Više javno tužilaštvo u Kraljevu podiglo je optužnicu protiv M. V. (55) iz Niša, pripadnika Vojske Srbije, koji je 21. septembra oklopnim vozilom "pasars", teškim 18 tona u mestu Bojanići, prešao preko "forda" i usmrtio Danijela Lazovića (33), njegovo troje dece i komšnicu Dijanu Kutlačić (27) dok je udes preživela Danijelova supruga Mirjana.
Danas je premijer Srbije Miloš Vučević posetio pripadnike Vojske Srbije i izrekao im zahvalnost u ime otadžbine i naroda, zbog svega onoga što čine svakodnevno!
14.01.2025
15:28
Izrazito slabiji
Ovaj podatak prilično je uzburkao strasti u Hrvatskoj, pa su zagrebački mediji prilično žalosno priznali da su izrazito slabiji od Srbije.
Ministar odbrane Bratislav Gašić dočekao je danas, na beogradskom aerodromu „Nikola Tesla“, pripadnike Vojske Srbije koji su u prethodnih šest meseci bili angažovani u mirovnoj operaciji Ujedinjenih nacija u Republici Liban (UNIFIL).
05.01.2025
10:45
Foto: Printscreen
'Ovo je 10 najjačih vojnih sila na svetu: Hrvatska se na popisu nalazi značajno ispod Srbije', glasi naslov teksta objavljenog na ovom portalu.
Foto: Tanjug/S. Aćimović
Božidar Spasić, bivši operativac Državne bezbednosti, kaže da Srbija svakim danom postaje sve značajnija vojna sila.
Foto: Printscreen
Rejting srpske vojske prema analizi portala "Global fajer pauer"
- Ključni razlog za to jeste odbrana svoje teritorije i upozorenje svakome da će u slučaju napada naići na 'tvrd orah'. U tom svetlu sve zemlje u okruženju, a posebno Hrvatska sa svojom ustašoidnom ideologijom trude se da prate Srbiju. Razlika je to što Srbija ne broji koliko metaka i topova ima Hrvatska, dok ustaški ideolozi prebrojavaju svaki vojnički šlem u našoj zemlji. Iako znaju da su donekle zaštićeni NATO mašinerijom, Hrvati nisu sigurni ni u sebe, ali ni u NATO savez. Hrvatska je svesna da je Srbija, zahvaljujući mudroj politici predsednika Vučića, otišla daleko napred u vojnoj nadmoći u celom našem regionu - ističe Spasić.
Foto: zoran sin
Božidar Spasić
Prema njegovim rečima, po nalogu Zapada, uglavnom Nemaca, Hrvatska je prva u špijunskim aktivnostima kojima pokušava da podrije vojnu moć Srbije.
- Zbilja možemo razumeti frustirani hrvatski režim, koji je nakon političkih bitaka protiv Srbije definitivno izgubio bilo kakav vojni kredibilitet u regionu, ali i šire. Vučić im je kriv za to, zato su svi resursi ustašoidne Hrvatske angažovani na njegovom rušenju. Što bi rekao naš narod, džaba su krečili, ne mogu mu ništa - naglašava naš sagovornik.
'Nivelisanje' Srbije
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Ljuban Karan
Ljuban Karan, bivši potpukovnik KOS, ocenjuje da je svojevremeno, za vreme nekih bivših vlada i političara, prema planovima zapadnih moćnika, Hrvatska projektovana kao najveća vojna i ekonomska sila na Balkanu.
- U to vreme Srbija je namerno oslabljena, kako su oni govorili, 'nivelisana'. Nažalost, Srbija je tada razoružana i oslabljena uz pomoć naših 'državnika' i generala, pa je Hrvatska, prema analizama iste američke agencije 'Global fajer pauer', bila ispred Srbije. Kada smo dobili državnika kao što je Aleksandar Vučić, Srbija je naglo ojačala do te mere da je sada mnogo ispred Hrvatske. Zagreb je zbunjen i ljut. S obzirom na to da Hrvati ne mogu da stignu i prestignu Srbiju, sada traže, forsiraju i podržavaju političare i bivše generale koji bi ponovo razgradili i uništili srpske vojne i ekonomske kapacitete i 'nivelisali' Srbiju. Znaju Hrvati da ih samo srpski antisrbi mogu izbaciti iznad Srbije po vojnoj moći. Zato su toliko uporni da u Srbiji naprave haos i da nam oni biraju državnike. Uzalud se nadaju i gube vreme - zaključuje Karan.
Obradović: Strateška odluka
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Darko Obradović
Darko Obradović, analitičar iz Centra za stratešku analizu, kaže da ovo nije nimalo slučajno.
- Srbija je pristupila realističnom razvoju svoje vojske i namenske industrije. Danas se vide rezultati pravovremene strateške odluke - ističe Obradović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Više javno tužilaštvo u Kraljevu podiglo je optužnicu protiv M. V. (55) iz Niša, pripadnika Vojske Srbije, koji je 21. septembra oklopnim vozilom "pasars", teškim 18 tona u mestu Bojanići, prešao preko "forda" i usmrtio Danijela Lazovića (33), njegovo troje dece i komšnicu Dijanu Kutlačić (27) dok je udes preživela Danijelova supruga Mirjana.
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Srbija ove godine ima dva predstavnika u finalu 12. "International Medis Awards for Medical Research", prestižne regionalne nagrade koju često nazivaju i medicinskim Oskarom.
Nakon važnih sastanaka u SAD, ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović jedva je čekala da se vrati kući i u naručju ponovo zagrli svoju šestomesečnu ćerkicu.
Manastir u koji je kao dete dolazio Otac Justin, u njemu boravio ruski monah, danas prepoznatljiv po vizantijskom pojanju i preparatima od lekovitog bilja
Koliko je Svetska izložba Expo 2027 u Beogradu važna, potvrdili su i hrvatski mediji, ističući da ovaj događaj predstavlja ključnu razvojnu priliku za ceo Zapadni Balkan, ali i saradnju.
Roditelji dece koju je 3. maja 2023. u Osnovnoj školi ''Vladislav Ribnikar'' ubio maloletni učenik te škole, danas su na povoljenom suđenju njegovim roditeljima, Vladimiru i Miljani Kecmanović, govorili o danima uoči masakra i posledicama zločina koji je zauvek promenio njihove živote.
Ukrajinski sud naložio je vojnim vlastima da uklone jednog građanina sa spiska potencijalnih regruta nakon što je ta osoba prošla proceduru promene pola i pravno postala žena.
Retorika koja se tiče nuklearnog oružja faktor je koji se ne sme zanemariti tokom pregovora o ukrajinskoj krizi, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Prva dama Sjedinjenih Američkih Država Melanija Tramp predsedavaće u ponedeljak, 2. marta, sednicom Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, sa fokusom na obrazovanje kao sredstvo za jačanje tolerancije i očuvanje svetskog mira, saopštila je danas Bela kuća.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
Sestra ministra spoljnih poslova Ivice Dačića je glumica Emica Dačić, koja je igrala sekretaricu Branislava Lečića u jednoj od najgledanijih domaćih serija "Porodično blago".
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Brz, ukusan i posan obrok dolazi iz jednostavne kombinacije pirinča, sočiva i spanaća. Gotov je za samo 15 minuta i savršen je za dane posta ili lagani biljni ručak bez komplikacija.
Jedan od najnovijih hitova je tzv. "metoda činije" - trik za kovrdžavu kosu koji je osvojio društvene mreže i još ne pokazuje znake opadanja popularnosti.
Nakon što su neobične i smelije nijanse na najnovijim uređajima naišle na izuzetno dobar prijem, tehnološki gigant iz Epla, razmatra sledeći korak - uvođenje upečatljive crvene boje.
Iako je belo sirće decenijama omiljeno sredstvo za čišćenje kuhinje i kupatila, sve češće ga ljudi primenjuju i u spavaćoj sobi kako bi prostor bio svežiji i uredniji.
Pevač Haris Džinović osvrnuo se na ćerkino preseljenje iz Srbije u Španiju, ali i na navode mlađe koleginice Nataša Alimpić da su bili u ljubavnom odnosu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar