Priština sprema alibi za crni scenario - uskoro novi napad na Srbe?! Najopasnija izjava lažne predsednice do sada, pakao u najavi!
Podeli vest
Predsednica lažne države Kosovo Vjosa Osmani napad na kanal Ibar-Lepenac kostisti kao alibi za ''konačni obračun'' sa Srbima na prostoru južne srpske pokrajine i predviđa nove napade na severu Kosova i Metohije!
Vjosa Osmani i premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti napravili su ozbiljnu političku grešku u koracima unapred optužujući Beograd za nešto za što je potpuno jasno da nema nikakve odgovornosti ni učešća!
Kolegijum Narodne skupštine Republike nžestoko se usprotivio dolasku u Sarajevo Aljbina Kurtija, premijera lažne države Кosovo, čiju nezavisnost BiH nije priznala, niti će je priznati!
05.12.2024
13:47
Premijer Aljbin Kurti je pre manje od mesec dana na sastanku sa 'El Mundom' upozorio na moguće pokušaje destabilizacije uoči izbora, što bi, prema anketama, išlo u prilog njegovoj stranci, što je bio jedan od nagoveštaja da će Kurti demonstrirati silu u nekom obliku.
On je, naravno, taj događaj brže-bolje okarakterisao kao "teroristički napad" za koji je, kao i uvek, optužio Beograd.
U potezima mu se sada pridružila Vjosa Osmani koja je rekla da ne isključuje mogućnost da se sever Kosova i Metohije ponovo nađe na meti novog napada.
- Imamo svoje institucije koje rade veoma profesionalno i istovremeno sarađuju sa partnerskim zemljama tako da u našoj analizi ka prevenciji novih napada uzimamo u obzir sve okolnosti i u tom aspektu je neophodno da mimo zaštite kritične infrastrukture u svakom uglu Kosova, hajde da se fokusiramo na svaku vrstu scenarija koji je moguć - izjavila je Osmanijeva.
Definitivno je da Priština priprema bukvalno pakao za Srbe u narednim danima, a naš dopisnik iz Kosovske Mitrovice Lazar Stević da veruje da su Kurti i Osmani u cilju predizborne kampanje spremni na sve!
- Do sada ni jedan jedini dokaz ne postoji o umešanosti Beograda u incidentu koji se dogodio na kanalu Ibar - Lepenac, tako da izjave Vjose Osmani da će narednom periodu biti novih napada na severu dokazuju ili da je gospođa Osmani vidovita ili mnogo realnije da ipak traži alibi za predstojeće napade koje će izvesti u svojoj režiji, a čudi me da nije optužilla odmah Srbiju i zvanični Beograd za nešto sto se još nije ni desilo. Verujem da su u cilju predizborne kampanje spremni na sve, a samo da bi podigli rejting koji im pada u poslednje vreme. Tako u narednom periodu možemo da očekujemo svašta, a jedno je sigurno - šta god da urade, biće na štetu srpskog naroda na Kosovu i Metohiji - jasan je Stević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Stancic Slobodan
pre 1 mesec
Tacnije sutra ili pocetkom sledece nedelje ce upasti u Trepcu.Isterace sve srbe.Upasce specijalna policija.
U napadu ruskih snaga bespilotnim letelicama između 16. i 17. januara 2025. godine u Odeskoj oblasti, stradalo je oko 30 rumunskih plaćenika, prema podacima koje je izneo Sergej Lebedev, koordinator Nikolajevskog podzemlja.
Američka imigraciona i carinska služba (ICE) započela je operacije hapšenja ilegalnih migranata koji se nalaze na teritoriji Sjedinjenih Američkih Država s ciljem njihove deportacije, izjavio je Tomas Homan, koordinator za pitanja bezbednosti granica u administraciji predsednika Donalda Trampa.
O blokadama na univerzitetama i štrajku u školama, ali i ostalim aktuelnim temama naša voditeljka Info jutra Jovana Radović razgovarala je sa savetnikom premijera Savom Stambolićem i narodnim poslanikom Nebojšom Bakarecom.
Poznati novinar i ratni izveštač Igor Damnjanović, koji je nedavno postao deo Informer tima, početkom februra kreće sa izveštavanjem iz Rusije i sa ukrajinskog fronta, odakle će svakodnevno slati najnovije informacije, izveštaje, fotografije i ekskluzivne video-snimke.
Nakon odluke advokatske komore Srbije da advokati obustave rad na nedelju dana i time daju podršku studentskim blokadama, Viši sud u Beogradu je tu odluku poništio!
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović rekla je danas gostujući na televiziji Pink da Elektroprivreda Srbije ostaje posvećena osiguravanju energetske bezbednosti!
Jedan momak požalio se na društvenim mrežama na reakciju svoje devojke kada joj je saopštio da nema potrebe da se viđaju svaki dan i da želi ponekad da slobodno vreme posveti svojim hobijima, što je izazvalo lavinu komentara.
Ministarstvo poljoprivrede donelo je odluku o zabrani uvoza mesa iz Nemačke, pošto je ova zemlja obavestila Svetsku organizaciji za zdravlje životinja (WOAH) da je u oblasti Brandenburg potvrđeno prisustvo zaraznih bolesti slinavka i šap.
Potresnim rečima počeo je svoju ispovest D. M. koji je nažalost jutros doživeo tragediju kada mu je ćerkica koja je rođena 25. novembra 2024, preminula.
Suđenje Dijani Hrkalović, nekadašnjoj državnoj sekretarki MUP Srbije dobilo je svoj epilog u Specijalnom sudu u Beogradu i ona je danas osuđena na kaznu zatvora od 16 meseci, a to će joj se uračunati i vreme provedeno u pritvoru.
Radnik JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" T.S. (48) jutros je naoružan ušao u direkciju preduzeća u Severnom bulevaru (popularni "Pionir"), a stavljanje pištolja za pojas video je njegov kolega koji je odmah uzbunio obezbeđenje koje je savladalo naoružanog radnika. T.S. je odmah priveden u policijsku stanicu gde je dao objašnjenje zašto je naoružan došao na posao, zbog koga su svi ostali u šoku.
Nakon što su postali poznati po incidentima sa navijačima na tribinama, Strahinja i Nemanja Jokić, braća srpskog reprezentativca Nikole Jokića, dobili su posebna mesta na utakmicama Denver Nagetsa.
Plejmejker crno-belih Karlik Džons (27) i prva zvezda francuskog tima Ti Džej Šorts (27) drže ključ pobede u večerašnjem okršaju 23. kola Evrolige (20.30, Sport klub 1).
Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos (57) govorio je na konferenciji za medije uoči sutrašnjeg meča sa Makabijem iz Tel Aviva u Evroligi (20.05, Sport klub 1) i tom prilikom otkrio kakva je situacija sa košarkašem Nemanjom Nedovićem (33).
Holandski fudbaler i član PSV-a, Džoj Verman (26) bio je veoma nezadovoljan sudijskim odlukama i arbitražom na meču protiv Crvene zvezde, pa je po završetku istog žestoko iskritikovao rumuskog sudiju Ištvana Kovača (40) koji je delio pravdu na 'Marakani'.
Količina štetnih čestica u zagrebačkom vazduhu jutros je na nekim od službenih mernih stanica bila čak 250 odsto viša od dozvoljenog, a kategorija zagađenja glasi "vrlo, do izuzetno loš kvalitet vazduha".
Evropska unija i Velika Britanija pripremile su kontramere u slučaju da predsednik SAD Donald Tramp poveća carine na robu iz evropskih zemalja, prenosi Politiko, pozivajući se na neimenovane izvore.
Nova sirijska vlada poništila je investicioni sporazum sa ruskom kompanijom o upravljanju morskom lukom Tartus, zaključen 2019. godine, prenosi Vatan, pozivajući se na direktora carine.
Tokom inauguracije Donalda Trampa, Barak Obama je, prema tvrdnjama čitača s usana, postavio pitanje Džordžu V. Bušu: „Kako možemo zaustaviti ovo što se dešava?“
Dva ruska komandanta uhapšena su tokom intervencije specijalnih jedinica nakon što je otkriveno da su organizovali ilegalni zatvor za vojnike koji nisu bili sposobni za borbene zadatke.
Legendarni srpski scenarista Siniša Pavić preminuo je u 92. godini, a iza sebe je ostavio neizbrisiv trag kroz mnogobrojne filmove i serije čiji je bio autor.
Poznati komičar i Jutjuber Danijel Label je oduševio i nasmejao svet odglumivši kako bi najpoznatije holivudske ličnosti izgledale kada bi se saplele o drvo.
Uz pomoć samo dva jednostavna sastojka iz kuhinje, napravite starinski sirup koji će umiriti nadraženo grlo i olakšati disanje. Idealan je za borbu protiv kašlja i nakupljenog sekreta.
Mnogi ljudi bacaju prazne tegle čim isprazne sadržaj, ne razmišljajući o ostatku hrane na zidovima. Ipak, uz malo kreativnosti, možete iskoristiti te ostatke na praktičan i ukusan način.
Na mrežama se pojavila slika iz jednog beogradskog univerziteta gde se vidi kako se na oglasnoj tabli nalazi papir sa listom zabranjenih "režimskih muzičara".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar