Vučićev kraj biće krvav, poput Čaušeskuovog! Opozicionar Dikić priziva rumunski scenario: Predsednika Srbije čeka streljanje! (VIDEO)
Opozicioni novinar Aleksandar Dikić pozvao je na ubistvo predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
19.12.2024
09:06
printscreen
Vesti
Predsednik je poručio da je zahvalan evropskim liderima koji su tražili otvaranje klastera za Srbiju.
Vučić je rekao da će Srbija sledeće godine biti najbrže rastuća ekonomija u Evropi.
- Nadam se da su videli šta i kako radimo, za nas je važno da znaju da Srbija ima dobru ekonomiju, druga najbrže rastuću u Evropi, Malta je prva da ne objašnjavam zašto. Sledeće godine ćemo kako god da računate biti prva ekonomija u Evropi po stopi rasta ako ostvarimo sve što je potrebno - rekao je Vučić novinarima.
Vučić je naglasio da su to za nas važne stvari i da je zato cilj da se napravi najbolji mogući investicioni ambijent u Srbiji.
- Ali čekamo da vidimo i šta će administracija Trampa da uradi i u odnosima sa Kinom i koliko će ti poremećaji da utiču na nas, kao i sa EU, koliko će to i na koji način, da li pozitivno ili ne, da utiče na nas. Ali ako bi uspeo da doprinese zaustavljanju rata u Ukrajini to bi bio fantastičan doprinos daljem ekonomskom napretku i Srbije i cele Evrope i celog sveta - rekao je Vučić.
Naglasio je da, ako bi se to dogodilo, da bi onda psihiloški podiglo sve.
- Samo posle godinu dana mira, ekonomija, kao i plate i penzije, drastično bi se podigle, ako to bude moguće - rekao je Vučić.
Dodao je da ne želi da ulazi u odnose između predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog i premijera Mađarske Viktora Orbana.
- Poznajem presednika Zelenskog vrlo dobro, a premijer Mađarske mi je lični prijatelj i ne želim da učestvujem u kritikovanju Viktora Orbana i da objašnjavam bilo šta. Mislim da je želja i namera Orbana da doprinese miru, a naravno Zelenski ima pravo da donosi zaključke u ime svoje zemlje jer je njegova zemlja u ratnom požaru i ima pravo da razmišlja i provodi poteze u delo kakve on smatra da su neophodni. Zato ne želim nikad da se meša, u odnose između tih velikih - rekao je Vučić.
Kako je rekao, tačno je da smo mi samo mali, ali da ima pravo da mislim šta bi bilo dobro, a šta ne za Srbiju.
Na pitanje da prokomentariše izjave Gorana Ješića da je EXPO sraman projekat, Vučić kaže:
- Postoje trenuci u istoriji kada zbog različitih događaja dođe do isplivavanja najvećeg mulja. Tako i najgori ološ i krimalci poput Ješića, Đilasa, Aleksića, Milivojevića misle da treba da budu na površini. Srbija je danas najrazvijenija i najsnažnija u svojoj istoriji. Kad je to Srbija bila snažnija u toj istoriji, kad su to u Srbiji bile veće plate u istoriji, vaše, bilo čija, kad su u Srbiji bile veće penzije ikad. Ja da bežim od ološa koji je rasturio i razvalio zemlju, uništio zemlju, pokrao, opljačkao, sve privatizovali, stavljali u svoje džepove...
- Vi ćete nekoga da jurite, vi ćete nekoga da gonite.... Niko vas se, bre, ne plaši. Umislili da se neko plaši negde nekoga, zato što smo pristojni, zato što hoćemo da saslušamo sve, zato što kažemo "ovo nema veze s vama, poštujemo te mlade ljude, nek rade šta god hoće". Zato smo im ispunili zahteve. Vas da poštujem iz političkih partija, vas lopove najgore koji sve to zloupotrebljavate i koji ste uništili Srbiju, ne pada mi na pamet! Mene interesuju mnogo oni drugi koji su se uplašili svoje senke, pa zloupotrebljavaju maloletnu decu.
Foto: printscreen
- Mene interesuje oni drugi koji su mnogo dobili od države a koji su se ili uplašili sopstvene senke ili nemaju baš nikakvu odgovornost, nikakvu ozbiljnost. Da ponovim još jednom, dok sam živ boriću se protiv onih koji misle da maloletnu decu zloupotrebljavaju političke svrhe! Nemojte da zaboravite, meni su oni ovaj lopovski ološ iz ovih političkih stranaka dosovskih tražili da se zabrani spot i REM mi je zabranio spot zato što je jedna divna devojčica u tom sportu rekla "Volela bih da se moj tata vrati iz Nemačke i da može da radi u ovoj zemlji", nešto što bi zaista mnogo dece u našoj zemlji volelo - da im se tata i mame vrate u zemlju ili deca da im se vrate u zemlju posle godina provedenih u inostranstvu. Zabranjen je bio taj spot zbog, kako su rekli, zloupotrebe dece, a sad kažu "ma pusti to, deca su super, daj da izvedemo decu od 14-15 godina na proteste. Sram vas bilo! Šta ste vi, politički pedofili?! Šta je, bre, to, gde to ima, u kojoj to zemlji na svetu ima?! Nego, valjda svi su ih se uplašili pa mogu da rade šta hoće i kako hoće. Niko ih se nije uplašio i niko nije nimalo fasciniran i nikada neće biti.
- Tih priča sam se naslušao, koji mi je već ovo put da ću da bežim iz zemlje, 10, 11, 12? Neću nikada! Dok sam živ živeću u Srbiji. Ja nemam račune u inostranstvu, nemam nekretnine u inostranstvu, nemam ništa nigde. Srbija je moj život, Srbija je meni sve, Srbija mi je prošlost, Srbija mi je sadašnjost, Srbija mi je budućnost! Za Srbiju sam se borio i predstavljao je na najbolji način i podigao je.
- Gotovo sam siguran da krajem januara, početkom februara otvaramo Klaster 3. Žao mi je što su neki pokušavali da sruše ugled Srbije. Za mene ono što ostaje najvažnije je da danas proslavim sa porodicom slavu, a sutra da se pripremo za subotu da donesemo sve odluke za kredite za mlade - rekao je predsednik.
Vučić je rekao da je Srbija dobila podršku za organizaciju Ekspa i od EPP, dodajući da Srbija dobija sve više podršku za organizovanje izložbe.
- Dobili smo iz SAD da oni spremaju ozbiljno prisustvo, iz Rusije, iz Kine. Iz Kine smo dobili baš ozbiljne najave i radujem se značajnom kineskom učešću - rekao je Vučić, odgovarajući na pitanje novinara da li je u Briselu dobio podršku lidera EPP oko organizacije izložbe Ekspo.
Naveo je da se Srbija nada da će na Ekspu prisustvovati, kako kaže više od 40, možda i 45 zemalja iz Afrike.
- To će biti neverovatan uspeh, pokušaćemo više od 65 odsto azijskih zemalja da dovedemo, pokušaćemo da više od 60 odsto latinoameričkih zemalja dovedemo... Mnogo se radujem tome, samo da mi stignemo sve da uradimo - zaključio je Vučić.
Opozicioni novinar Aleksandar Dikić pozvao je na ubistvo predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
19.12.2024
09:06
U Briselu je danas počeo samit Evropska narodna partija - Zapadni Balkan, na kojem učestvuje i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
19.12.2024
08:45
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovao je danas u Briselu na Samitu Evropska narodna partija-Zapadni Balkan gde je imao niz važnih sastanaka.
19.12.2024
10:56
Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da će danas u Briselu učestvovati na Samitu Evropska narodna partija - Zapadni Balkan (EPP Western Balkans Summit) na kome će se razgovarati o svim značajnim pitanjima, kao i da će imati važne bilateralne sastanke.
19.12.2024
07:50
110. 08. 2026. u 16:30
210. 08. 2026. u 16:30
110. 08. 2026. u 13:28
210. 08. 2026. u 13:28
Ivana iz Srbije, doživela je pravi pakao na letovanju u Grčkoj, kada je lokalni vozač udario njen auto kod Nikitija. U trenutku je ostala sama s decom, ali su joj u pomoć odmah pritekli sunarodnici i rešili problem.
10.08.2026
13:00
Kupovina sokova i piva uskoro bi mogla da nosi i mali dodatni trošak - kauciju od 10 do 15 dinara po ambalaži! Istovremeno, ta kaucija se u potpunosti vraća potrošaču kada praznu bocu ili limenku donese nazad u prodavnicu.
10.08.2026
11:30
Posle pakla koji je Srbiju držao u šaci s temperaturama do 42 stepena, Sedmica koja je pred nama donosi kratki predah, ali ne i pravi kraj vrućina, jer nam posle 15. avgusta stiže novi toplotni udar.
10.08.2026
16:00
Penzioner iz Niša Zoran Lazarević (77) ponovo je, osmi put zaredom, pobedio na takmičenju za najduže brkove
10.08.2026
15:55
U blizini autoputa kod Umčara danas je izbio požar.
10.08.2026
15:43
B.Ž. (54) iz jednog sela kod Ražnja mesec dana seksualno je uznemiravao devojčice od desetak godina da bi 7. avgusta bio uhapšen nakon što su roditelji maloletnica alarmirali policiju.
10.08.2026
15:13
Državljaninu Azerbejdžana R. Q. (47) danas je određeno zadržavanje zbog sumnje da je polno uznemiravao A.J. (30) na teritoriji opštine Zvezdara.
10.08.2026
13:55
Mađarsko pravosuđe pokrenulo je novu istragu protiv plaćenog ubice Čabe Dera, i to zbog pretnji smrću koje je uputio advokatu koji ga je godinama zastupao.
10.08.2026
14:28
Na auto-putu kroz Beograd, u blizini isključenja kod Dušanovca, dogodila se saobraćajna nezgoda.
10.08.2026
13:00
Petar P. pronađen je mrtav pored puta u Staroj Pazovi u julu 2025. godine, a sve je, prema navodima iz istrage, trebalo da izgleda kao saobraćajna nesreća. Međutim, krvavi tragovi, posteljina, promenjena odeća i poruka poslata sa njegovog telefona otvorili su potpuno drugačiju priču. Njegova supruga Marka P. i njen ljubavnik Predrag G. se sumnjiče da su ga ubili, a slučaj je odličan primer kako forenzičari mogu da utvrde da telo nije pronađeno tamo gde je osoba ubijena.
10.08.2026
16:14
10.08.2026
06:52 >> 13:00
Rusija planira da broj balističkih raketa za istovremeni napad na Ukrajinu poveća sa 77 na 200, tvrdi ukrajinski komandant Robert Brovdi.
10.08.2026
16:30
Zemljotres snage 7,4 stepeni Rihterove skale pogodio je danas Kolumbiju, prema podacima Evropsko-mediteranskog seizmološkog zavoda.
10.08.2026
15:28
Iran ne smatra da je novi bezbednosni pakt Pakistana, Turske i Saudijske Arabije usmeren protiv Teherana, izjavio je portparol MSP Irana Esmail Bagei.
10.08.2026
15:15
Dogovor je postignut. Rusija predaje Siriji vojne baze Hmejmim i Tartus, biće pod civilnom upravom Damaska.
10.08.2026
14:38
Pevačica Arijana Grande objavila je novi album "Petal", a kontroverze oko nje već su počele da uzburkavaju svetsku javnost.
06.08.2026
13:59
Nakon skandala sa zastavom takozvane države Kosovo, pevačica Kejti Peri se uputila u Crnu Goru, tačnije Kotor.
04.08.2026
22:19
Supruga čuvenog srpskog pisca Borislava Pekića, Ljiljana Pekić preminula je danas u 94. godini.
04.08.2026
14:14
Pop zvezda Kejti Peri tokom nastupa na festivalu u Prištini razvila je zastavu lažne države Kosovo i izazvala burne reakcije.
04.08.2026
12:38
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
03.08.2026
17:14
Snimak zlatnog retrivera koji strpljivo podnosi kreativnost malog dečaka privukao je veliku pažnju na društvenim mrežama.
10.08.2026
16:53
Tokom velikih letnjih vrućina danas se oslanjamo na klima-uređaje i ventilatore kako bismo se rashladili. Naše bake su, znale kako da svoje domove učine prijatnijim i svežijim i bez savremene tehnologije.
10.08.2026
16:10
Roštiljdžije znaju da pravi trenutak za so može značajno da utiče na ukus i sočnost mesa, a evo kada ga treba posoliti.
10.08.2026
15:40
Psi mogu da izgore na suncu, posebno oni sa svetlom ili tankom dlakom, pa tokom vrelih dana treba ograničiti njihovo izlaganje UV zracima.
10.08.2026
11:20
Lav, Strelac i Ribe ulaze u period finansijskog olakšanja, očekuju ih nove prilike, dodatni novac i mogućnost da zatvore stare dugove.
10.08.2026
10:52
Pevačica Kaća Živković progovorila je iskreno o suprugu Nebojši Stojkoviću Stojketu i sinu Stefanu
10.08.2026
16:22
Marko Janjušević Janjuš uživa na moru sa ćerkom Krunom, a tamo je doživeo neočekivani susret sa bivšom devojkom, koja ga je iznenadila svojim priznanjem.
10.08.2026
14:50
Nakon silnih haosa koji su se izdešavali u predhodnom periodu između Asmina Durdžića i Maje Marinković, došlo je do šokantnog preokreta koji je zapalio javnost.
10.08.2026
14:06
Pevačica Jasna Milenković Jami privukla je veliku pažnju pratilaca na društvenim mrežama objavom fotografije sa odmora u Egiptu.
10.08.2026
13:16
Pevačica Aleksandra Prijović doživela je neobičnu situaciju tokom boravka na Hvaru, kada je sa porodicom poželela da sedne u jednom restoranu, ali ih je hostesa odbila.
10.08.2026
12:55
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.