Vučić: Podrška EPP politici proširenja daje poseban zamah evrointegracijama Srbije!
Podeli vest
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovao je danas u Briselu na Samitu Evropska narodna partija-Zapadni Balkan i ocenio da podrška Evropske narodne partije (EPP) politici proširenja EU daje poseban zamah evrointegracionim i reformacionim procesima Srbije.
"Hvala Evropskoj narodnoj partiji i Manfredu Veberu na organizaciji sastanka lidera Evropske narodne partije i političkih partnera sa Zapadnog Balkana. Od izuzetne važnosti je da Evropska narodna partija, kao najveća i najuticajnija evropska stranačka organizacija, podržava saradnju sa regionom, posebno kada je reč o sučeljavanju sa zajedničkim izazovima i radu na prosperitetu i boljem životu svih naših građana", napisao je Vučić na svom Instagram nalogu.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas, posle učešća na Samitu Evropska narodna partija - Zapadni Balkan (EPP Western Balkans Summit) da je Srbija njegov život i da ne pada na provokacije koje dolaze od strane antisrba.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se narodu Srbije uživo iz Brisela gde učestvuje na samitu Evropska narodna partija - Zapadni Balkan.
19.12.2024
09:51
Ukazao je da pozicije evropskih narodnjaka nose posebnu težinu i prilikom odlučivanja u EU institucijama.
"Njihovo razumevanje je prilika na Zapadnom Balkanu, kao i podršaka politici proširenja, daju poseban zamah našim evrointegracionim i reformskim procesima. Zato, ovaj susret predstavlja i važan korak ka daljoj stabilizaciji i povezivanju regiona sa Evropskom unijom. Iako živimo u teškim i turbulentnim vremenima, sastanak sa liderima EPP-a pokazuje odlučnost i želju za nastavkom zajedničkog rada na realizaciji vizije stabilne i ujedinjene Evrope", naveo je Vučić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas, posle učešća na Samitu Evropska narodna partija - Zapadni Balkan (EPP Western Balkans Summit) da je Srbija njegov život i da ne pada na provokacije koje dolaze od strane antisrba.
Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac, koja je otišla iz Srbije u utorak ujutru, dan nakon što je Odbor za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu odbio njene izveštaje o radu tužilaštva za period od 2020-2024. godine, vratila se posle četiri dana u Srbiju, i to sinoć nešto malo pre ponoći, saznaje Informer.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Srbija je tokom 2024. godine izvezla ukupno 3.942 tone žestokog alkoholnog pića, ukupne vrednosti 2,5 milijardi dinara,od čega samo rakije - 2.981 tona, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS).
Do kraja dana očekuje nas oblačno i kišno vreme, u određenim krajevima Srbije padaće i sneg, nakon čega se već 20. decembra očekuje dolazak fenomena "zver sa istoka" koji donosi drastičan pad temperature, ali i pravu oštru zimu.
Reč "mašala" koristi se gotovo u svakodnevnoj komunikaciji, ali ono što mnogi ne znaju jeste da pored toga što je izraz pohvale, često se koristi i da bi se izbegla nevolja ili urok.
Josip Oršuš (40), koga je policija tražila nakon ubistva i ranjavanja u naselju Sitnice na severu Hrvatske, uhapšen je u Sloveniji, saopštila je lokalna policija.
Do ubistva u Čačku došlo je rano jutros, a iako su prve informacije ukazivale na to da je ovo trostruko ubistvo, ispostavilo se da je reč o samoubistvu i dvostrukom ubistvu
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Kajli Džener ponovo je uspela da zaludi internet i to samo jednim kratkim snimkom u kom se pojavljuje u farmerkama niskog struka i uskoj crvenoj kožnoj jakni koja jedva obuzdava njen bujni dekolte.
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Pevačica Ivana Selakov prisetila se studentskih dana sa pevačem Sašom Kovačevićem, te otkrila kako je među njima vladala velika ljubav i da su zajedno započeli karijeru.
Danas se navršava pet godina od smrti Džeja Ramadanovskog, a njegova porodica i najbliži okupili su se ispred njegove večne kuće u Aleji zaslužnih građana
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar