da Er Srbija nije pričao o brojevima, već o ljudima.
- Er Srbija je priča o preko 1.500 zaposlenih koji svojim radom unose dušu u svaki let, priča o letu iz bejruta Kada je fotografija našeg aviona obišla svet kao simbol humanosti i brige za druge air Srbija priča o mladim pilotima koji će kroz kadetski program ispisivati nova poglavlja srpskog vazduhoplovstva. Danas dok govorimo o budućnosti avijacije, setimo se reči Amelije Erhart - hrabrost je cena koju život zahteva od čoveka da bi dosegao mir, hrabrost da pomeramo granice, hrabrost da verujemo u napredak i da se usudimo da sanjamo.
Kaže da je beogradski aerodorm utrostručio je svoje kapacitete.
- Sa 3.360.000 putnika došli smo do 8.700.000 putnika. Eto koliko je napredovala samo u poslednjih 12 godina, toliko koliko se Srbija promenila u poslednjih 12 godina. Uuveren sam da će ovaj Samit doneti nove ideje i partnerstva koje će nas sve podići na novi, viši nivo. U eri ratova, sukoba, nesigurnosti, nestabilnosti nama je potrebno dalje unapređenje ekonomije, neuporedivo brži rast, a toga nema bez avio-saobraćaja. U ime Republike Srbije i svih nas koji verujemo u ovaj most snova, želim vam uspešan rad i prijatan boravak u Beogradu - završio je Vučić.
Foto: instagram/buducnostsrbijeav
Samit o avijaciji CAPA 2024
Grad Beograd i Er Srbija biće od danas domaćini dvodnevnog Svetskog samita o avijaciji "CAPA 2024", koji će okupiti više od 250 lidera avio-industrije, a na kojem će učestvovati i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Generalni direktor Er Srbije Jiži Marek istakao je da će samit okupiti visoke predstavnike najvažnijih globalnih i regionalnih avio-kompanija, aerodroma i drugih učesnika u lancu vazdušnog prevoza putnika i robe, turizma i kongresnih putovanja.
"Nakon Sidneja, Singapura, Dohe, Mančestera i drugih metropola, priliku da ugosti lidere u avio-industriji dobio je i Beograd, zajedno sa srpskom nacionalnom avio-kompanijom. To je izvanredna prilika da još jednom pokažemo zajedničku posvećenost unapređenju vazdušnog saobraćaja na globalnom nivou", rekao je Marek, saopštila je Er Srbija.
Tokom CAPA Samita biće dodeljene nagrade za izvrsnost avio-kompanijama i aerodromima koji su se tokom 2024. godine posebno istakli u poslovanju i dokazali se kao lideri i inovatori.
Predviđene su nagrade u sledećim kategorijama: Avio-kompanija godine, Nisko-tarifna kompanija godine, Regionalna avio-kompanija godine, Avio-preokret godine, Novoosnovana avio-kompanija godine, Veliki aerodrom godine, Srednji aerodrom godine, Regionalni aerodrom godine, Generalni direktor godine i Inovacija godine.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvuje na Konferenciji o trgovini između Ujedinjenog Kraljevstva i regiona Zapadnog Balkana, saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prisutnost Vučića na Svetskom samitu o avijaciji CAPA 2024. pokazuje da Srbija ozbiljno razmatra svoj razvoj u avio-sektoru. Ovaj samit može doneti nove prilike za ulaganja, poboljšanje infrastrukture i bolju povezanost Srbije sa ostatkom sveta.
Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, učestvovaće na Svetskom samitu o avijaciji CAPA 2024, gde će diskutovati o ključnim pitanjima u oblasti globalnog transporta i avijacije.
Prisustvo predsednika na samitu govori o tome koliko je ovo važan događaj. Sjajna prilika da pokaže posvećenost unapređenju vazdušnog saobraćaja na globalnom nivou.
Ovo je posebno važno u kontekstu međunarodne promocije nacionalne avio-kompanije Air Serbia, kao i Beograda kao sve relevantnije regionalne saobraćajne čvorišne tačke.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Ivica Dačić na RTS-u otvorio je dušu o borbi za život. Iz petodnevne indukovane kome, kaže, spasili su ga jastuk iz manastira Tumane, a kasnije i Pojas Presvete Bogorodice!
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je večeras da je američka vojska u pripravnosti, nakon što je Iran lansirao rakete na Izrael i pozvao Iran da obustavi napade i da se vrati za pregovarački sto.
Operativni štab iranskih oružanih snaga Hatam al Anbija saopštio je danas, nakon lansiranja raketa na Izrael, da Izrael mora da zaustavi napade na Liban ili će se suočiti sa "daljim razornim udarcima".
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da je potpuno vraćanje prava ruskog govornog područja u Ukrajini jedan od ključnih uslova za postizanje dugoročnog rešenja rata.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar