Dušan Milanović pušten iz pritvora - Srbin preživeo Kurtijev kazamat
Podeli vest
Dušan Milanović iz Leposavića, vlasnik preduzeća VIM info koje je osnivač portala Kosovo onlajn, jutros je pušten iz pritvora u kojem se nalazio od hapšenja 30. novembra.
Milanović je priveden i zadržan u policijskom pritvoru pod sumnjom da je navodno izvršio krivično delo „terorizam“.
Porodica Dušana Milanovića, nakon neprespavane noći, još uvek ne može da shvati šta se desilo i zbog čega je Dušan priveden i zadržan u pritvoru, jer je, kako priča njegova supruga Marija, svima jasno da on nikada ne bi uradio ono što mu se stavlja na teret.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se javnosti povodom, kako je najavio, incidenta u Zubinom Potoku i aktuelne situacije na AP Kosovo i Metohija.
01.12.2024
11:33
Advokat Dejan Vasić je za "Kosovo onlajn" objasnio da mu se na teret stavlja upravljanje grupom „Koridor“ na platformi „Telegram“.
- Na teret mu je stavljeno upravljanje i administriranje grupe „Кoridor“ na aplikaciji „Telegram“. Ovo nije istina, a od istražnih policajaca dobio sam uveravanja da će se forenzička obrada telefona izvršiti što hitnije - izjavio je Vasić nakon hapšenja.
Podsećamo, Milanović je uhapšen 30. novembra kada je dvadesetak pripadnika tzv. kosovske policije oko 8.45 časova, u pratnji dva oklopna vozila i sa tri džipa, upalo u njegov dom u Leposaviću.
Advokat Dejan Vasić rekao je da je Dušanu Milanoviću, vlasniku preduzeća VIM info u kosovskom sistemu, koje je osnivač portala Kosovo onlajn, određeno policijsko zadržavanje od 48 časova, pod sumnjom da je navodno izvšio krivično delo "terorizam".
Dušan Milanović iz Leposavića, vlasnik preduzeća VIM info, koje je osnivač portala Kosovo onlajn, priveden je danas prepodne od strane Kosovske policije.
- One su deca… Teško smo podnele kada smo ga videle sa lisicama na rukama. Izvršili su pretres, nakon toga su rekli da ga vode na informativni razgovor - ispričala je Marija za "Kosovo onlajn".
Foto: printscreen
Marija Milanović
Istakla je da svi koji poznaju Dušana, znaju da je čovek koji se uvek trudi da svima u nevolji pomogne i da organizuje mnoge manifestacije za decu i humanitarne akcije za one kojima je pomoć potrebna.
- Svi u Leposaviću, i u Kosovskoj Mitrovici gde radi, znaju da je Dušan častan čovek, pošten, vredan, radan. Mi smo porodični ljudi, a on nikad ništa nije zgrešio i nikad nije imao problema sa zakonom - rekla je njegova supruga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Porodica Dušana Milanovića, nakon neprespavane noći, još uvek ne može da shvati šta se desilo i zbog čega je Dušan priveden i zadržan u pritvoru, jer je, kako priča njegova supruga Marija, svima jasno da on nikada ne bi uradio ono što mu se stavlja na teret.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da se vode "vrlo dobri razgovori" u vezi sa ratom između Rusije i Ukrajine, navodeći da bi kao rezultat pregovora "nešto moglo da se desi", bez iznošenja dodatnih detalja.
Reditelj Srđan Dragojević, danas jedan od glavnih ideologa blokaderskog pokreta, nastavio je da vređa svoje kolege, nazivajući ih "debilima" i "Ćacijima".
Član Plavog tima Jovan Ikić još jednom je pokazao fer-plej prema Jovanu Raduloviću Jodžiru tako što mu je rekao da je najspremniji u celom Exatlonu, iako ima blizu 40 godina.
Miljenik publike i ostalih takmičara Jovan Radulović Jodžir održao je emotivan govor prilikom oproštaja od Exatlona i zakleo se da nikada nije video toliko dobrih ljudi.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
U Srbiji će danas biti pretežno oblačno, mestimično sa slabom kišom, na visokim planinama uz provejavanje slabog snega. Temperatura će se kretati od 1 do 14 stepeni.
Skijanje, skoro kao i sve, postaje zabavnije kako napredujemo. To je veoma dinamičan i uzbudljiv sport, međutim, bez malo pripreme, lako možemo provesti više vremena na leđima nego na skijama.
Policajci u Beogradu uhapsili su tinejdžera (17) iz Novog Sada osumnjičenog da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
Među milionima dokumenata koje je nedavno objavilo Ministarstvo pravde SAD nalaze se i izveštaji o smrti Džefrija Epstina 2019. godine u pritvorskoj jedinici u Njujorku, iz kojih se vidi prisustvo neidentifikovane osobe na spratu gde je bila njegova ćelija i spominje odsustvo omče kojom se navodno obesio.
Iran bi mogao da napadne američke baze u regionu ako Sjedinjene Američke Države napadnu njegovu teritoriju, izjavio je iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči.
Do 2.000 kineskih ribarskih brodova okupilo se u blizini kinesko-japanske srednje linije u Istočnom kineskom moru, formirajući "plutajući zid" dužine veće od 400 kilometara, pokazala je analiza geoprostornih podataka.
Dok se "Leptirica" danas prikazuje u njujorškom Linkoln centru, njen autor Đorđe Kadijević objašnjava zašto ovaj film i posle pola veka plaši više od savremenih horora, jer zlo nema lice, a đavo je lep i šaljivdžija.
Gordanu Marić gotovo dve decenije niko nije zvao pred kamere te je dlučila da svoje znanje prenese drugima i postala jedna od najvažnijih pedagoginja koja je oblikovala nove generacije glumaca.
Dr Kunal Sud, anesteziolog i lekar specijalista za intervencione metode lečenja bola, objašnjava ulogu vitamina D u zaštiti od kardiovaskularnih bolesti i smanjenju rizika od srčanih udara.
Milica Todorović oženjenog partnera N.M. sa kojim je dobila dete upoznala je kada ih je zajednički prijatelj povezao kako bi pevačica od njega kupila automobil.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar