Ona širi mržnju, a otac pevao ustaške pesme! Koza u štiklama sa ponosom nosi svoje nasleđe: Evo ko je Vanja Bahilj (VIDEO)
Podeli vest
Na Tviteru se nedavno pojavio snimak koji je mnogima zaledio krv u žilama i razotkrio pravu prirodu Vanje Bahilj, poznate po svom nadimku "Koza u štiklama".
Na snimku njen otac, Milorad Bahilj, zajedno sa generalom HVO-a Stankom Soptom, peva ustaške pesme na skupu 1996. godine u Mostaru. Reči koje pozivaju na nasilje i veličanje zločinačke ideologije otkrivaju duboko ustaštvo koje se vuče kroz porodicu Bahilj.
Glavni urednik Informera, Dragan J. Vučićević gostovao je na televiziji Pink gde je komentarisao jučerašnje blokade studenata na Autokomandi, pozivajući opoziciju da ako misli da je tolik jaka izađe na izbore i to dokaže. Udruženi svi protiv jednog čoveka.
NA društvenoj mreži "Iks" neko je danas sa lažnog naloga srpskog generala Ratka Mladića napisao - "Mom narodu i hrabroj omladini samo par reči da kažem bolestan i u postelji. Neka studentima i čitavom narodu današnji dan Sveti Sava pomognu, podignu ih, ohrabre i daju snage da borbu, koju su započeli vode pametno i mudro. Naša mladost je naša snaga. Ljubi vas deda Ratko.
28.01.2025
09:17
Ova ista Vanja Bahilj, koja je poznata po svakodnevnim napadima na Srbiju na društvenim mrežama, sada je suočena s nečim što ne može da sakrije. Njen otac je bio deo hrvatske vojske tokom rata devedesetih. To do sada nije javno priznala, a snimak je sada ogolio celu priču.
Iako sebe predstavlja kao "uticajnu tviterašicu", koja svakodnevno pljuje po Srbiji, ovaj skandal pokazuje da dolazi iz porodice koja neguje ustaške stavove, a ujedno i pokušava da ih prikrije.
Kao prva vest na nacionalnoj državnoj televiziji u Hrvastskoj su blokade u Srbiji, što jasno ukazuje na to koliki je njihov interes za rušenje naše zemlje.
Sinoć u "Utisak nedelje", jedan od gostiju bio je student koji je odbio da otkrije svoje ime i prezime.
28.01.2025
08:12
Ko je bio Milorad Bahilj?
Milorad Bahilj je bivši pripadnik Hrvatske vojske (HVO) koji je tokom rata devedesetih bio aktivan u ratu na strani hrvatskih snaga. Njegovo ime je postalo poznato zbog povezanosti sa ustaškom ideologijom, što se ogleda i u njegovom ponašanju i javnim istupima.
Bahilj je često bio predmet kontroverzi, naročito zbog svojih stavova i ponašanja koji se mogu povezati sa ekstremnim nacionalizmom.
U kontekstu Vanje Bahilj, koja je poznata po tome što širi mržnju prema Srbiji putem društvenih mreža, Milorad Bahilj je često prepoznat kao figura koja je u prošlosti aktivno podržavala i bila povezana sa ustaškim idejama, što je kasnije postalo predmetom kritike i javne osude.
Hapšen z BiH zbog utaje poreza i pranjem novca
Bahilj koji je 2014. godine obavljao funkciju federalnog ministra trgovine, uhapšeni u sklopu jedne od najvećih akcija u BiH u borbi protiv organizovanog kriminala i višemilionskih poreskih utaja.
On se tada sa drugim optuženima teretio za neplaćanjem poreza, poreskom utajom ili prevarom, te pranjem novca kao i da je zajedno sa optuženima oštetio budžet za 11,6 miliona KM.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni urednik Informera, Dragan J. Vučićević gostovao je na televiziji Pink gde je komentarisao jučerašnje blokade studenata na Autokomandi, pozivajući opoziciju da ako misli da je tolik jaka izađe na izbore i to dokaže. Udruženi svi protiv jednog čoveka.
Ruski sistem protivvazdušne odbrane S-400 nadmašuje američki Patriot po mobilnosti i raznovrsnosti ciljeva, navodi se u analizi Centra za analizu svetske trgovine oružjem (CAMTO) u ruskom časopisu Nacionalna odbrana.
Rat između blokadera i opozicije ušao je u novu, radikalnu fazu i više se ne zna ko je protiv koga. Izborni krah na lokalnim izborima u Negotinu, Sečnju i Mionici do koske je ogolio pravo stanje stvari unutar blokaderskog pokreta i na površinu izbacio blato u koje su blokaderi u proteklih 13 meseci pokušali da gurnu celu Srbiju.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
U Mašinsko-saobraćajnoj školi u Čačku otvorena je izložba pod nazivom „Moja ćirilica”, autorke Olgice Stefanović, akademske slikarke i ikonopisca iz Novog Sada.
U međimurskom naselju Sitniceu četvrtak je došlo do ubistva i pokušaja ubistva, kada je Josip Oršuš (40) iz vatrenog oružja usmrtio sestru (28) svoje partnerke, dok se njegova partnerka (29) bori za život.
Majka i brat Keli, devojke za čije je ubistvo osuđen državljanin Srbije na 18 godina zatvora, sa suzama u očima slušali su izricanje presude pred sudom u Lozani, prenose švajcarski mediji.
Najmanje deset osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.
Izaslanici i savetnici američkog predsednika Donalda Trampa i ukrajinski zvaničnici saopštili su da će se u subotu sastati treći danzaredom, nakon što su postigli napredak u definisanju bezbednosnog okvira za posleratnu Ukrajinu.
Bezbednosni štit iznad nuklearnog reaktora u Černobilju, u Ukrajini, koji je u februaru pogođen dronom, više ne može da obavlja svoju primarnu funkciju blokiranja radijacije!
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Pevačica Vesna Zmijanac oglasila se putem svog Instagram profila i otkrila da joj treba vremena da se oporavi zbog čega je pomerila svoj naredni nastup.
Bivši partner pevačice Katarine Grujić, Kosta Obradović, uhapšen je u Podgorici zbog sumnje da je pretio jednoj devojci objavljivanjem intimnog snimka.
Pevačica Džejla Ramović otkazala je svoj nastup u Skoplju zbog problema sa dokumentacijom, ali i neprijatnosti prilikom privođenja koje je nedavno doživela.
Biznismen Bogoljub Karić juče je proslavljao svoj rođendan, a među gostima našla se voditeljka Sanja Marinković koja je objavila fotografije sa slavlja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar