Ne vredi ništa Miloradu Pupovcu, predsedniku Srpskog narodnog veća u Hrvatskoj dodvoravanje Hrvatima, ne vredi ni ponižavanje od strane Domovinskog pokreta, ne vredi čak ni to što je podržao hrvatsku propagandu rušenja Srbije, jasno je:
Ivan Zidarević, Srbin sa putovnicom, priželjkuje kraj predsednika Srbije Aleksandra Vučića, preti iz Zagreba, vređa Srbe, patrijarha i Srpsku pravoslavnu crkvu.
Zagrebački mediji ne mogu da se pomire sa činjenicom da će Srbija biti domaćin međunarodne izlože Ekspo, pa se na sve moguće načine trude da to minimalizuju. O tome najbolje svedoče naslovni ustaških medija, koje brže-bolje prenose tajkunski portali u našoj zemlji.
"Srbija se priprema za 'projekat veka', koji košta kao tri Pelješka mosta, ali pozadina bi mogla biti poogubna za celu državu", glasi više nego ljubormorni naslov "Jutarnjeg lista", koji su kao po komandi preneli tajkunski mediji u Beogradu.
Hrvatski novinar Tomislav Kukec podržao je takozvane proteste u Srbiji i osuo drvlje i kamenje po predsedniku Aleksandru Vučiću i predsednici parlamenta Ani Brnabić jer su upravo oni razotkrili po čijem scenariju i za čiji račun se podstiče haos u našoj zemlji.
Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Veselin Šljivančanin
Pukovnik Veselin Šljivančanin kaže da nikome nije jasno, pa ni samim Hrvatima, zašto se vlast u Zagrebu baš toliko brine koliko će koštati Ekspo i da li će i šta Srbija izgraditi.
- Jedino je svakom pametnom čoveku jasno da do sada hrvatska država ništa dobrio nije učinila dobro za Srbiju i srpski narod. Većina hrvatskih novinara i njihovi mediji su opčinjeni time da napišu nešto ružno o Srbiji i vlasti u našoj državi, ne bi li nekako poslali negativnu sliku o nama u svet. Hrvatski mediji uživaju da pišu ružno o Srbiji, jer njima smeta to što smo napredna i moderna zemlja. Smeta im ekonomski razvoj Srbije i ugled Srbije u svetu. Sve dok hrvatski mediji pišu ružno o Srbiji, a to ponekad nije lako, naša država će da ide napred. Neka se oni ne sekiraju za nas, znamo mi da brinemo za našu Srbiju - naglašava Šljivančanin.
Konkurencija samo plače
Foto: Foto: Nikola Babić
Darko Obradović
Analitičar Darko Obradović iz Centra za strateške analize ocenjuje da ovakvi teksti i naslovi nikako nisu slučajni.
- Ekspo 2027 postavlja Srbiju na mesto poželjne i atraktivne poslovne lokacije. Zbog toga konkurencija nema razloga za veselje, jer se takmičimo za iste investitore. Jasno je da niko ne želi Srbiju kao poslovni centar ovog dela sveta, zato se šire slične dezinformacije po pitanju rudnika litijuma, zato se napadao Beograd na vodi kao privatan a ne tranformativni državni posao koji je pokrenuo Srbiju. Zato se uostalom napada i Ekspo - ističe Obradović.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemačka je objavila javni poziv za kompanije koje žele da učestvuju na tenderu za planiranje, izgradnju i kasniju demontažu njenog paviljona na specijalizovanoj izložbi Ekspo 2027 u Beogradu.
Ne vredi ništa Miloradu Pupovcu, predsedniku Srpskog narodnog veća u Hrvatskoj dodvoravanje Hrvatima, ne vredi ni ponižavanje od strane Domovinskog pokreta, ne vredi čak ni to što je podržao hrvatsku propagandu rušenja Srbije, jasno je:
Oštra oružana konfrontacija izbila je 3. decembra uveče u blizini Kijeva, kada su se operativci Glavne uprave za obaveštajne poslove Ministarstva odbrane Ukrajine (GUR) sukobili sa pripadnicima regularne ukrajinske vojske.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je rekao kako akcija legalizacije nelegalnih objekata "Svoj na svome" počinje 8. decembra i veruje da će to rešenje biti povoljno i uspešno za građane.
Početkom decembra Srbi obično nagrnu na kupovinu novogodšinje dekoracije, pa su i ove godine velike gužve, a u nekim prodavnicama verovali ili ne, za jelke se prave i rezervacije.
Iz Narodne banke Srbije rekli su da raspolažu svim potrebnim instrumentima kako bi obezbedili stabilnost i sigurnost domaćeg finansijskog sistema, pa istakli kako neće dozvoliti da on bude ugrožen, zbog aktuelne situacije sa NIS-om.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
Po nalogu Višeg јavnog tužilaštva u Pančevu određeno јe zadržavanje prema licima L.X.G. (40), C.J.L. (38) i W.T. (43), državljana Narodne Republike Kine, u traјanju do 48 časova.
Policija u Beogradu, UKP, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom u Lazarevcu, uhapsili su D.S.C. (30) iz Nigerije i M.D. (42) zbog sumnje da su izvršili prevaru na društvenoj mreži TikTok.
U Vizbadenu se sinoć odigrao pravi haos kada su četiri pijane devojke, stare između 16 i 24 godine, napale taksistu, opljačkale ga i otele mu automobil nakon svađe oko cene vožnje.
Rusija ne pokazuje nikakve ozbiljne namere da okonča svoj agresivni rat protiv Ukrajine i, pod sadašnjim režimom, nije miroljubiva država, izjavio je danas nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful na plenarnoj sednici Saveta ministara spoljnih poslova OEBS u Beču.
Vreme je da Evropljani prestanu da slepo prate američkog predsednika Donalda Trampa i umesto toga izrade sopstveni mirovni plan za Ukrajinu, izjavio je danas evropski komesar za odbranu Andrijus Kubilijus.
Bivšoj kraljici lepote Triniti Poug, kojoj je titula Mis Donalsonvil oduzeta nakon hapšenja, ove nedelje započelo je suđenje za ubistvo osamnaestomesečnog sina njenog dečka, Romea Anhelesa.
Mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto ušao je u žestoku raspravu sa voditeljkom tokom TV intervjua, braneći stav Budimpešte da se Ukrajina ne treba dodatno naoružavati i da se rat „ne može dobiti na bojnom polju“.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Apple je otkrio da se ogrebotine na Ajfonu 17 Pro mogu efikasno ukloniti pomoću slane vode. Testiranja su pokazala da ova metoda daje bolje rezultate od uobičajenih sredstava za čišćenje.
Glavobolja je jedan od najčešćih zdravstvenih problema savremenog čoveka i mnogima ozbiljno narušava kvalitet života. Iako su epizode često kratkotrajne i bezopasne, veliki broj ljudi se bori sa čestim, intenzivnim ili dugotrajnim oblicima bola.
Princeza Kejt Midlton ne prestaje da iznenađuje javnost i medije, pa je to i uradila tokom zvanične posete nemačkog predsednika pojavivši se sa novom frizurom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar